Szukaj

Elżbieta II przemówiła przed ostatnim oficjalnym wystąpieniem Harry’ego i Meghan. To i tak oni będą gwiazdami

Królowa Elżbieta II przemówiła z okazji Dnia Wspólnoty Narodów. Jednak to obecność Meghan i Harry'ego będzie  w centrum zainteresowania.

Meghan Harry Elżbieta II

Królowa Elżbieta II wykorzystała swoje doroczne przesłanie z okazji Dnia Wspólnoty Narodów, aby wychwalać różnorodność za to, że czyni nas silniejszymi. Słowa padły tuż przed ostatnim oficjalnym zaangażowaniem księcia i księżnej Sussex jako starszych członków rodziny królewskiej.

Królowa Elżbieta II – co powiedziała z okazji Dnia Wspólnoty Narodów?

Królowa podkreśliła, w jaki sposób globalna łączność uświadamia ludziom, że ich wybory i działania mogą wpływać na dobrobyt ludzi i społeczności mieszkających nawet daleko – i inspiruje wielu do bardziej ostrożnego korzystania z zasobów naturalnych.

Słowa Elżbiety II zostaną wydrukowane w kolejności nabożeństwa towarzyszącego obchodom Dnia Wspólnoty Narodów w poniedziałek w Opactwie Westminsterskim, z udziałem Królowej i starszych członków rodziny królewskiej, Borysa Johnsona i 2000-osobowego zboru.

Wydarzenie prawdopodobnie zostanie przyćmione pojawieniem się księcia Harry’ego i Meghan na ich ostatnim oficjalnym wydarzeniu jako pracujący członkowie monarchii, zanim 31 marca rozpoczną swoje nowe życie jako niezależni finansowo członkowie rodziny królewskiej.

Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Harry i Meghan w ciągu ostatnich kilku dni przeprowadzali szereg publicznych wystąpień, a w następstwie ich decyzji o wycofaniu się z rangi wyższych rodu i zarabiania własnych dochodów, ostatni raz będą reprezentować monarchie podczas Dnia Wspólnoty Narodów.

Dalej Królowa mówi w swoim przesłaniu:

Przy okazji Wspólnoty zawsze jest inspirujące, aby pamiętać o różnorodności ludzi i krajów, które tworzą naszą światową rodzinę. (…) Taka mieszanka tradycji służy nam, by wzmocnić nas indywidualnie i zbiorowo, zapewniając składniki potrzebne do odporności społecznej, politycznej i gospodarczej.

Tematem Dnia Wspólnoty 2020 jest: Wspólna przyszłość: łączenie, wprowadzanie innowacji, transformacji, a głowa państwa poruszyła ten temat w swoim przesłaniu.

Powiedziała:

Przez całe moje życie miałam okazję zobaczyć i usłyszeć, jak członkostwo w rodzinie Wspólnoty Narodów znaczy tak wiele dla osób mieszkających we wszystkich częściach świata, często w odległych miejscach. Postęp technologii i nowoczesnych mediów umożliwił teraz znacznie większej liczbie osób obserwowanie i cieszenie się – z niezwykłą natychmiastowością – tym doświadczeniem związanym ze Związkiem Narodów, w obszarach takich jak edukacja, medycyna i ochrona przyrody.

Gośćmi honorowymi w zgromadzeniu liczącym 2000 osób będą: Książę Walii, Księżna Kornwalii, Książę i Księżna Cambridge, Sekretarz Generalny Wspólnoty Brytyjskiej Baronowa Szkocji, wysocy komisarze, ambasadorzy, przywódcy religijni oraz ponad 800 uczniów i młodych ludzi.


Królowa Elżbieta II - pierwsze zdjęcia od czasu oświadczenia Harry'ego i Meghan

Królowa Elżbieta II - pierwsze zdjęcia od czasu oświadczenia Harry'ego i Meghan

Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm

Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm

Książę Karol, książę William, królowa Elżbieta II, książę George

Książę Karol, książę William, królowa Elżbieta II, książę George

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×