NewsyViki Gabor jedzie na Eurowizję Junior 2019, a Roksana Węgiel ocenia jej szanse. Będzie drugie zwycięstwo dla Polski?

Viki Gabor jedzie na Eurowizję Junior 2019, a Roksana Węgiel ocenia jej szanse. Będzie drugie zwycięstwo dla Polski?

Viki Gabor Eurowizja Junior 2019 Roksana Węgiel
Viki Gabor Eurowizja Junior 2019 Roksana Węgiel
Rafał Matuszczak

01.10.2019 20:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska wybrała reprezentanta na Eurowizję Junior 2019. Już wiemy, że 24 listopada o pierwsze miejsce zawalczy 12-letnia Viki Gabor. Wschodząca gwiazda polskiej sceny, którą doskonale znają fani The Voice Kids, zostawiła konkurencję daleko w tyle podczas eliminacji do dziecięcego konkursu. Widzowie i jurorzy zgodnie przyznali jej pierwsze miejsce. Teraz wybór nastolatki skomentowała starsza od niej o dwa lata Roksana Węgiel.

Eurowizja Junior 2019: Roksana Węgiel o szansach Viki Gabor

Roxie, która jako jedyna Polka w historii wygrała Eurowizję, fachowo oceniła utwór i szanse swojej koleżanki z talent-show. Gwiazda hitu Anyone I Want To Be słynie ze świetnej intuicji do przebojów, a do tego doskonale wie, jakimi prawami rządzi się Eurowizja. Nie tylko ta dziecięca, ale też "zwykła" – w maju Roksana była jedną z gwiazd wieczoru podczas pierwszego półfinału w Tel Awiwie. Jakby tego było mało, już za miesiąc – razem z Olkiem Sikorą i Idą Nowakowską – poprowadzi główny koncert, który odbędzie się w Gliwicach:

Roksana w magazynie Party skomentowała piosenkę Viki Gabor:

Bardzo się cieszę, uważam, że piosenka jest świetna. Trzymam mocno kciuki, tym bardziej, że się znamy.

Zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Eurowizji dla dzieci nie jest jedyna w swojej opinii. Podobnego zdania są setki internautów, którzy na serwisach społecznościowych nie szczędzą komplementów pod adresem zdolnej Viki Gabor. Spora część fanów konkursu uważa, że Polska ma ogromną szansę na drugie z rzędu zwycięstwo na Eurowizji Junior, co byłoby pierwszym tego typu wyczynem w 17-letniej historii przedsięwzięcia.

Co Viki Gabor zaśpiewa na Eurowizji Junior 2019?

Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019 zaśpiewa piosenkę Superhero. Ze względu na regulamin konkursu, tekst propozycji zawiera jedynie fragmenty wykonane w języku angielskim (do 40%).

  • Roksana Węgiel, występ – Wielki Mecz 2019
  • Roksana Węgiel - Przebój lata 2019
  • Roksana Węgiel - jesienna ramówka TVP 2019
  • Viki Gabor – Top of the Top 2019
  • Roksana Węgiel w stylizacji z H&M
  • Roksana Węgiel u Kuby Wojewódzkiego
  • Roksana Węgiel za kulisami – Wielki Mecz 2019
[1/7] Roksana Węgiel, występ – Wielki Mecz 2019
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także