Christian Eriksen stracił przytomność podczas meczu z Finlandią. Poruszający gest kibiców obu drużyn

Christian Eriksen - reakcja kibiców

Christian Eriksen - reakcja kibiców

Euro 2020. Christian Eriksen, 29-letni duński pomocnik, stracił przytomność podczas meczu z Finlandią. Kibice obu drużyn zdobyli się na wzruszający gest.

Drugi dzień Euro 220 rozpoczął się od dramatycznych wydarzeń. Podczas meczu Duńczyków z Finami miały miejsce dramatyczne wydarzenia. 29-letni pomocnik Christian Eriksen padł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem. Okazało się, że miał zawał serca. Bohaterem okazał się duński zawodnik Simon Kjær, który jako pierwszy rozpoczął resuscytację kolegi. Na wysokości zadania stanął także sędzia, który nie zwlekając, wezwał medyków, a także pozostali zawodnicy, którzy otoczyli Christiana, dając lekarzom przestrzeń do udzielania pomocy.

Zobacz: Dramatyczne sceny. Przerwano mecz. Piłkarz mimo reanimacji nie odzyskuje przytomności. Reprezentacja we łzach

Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się na oczach kibiców, którzy długo nie opuszczali trybun, licząc na dobre wieści w sprawie zdrowia piłkarza. Do tego nie było wiadomo, jaką decyzje podejmą władze UEFA w sprawie zawieszonego meczu. W czasie oczekiwania fani obu druzy zdobyli się na poruszający gest.

Euro 2020: Eriksen stracił przytomność podczas meczu. Poruszający gest kibiców

W 43. minucie spotkania Danii z Finlandią Christian Eriksen nieoczekiwanie upadł na murawę. Walka o życie i zdrowie Duńczyka trwała przez dłuższy czas. Odzyskującego przytomność zawodnika zniesiono na noszach do szatni. Następnie został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Według najnowszych informacji UEFA stan Eriksena jest stabilny, a z doniesień mediów wynika, że mógł przejść zawał serca.

W czasie oczekiwania na decyzję władz w sprawie zawieszonego meczu, kibice obu drużyn zdecydowali się dać wsparcie pomocnikowi reprezentacji Danii. Do sieci trafiło nagranie, na którym słychać, jak fińscy kibicie skandują „Christian!”, a Duńczycy im odpowiadają, „Eriksen!”. Ich zachowanie z pewnością przejdzie do historii futbolu, jest jednym z wielu dowodów, jak bardzo piłka może połączyć fanów.

Po dłuższych obradach UEFA podjęła decyzję o wznowieniu meczu Dania-Finlandia o godzinie 20.30. Ostatecznie skończył się on wynikiem 0-1 dla Finów.

Zobacz: Przełomowe informacje ws. przerwanego meczu. Decyzja wzbudziła ogromne kontrowersje


Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność, kibice skandują jego nazwisko

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność, kibice skandują jego nazwisko

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Komentarze

  • Gość Bubu pisze:

    A więc można kulturalnie się zachować, bez kiboli, ustawek, rac. A ten piłkarz niech szybko wraca do zdrowia.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×