NewsyEurowizja Junior 2019: Reprezentantka Polski wybrana! Oto druga Roksana Węgiel! [WIDEO]

Eurowizja Junior 2019: Reprezentantka Polski wybrana! Oto druga Roksana Węgiel! [WIDEO]

Eurowizja Junior 2019 kto z Polski?
Eurowizja Junior 2019 kto z Polski?
Aneta Błaszczak

29.09.2019 16:17, aktual.: 30.09.2019 13:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za nami wielki finał polskich preselekcji na Eurowizję Junior 2019, które odbyły się w ramach programu Szansa na sukces. O reprezentowanie kraju podczas konkursu, który 24 listopada odbędzie się w Gliwicach, zawalczyły Viki Gabor, Gabriela Katzer oraz Nikola Fiedor. Cała trójka została wybrana drogą wewnętrznych eliminacji z udziałem profesjonalnego jury w składzie: Majka Jeżowska, Blue Cafe oraz Tomson i Baron. Wykonawcom towarzyszył zespół muzyczny Grzegorza Urbana.

Kto z Polski na Eurowizję Junior 2019?

Finalistki wykonały po dwa utwory – jeden to cover gościa specjalnego, którego odcinek wygrały, a drugi to oryginalna piosenka przygotowana na Eurowizję Junior. Kto wygrał eliminacje? Decyzją widzów i jurorów (siła głosów 50% do 50%) najlepsza okazała się Viki Gabor z piosenką Superhero. To ona dostała najwięcej SMS-ów i głosów od jury.

Wyniki głosowania (punkty od widzów + punkty od jury – za pierwsze miejsce przyznano 5 pkt, za drugie – 3, a za trzecie – 1)

  1. Viki Gabor – 5 +5 = 10
  2. Nikola Fiedor– 3 + 3 = 6
  3. Gabriela Katzer– 1 + 1 = 2

Viki Gabor w pierwszej rundzie finału (23 lutego) wykonała Who you are i decyzją Tomsona i Barona weszła do wielkiego finału preselekcji, eliminując Lenę Marzec oraz Michała Szczurka. W ostatecznej rundzie zaprezentowała widzom utwór Human oraz oryginalną piosenkę Time. To właśnie ten utwór jest jej debiutanckim singlem. Niedawno występowała podczas Sopot Festival w TVN. W półfinałowych odcinkach Szansy na Sukces” zaśpiewała You may be in love z repertuaru Blue Cafe.

Czy uda się jej powtórzyć ubiegłoroczny sukces Roksany Węgiel, która pokonała konkurencję zza granicy i przywiozła wywalczyła pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski?

Poniżej piosenka Viki Gabor na Eurowizję 2019 – Superhero:

Viki Gabor podczas eliminacji na Eurowizję Junior 2019 zaśpiewała m.in. You May Be In Love Blue Cafe:

Kim jest Viki Gabor, która reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior 2019?

Wiktora Gabor ma 12 lat, urodziła się w Niemczech, wychowywała w Wielkiej Brytanii, niedawno zamieszkała z rodziną w Polsce. Jest pochodzenia romskiego, wzrasta w środowisku, gdzie tradycje muzyczne i kulturowe są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Muzyka jest obecna w jej życiu od zawsze, cała jej rodzina jest muzykująca. Choć bardzo ceni kulturę i muzykę romską, siebie widzi jako piosenkarkę popową. Razem ze starszą siostrą Melisą komponują i piszą piosenki. Popularność przyniósł jej udział w programie The Voice Kids, w którym zajęła drugie miejsce.

Eurowizja Junior 2019 w Polsce. Co wiemy?

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach, a jej hasłem przewodnim jest: Share the Joy. Konkurs poprowadzą Olek Sikora, Ida Nowakowska i Roksana Węgiel, zaś ceremonię otwarcia Mateusz Szymkowiak i Agata Konarowska. Choć zwycięski kraj nie ma obowiązku organizowania kolejnego konkursu, to jednak Telewizja Polska podjęła się tego zadania. Konkurs odbędzie się w Arenie Gliwice (17 tys. osób), a o główną nagrodę zawalczą reprezentanci 19 krajów, w tym powracającej Hiszpanii.

Finalistki preselekcji na Eurowizję Junior 2019
Finalistki preselekcji na Eurowizję Junior 2019
Preselekcje na Eurowizję Junior 2019 – wyniki głosowania
Preselekcje na Eurowizję Junior 2019 – wyniki głosowania
Viki Gabor – Top of the Top 2019
Viki Gabor – Top of the Top 2019
Wiktoria Gabor – The Voice Kids 2, finał
Wiktoria Gabor – The Voice Kids 2, finał
Wiktoria Gabor – The Voice Kids 2
Wiktoria Gabor – The Voice Kids 2
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także