NewsyRoksana Węgiel jak Edyta Górniak! Obie gwiazdy łączy nie tylko "The Voice Kids"! [WIDEO]

Roksana Węgiel jak Edyta Górniak! Obie gwiazdy łączy nie tylko "The Voice Kids"! [WIDEO]

Roksana Węgiel i Edyta Górniak.
Roksana Węgiel i Edyta Górniak.
Zuza Maciejewska

25.11.2018 19:49, aktual.: 25.11.2018 22:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz pierwszy w historii Polska wygrała Eurowizję Junior. Chociaż Roksana Węgiel od początku była faworytką całego konkursu, to do ostatniej chwili nie wiadomo było, czy sięgnie po Grand Prix. Wszystko zmieniło się po przedstawieniu głosów od internautów, według których Roxie była bezkonkurencyjna – podobnie jak w The Voice Kids, w którym triumfowała na początku roku.

Kim jest Roksana Węgiel?

Roksnana Węgiel pochodzi z Jasła. 13-latka nie planowała kariery muzycznej, jako dziewczynka marzyła o reprezentowaniu kraju, ale na arenie sportowej. Wszystko zmieniło się po jej występie na karaoke, po którym dostała gromkie brawa od publiczności – znajomi i rodzina zachęcali wówczas Roxie do występów przed szerszą publicznością. Ogromną szansą na sukces dla Roksany, okazał się udział w The Voice Kids. Młoda wokalistka już podczas przesłuchań w ciemno pokazała na co ją stać. Po jej wykonaniu utworu Helo z repertuaru Beyonce, odwróciły się wszystkie fotele, Roksana od początku wiedziała, że chce dołączyć do drużyny Edyty Górniak.

Ona ma cudownych kochających rodziców, więc nie potrzebuje specjalnie mojej troski. Ale gdy spotkaliśmy się w programie i Roxie trafiła do mojej drużyny to już wtedy czułam tę odpowiedzialność. My wtedy spędzałyśmy dużo czasu – powiedziała Edyta o Roksanie w "Pytaniu na śniadanie".

Zwycięstwo Roksany w programie sprawiło, że Edyta wielokrotnie wypowiadała się o niej w ciepłych słowach. Górniak, jak żadna inna gwiazda, wspierała swoją podopieczną, gdy zgasły kamery na planie show TVP, a Węgiel rozpoczęła przygodę z muzyką na poważnie. Gwiazdy nagrały nawet wspólną piosenkę do filmu animowanego Hotel Transylwania 3.

Również przed wyjazdem dziewczynki na Eurowizję Junior 2018, Edyta podpowiadała Roksanie, co powinna zrobić, aby wygrać cały konkurs:

Jedyne co jest najważniejsze w tamtym momencie to jest poziom koncentracji. Jeśli go złapie, to powinno wystarczyć w połączeniu z jej talentem i ekspozycją, bo jest taka skromna i piękna – stwierdziła Edyta.

Przypomnijmy wywiad Roksany Węgiel i Edyty Górniak w Pytaniu na śniadanie:

Roksana Węgiel jak Edyta Górniak na Eurowizji

W 1994 roku, gdy Polska debiutowała na Eurowizji, rozpoczynająca swoją przygodę z wielką sceną Edyta Górniak zajęła drugie miejsce na konkursie w Dublinie. Od 24 lat żaden inny polski artysta nie zbliżył się nawet do poprzeczki jaką zawiesiła Edyta. Dopiero dzisiaj, 25 listopada w Mińsku, Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018.

Nastolatka zaśpiewała piosenkę Anyone I Want To Be, którą napisali dla niej m.in. twórczy hitów Little Mix, z kolei polski tekst stworzyła m.in. Lanberry. Roksana w finale dziecięcej Eurowizji dostała 215 punktów, okazała się bezkonkurencyjna w głosowaniu internautów, co nie tylko doprowadziło ją na szczyt, ale też przerwało złą passę Polski w Eurowizji Junior, na której do 2018 roku tylko raz byliśmy w TOP10.

Czy Roksana Węgiel zrobi światową karierę?

Eurowizja otworzyła dla Edyty drzwi do światowej kariery. W 1995 roku gwiazda wydała swoją pierwszą międzynawową płytę, która ukazała się w 29 krajach świata. Krążek odniósł niebywały sukces szczególnie w Norwegii, Portugalii czy Niemczech. Górniak za wykonanie To nie ja została nawet okrzyknięta Najlepszym głosem Europy w hiszpańskim plebiscycie, w którym lokalne media wybierały najbardziej obiecujących artystów roku z zagranicy.

Teraz czas na Roksanę. Czy po Eurowizji Junior 2018, która zabrania śpiewania całych piosenek w obcym języku, doczekamy się anglojęzycznej wersji Anyone I Want To Be?

 • Roksana Węgiel z Anyone I Want To Be na Eurowizji Junior 2018
 • Roksana Węgiel na otwarciu konkursu Eurowizji Junior 2018
 • Edyta Górniak wspomina występ na Eurowizji 1994
 • Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018
 • Roksana Węgiel i Edyta Górniak – finał The Voice Kids
 • Roksana Węgiel w The Voice Kids
 • Eurowizja Junior 2018: Jak zaśpiewała Roksana Węgiel?
 • Edyta Górniak o Eurowizji 1994
 • Edyta Górniak w Dublinie na Eurowizji 1994
 • Zatrzymać czas to polska piosenka z filmu Hotel Transylwania w wykonaniu Edyty Górniak i Roksany Węgiel
 • Które miejsce na Eurowizji 1994 zajęła Edyta Górniak?
 • Roksana Węgiel i Edyta Górniak – finał The Voice Kids
 • Próba Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018
[1/13] Roksana Węgiel z Anyone I Want To Be na Eurowizji Junior 2018
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także