Szukaj

Eurowizja Junior 2019 w Polsce? TVP już podjęło decyzję!

Eurowizja Junior 2019 w Polsce?

Eurowizja Junior 2019 w Polsce?

Czy Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce?

W przeciwieństwie do „dorosłej” Eurowizji, w konkursie dla dzieci państwo zwycięskie nie otrzymuje automatycznego prawa do organizacji konkursu w kolejnym roku. Oznacza to, że wygrana Roksany Węgiel nie wiąże się z jednoznaczną organizacją Eurowizji Junior 2019 na terytorium Polski. O wyborze lokalizacji zdecydują producenci show, którzy podobno otrzymali kilka ofert z różnych krajów, z czego na ten moment najciekawszą z Armenii. Wszystko jednak wskazuje na to, że wkrótce swoją propozycję ma złożyć również Telewizja Polska.

Prezes TVPJacek Kuerski, w wywiadzie dla portalu Wirtualne Media powiedział, że publiczny nadawca jest gotowy na podjęcie się wyzwania zorganizowania Eurowizji Junior 2019 np. w Warszawie:

Telewizja Polska wyrazi gotowość organizacji koncertu finałowego Eurowizji Junior 2019. Oczywiście wymaga to zgody Europejskiej Unii Nadawców. Jesteśmy gotowi i będziemy aplikować do EBU. Jeszcze za wcześnie, aby spekulować jakie miasto zgłosimy w aplikacji.

Dodajmy, że w 2013 wprowadzono zasadę, według której zwycięski kraj miał pierwszeństwo w prawie do organizacji kolejnej imprezy. Rok temu wycofano się jednak z tego pomysłu.

Jacek Kurski dał również do zrozumienia, że reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2019 zostanie wybrany prawdopodobnie wewnętrznie, co oznacza, że – podobnie jak w tym roku – TVP rezygnuje na razie z otwartych preselekcji. W poprzednich latach wpływ na wybór polskiej piosenki mieli tylko telewidzowie.

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018 z piosenką Anyone I Want To Be, która zajęła 7. miejsce u jurorów i 1. w głosowaniu internautów. Polka otrzymała łącznie 215 punktów. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno wokalistki z Francji i Australii.

Tego nie pokazały kamery! Tak Roksana Węgiel świętowała wygraną na Eurowizji Junior 2018 za kulisami! [WIDEO]

Polska WYGRAŁA Eurowizję Junior 2018! Historyczny sukces Roksany Węgiel! Zobacz jej występ [WIDEO]

Roksana Węgiel jak Edyta Górniak! Obie gwiazdy łączy nie tylko „The Voice Kids”! [WIDEO]


Roksana Węgiel wygrała 16 edycję Eurowizji Junior

Roksana Węgiel wygrała 16 edycję Eurowizji Junior

Roksana Węgiel wygrała JESC 2018

Roksana Węgiel wygrała JESC 2018

Eurowizja Junior 2018: Roksana Węgiel po wygranej

Eurowizja Junior 2018: Roksana Węgiel po wygranej

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×