NewsyEurowizja Junior 2019: Znamy kolejnych prowadzących! TVP stawia na sprawdzone nazwiska

Eurowizja Junior 2019: Znamy kolejnych prowadzących! TVP stawia na sprawdzone nazwiska

Eurowizja Junior 2019
Eurowizja Junior 2019
Aneta Błaszczak

25.09.2019 17:10, aktual.: 25.09.2019 17:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już 24 listopada w Gliwicach odbędzie się Eurowizja Junior 2019. Konkurs po raz pierwszy zawita do Polski, która wystąpiła w nim od razu podczas debiutu festiwalu, w 2003 roku.

W sierpniu poznaliśmy nazwiska głównych gospodarzy muzycznego widowiska. Wiemy już, że emocjonujące show poprowadzi trio – Olek Sikora, Ida Nowakowska i Roksana Węgiel. Teraz TVP ujawniło kolejnych prezenterów, którzy zostali zaangażowani w przedsięwzięcie.

Eurowizja Junior 2019: Prowadzący ceremonię otwarcia wybrani

Ceremonię otwarcia i konferencje prasowe (podobnie jak na "dorosłej" Eurowizji) poprowadzą inni reporterzy. Będą to Agata  Konarska i Mateusz Szymkowiak. Co ciekawe, duet miał już szansę współpracować podczas tegorocznego Festiwalu w Opolu, podczas którego wypadł znakomicie. Doskonałe recenzje internautów sprawiły, że producenci Eurowizji dla dzieci zdecydowali się powierzyć tej dwójce prowadzenie wszystkich części związanych z konkursem.

Mateusz Szymkowiak o prowadzeniu Eurowizji Junior 2019

Mateusz Szymkowiak o tym, że poprowadzi Eurowizję Junior 2019, poinformował na Instagramie. We wpisie wspomniał, że prywatnie jest ogromnym fanem konkursu i od zawsze marzył, by wcielić się w rolę jednego z gospodarzy show:

Miałem 10 lat kiedy pierwszy raz w życiu oglądałem Eurowizję. Konkurs odbywał się w Birmingham, Polskę reprezentował zespół Sixteen z Renatą Dąbkowską, a całość z „Divą” wygrała Dana International. Wrażenie jakie wtedy zrobił na mnie rozmach tej transmisji było przeogromne. I jeszcze na dodatek ci konferansjerzy! Ulrika Jonsson i Terry Wogan poprowadzili wtedy konkurs absolutnie po mistrzowsku. Zupełnie nie wiem ile razy ja później wypowiadając przed lustrem legendarne „Good evening Europe!” wyobrażałem sobie, że prowadzę eurowizyjny koncert. Dlaczego o tym piszę? Bo to nieprawdopodobne jaką moc mają dziecięce marzenia. Minęło ponad 20 lat. Dziś Telewizja Polska oficjalnie poinformowała, że zostałem prowadzącym koncert inaugurujący Eurowizję Junior 2019, czyli Ceremonię Otwarcia! Nieprawdopodobne. Jestem bardzo szczęśliwy. Share the joy! P.S. No dobra, dzisiaj też stanąłem sobie przed lustrem, żeby po latach znów powiedzieć do niego „Good evening Europe!”. Ale tylko dwa razy!

Dziennikarz znany widom TVP z wielu produkcji, m.in. The Voice of Poland czy Pytanie na śniadanie, dwukrotnie miał okazję przedstawiać punkty z Polski podczas finałów głównej Eurowizji.

Mateusz Szymkowiak prowadzącym Eurowizję Junior 2019. Opinie internautów

Pod wpisem Mateusza  pojawiło się wiele komentarzy od widzów TVP, jego fanów oraz gwiazd, w tym od byłych reprezentantów Polski na Eurowizji. Niemal wszyscy zgodnie uznali, że wybór Szymkowiaka na gospodarza ceremonii otwarcia dziecięcej Eurowizji w Gliwicach, jest strzałem w dziesiątkę:

 • GRATULUJEMY SERDECZNIE!!!!!! Dare to dream – napisał zespół Tulia.
 • Woow. Brawo Mati! Zajebiście – dodał Marek Kaliszuk.
 • Wielkie gratulacje Mateusz. Od kiedy z kolei ja pamiętam to żyłeś tym najbardziej ze wszystkich. To Twój żywioł. Odpowiedni człowiek na właściwym miejscu. Bardzo się cieszę – czytamy w komentarzu od Roberta El Gendy, dziennikarza "Pytanie na śniadanie".
 • Bardzo się cieszę – skwitowała Sasha Strunin, która w 2017 roku z zespołem The Jet Set reprezentowała Polskę na Eurowizji.

Będziecie oglądać Eurowizję Junior 2019? Dodajmy, że gala inauguracyjna również będzie transmitowana na antenie TVP.

 • Agata Konarska - XIV Noworoczny Obiad z Gwiazdami
 • Mateusz Szymkowiak w programie "Europa da się lubić"
 • Mateusz Szymkowiak – otwarcie nowego studia "Pytanie na śniadanie"
 • Mateusz Szymkowiak – TVP ramówka wiosna 2019
 • Mateusz Szymkowiak i Agnieszka Woźniak-Starak w 2006 roku
 • Agnieszka Konarska – TVP, wiosenna ramówka 2018
 • Agata Konarska - Wielki Test: Święta Bożego Narodzenia
 • Agata Konarska - charytatywny obiad z gwiazdami 2018
[1/8] Agata Konarska - XIV Noworoczny Obiad z Gwiazdami
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także