Katarzyna Dowbor żegna Kasię Stoparczyk. "Odpoczywaj, dobry człowieku"
W piątek, 5 września, media obiegła wstrząsająca wiadomość – w tragicznym wypadku samochodowym zginęła Katarzyna Stoparczyk, ceniona dziennikarka radiowa i telewizyjna, autorka książek, reżyserka spektakli i mistrzyni rozmowy. Miała 55 lat. W social mediach pożegnała ją właśnie Katarzyna Dowbor.
Po śmierci Katarzyny Stoparczyk w sieci pojawiły się setki wpisów pożegnalnych. Artur Andrus napisał: "Nam się dzisiaj trudno uśmiechać, ale Jej uśmiech pozostanie z nami na zawsze". Jurek Owsiak wspominał ją jako osobę, która "potrafiła rozmawiać z dziećmi tak, jakby sama była jednym z nich – z sercem, zrozumieniem i bez cienia protekcji". Marzena Rogalska przyznała w "Pytaniu na śniadanie", że "ryczała jak bóbr", gdy dowiedziała się o tej przykrej informacji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:
Ostatnie pożegnanie Joanny Kołaczkowskiej. Artystkę żegnały tłumy
Wzruszające słowa Katarzyny Dowbor po śmierci znanej dziennikarki
W obliczu tragicznej śmierci Katarzyny Stoparczyk głos zabrała również Katarzyna Dowbor – jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej telewizji, znana m.in. z prowadzenia programu "Nasz nowy dom". Jej pożegnanie to nie tylko smutek, ale też wdzięczność – za obecność, za pracę, za dobro, które Stoparczyk wniosła do świata mediów i do życia ludzi, z którymi się spotykała.
Kasiu! Tyle jeszcze miałaś do zrobienia! Tak bardzo kochałaś dzieci, ludzi, swoją pracę. Nie tak miało być!!! Przytulam Twojego męża i synów, dla których jest to niewyobrażalna tragedia… Odpoczywaj, dobry człowieku – napisała prezenterka.
Odeszła legenda radia i telewizji! Katarzyna Stoparczyk była głosem dzieci
Katarzyna Stoparczyk przez lata była związana z radiową Trójką, gdzie prowadziła m.in. "Dzieci wiedzą lepiej", "Zagadkową Niedzielę" i "Myślidziecka 3/5/7". Współtworzyła też program "Duże dzieci" z Wojciechem Mannem. W ostatnich latach pracowała w Radiu 357, gdzie zyskała kolejne pokolenie słuchaczy. Prowadziła międzynarodowy projekt "Dajcie nam głos! Kasia Stoparczyk i Dzieci", gdzie najmłodsi mogą swobodnie wypowiadać się na tematy ważne, trudne, często pomijane przez dorosłych.
W sobotę, 6 września, dziennikarka miała pojawić się na Kongresie Kobiet w Katowicach, gdzie planowała poprowadzić trzy spotkania: o edukacji w kontekście sztucznej inteligencji, o bezpieczeństwie dzieci i o młodzieży w kryzysie. Niestety, nie zdążyła. Odeszła w wypadku, do którego doszło na trasie S19 w miejscowości Jeżowe na Podkarpaciu. Podczas otwarcia Kongresu Kobiet uczestnicy uczcili jej pamięć minutą ciszy.
CZYTAJ TAKŻE: Radiowa Trójka oddała piękny hołd Katarzynie Stoparczyk. "Dziś nic nie brzmi tak samo"