NewsyKrólowa Elżbieta II wygłosi orędzie tuż przed wywiadem Harry'ego i Meghan u Oprah. Tego chyba nikt się nie spodziewał

Królowa Elżbieta II wygłosi orędzie tuż przed wywiadem Harry'ego i Meghan u Oprah. Tego chyba nikt się nie spodziewał

Królowa Elżbieta II, książę Harry i Meghan Markle
Królowa Elżbieta II, książę Harry i Meghan Markle
Krystyna Miśkiewicz

22.02.2021 17:20, aktual.: 22.02.2021 20:35

Już za miesiąc minie rok odkąd Harry i Meghan ostatecznie wynieśli się z Wielkiej Brytanii i porzucili monarchię. Ich kontrowersyjna decyzja wzbudziła spore zamieszanie na całym świecie. Oficjalne oświadczenie, które wtedy opublikowali, w ekspresowym tempie obiegło światowe media. Młode małżeństwo z końcem marca spakowało walizki i zdecydowało się na stałe zamieszkać w USA, by tam rozpocząć życie na własny rachunek z dala od dworskiej etykiety.

Zakochani doskonale sobie radzą. Chociaż bulwarówki co jakiś czas donoszą, że w ich małżeństwie nie dzieje się najlepiej, to oni za każdym razem, gdy pojawiają się publicznie, swoją postawą zaprzeczają tym wszystkim rewelacjom.

W walentynki małżonkowie zaskoczyli wszystkich swoich fanów, informując o tym, że spodziewają się drugiego dziecka. W social mediach opublikowano piękne czarno-białe zdjęcie przyszłych rodziców, na których możemy zobaczyć, że Meghan ma już sporych rozmiarów brzuszek, a poród zbliża się wielkimi krokami.

Królowa Elżbieta II wygłosi orędzi tuż przed wizytą Meghan i Harry'ego u Oprah

Królowa Elżbieta II w czasie pandemii na jakiś czas zniknęła z mediów. Monarchini jest już w podeszłym wieku. Mając 94 lata, musi szczególnie uważać na swoje zdrowie, ponieważ COVID-19 cały czas stanowi śmiertelne zagrożenie. Mimo że okoliczności mocno krzyżują jej plany, to babcia Harry'ego i Williama od czasu do czasu występuje publicznie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Od 40 lat wygłasza ona przemówienie do przedstawicieli organizacji charytatywnych ze Wspólnoty Narodów. Wystąpienie zawsze ma miejsce 8 marca, w tym roku ze względu na pandemię wydarzenie miało się nie odbyć. Kilka dni temu sytuacja się jednak zmieniła, a telewizja BBC wyemituje jej orędzie 7 marca. Zaledwie kilkanaście godzin później amerykańska telewizja CBS wyświetli wywiad, którego Harry i Meghan udzieli Oprah Winfrey.

Królowej podczas wystąpienia ma towarzyszyć książę Karol z żoną, książę William i księżna Kate, oraz Sophie – żona księcia Edwarda. Jak podaje Daily Mail, rzecznik rodziny królewskiej poinformował, że data emisji orędzia królowej została ustalona już trzy tygodnie temu.

Decyzja została podjęta wspólnie przez Opactwo, BBC i rodzinę królewską około trzech tygodni temu - zdradził rzecznik rodziny królewskiej.

Teraz kolorowa prasa zastanawia się nad tym, czy monarchini, która miała być przeciwna wystąpieniu Harry'ego i Meghan i Oprah poruszy w swoim orędziu temat wnuka i jego żony. Pojawiają się doniesienia, że może chce ona dać czas Sussexom na to by po jej wystąpieniu mogli jeszcze przemontować swoją wypowiedź.

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie
Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie
Książę Filip z królową Elżbietą II
Książę Filip z królową Elżbietą II
Książę Karol i królowa Elżbieta II, październik 2019
Książę Karol i królowa Elżbieta II, październik 2019
królowa Elżbieta II i księżna Kate podczas wspólnego wyjścia
królowa Elżbieta II i księżna Kate podczas wspólnego wyjścia
Meghan i Harry
Meghan i Harry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także