Donatan opublikował e-maila od upadającej gwiazdy. Tak chciała oszukać fanów. „To mi da trochę wyświetleń i zainteresowania”

Donatan

Donatan

Donatan opublikował na Facebooku treść wiadomości, jaką otrzymał od twórcy, który potrzebuje wsparcia w promocji swojego utworu. Co odpowiedział raper?

Donatan, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny muzycznej. Nie unika skandali, wygłasza niepopularne opinie. Jednak to on stoi między innymi za sukcesem Cleo i piosenki My Słowianie.

Piosenka w krótkim czasie zyskała miliony odtworzeń w serwisie Youtube, dzięki czemu została wskazana w lutym 2014 roku jako reprezentant Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji 2014 w Kopenhadze, z którą w finale widowiska zajęli 14. miejsce.

Tygodnik Wprost, na fali popularności piosenki, przeprowadził z nim w listopadzie 2013 roku wywiad, w którym padło pytanie o jego stosunek do religii katolickiej. Donatan nie krył wówczas swoich kontrowersyjnych poglądów w tej kwestii.

Nasza kultura jest piękna, trzeba o niej mówić. Spójrz, w szkole uczysz się o Egipcjanach, Rzymianach, Sumerach, a niczego nie dowiadujesz się o nas samych. Duża w tym rola Kościoła Katolickiego, który chce nam wmówić, że przed chrystianizacją Polacy siedzieli na drzewach i jedli żołędzie. Narracja jest taka, że Słowianie byli prymitywni, a wyższą kulturę przyniósł nam św. Wojciech. Ten, który paląc ludzi zmuszał ich do przejścia na wiarę nie będącą naszą wiarą narodową. Katolicyzm jest wiarą przyniesioną. Kościół w Polsce to ambasadorstwo na rzecz zupełnie obcej kultury – mówił.

Zadeklarował się wówczas jako wyznawca religii słowiańskiej, czyli rodzimowierstwa. Jednak to nie koniec kontrowersji wokół producenta. Wielokrotnie był oskarżany o seksizm, mizoginizm, a także o to, że nie wywiązuje się z umów. Dodatkowo wyszło na jaw, że jest despotą w kontaktach ze współpracującymi z nim ludźmi.

Jakieś plotki krążą o tym iż Cleo dostała propozycje i ma iść do tańca z gwiazdami…tatuś Donatan nic o tym nie wie i jest na NIE – a jeśli tatuś jest na nie to nic z tego nie będzie i nic się nie odbędzie KONIEC IMPREZY – napisał Donatan. Już widzę komentarze: „za kogo on się uważa”, „jak on śmie” itd – ale mam to w pędzlu – tatuś jest tatuś! – mówił w czerwcu 2014 roku.

Obrazu osobowości Donatana dopełnia skandale z udziałem Rodowicz i Górniak. W 2015 roku, gdy brał udział w koncercie Premier w Opolu z utworem Pełnia, wykonywanym przez Marylę, głośno było o bójce, do jakiej miało dojść między nim a menadżerem Michała Szpaka. Tłumaczył się wówczas, że stanął w obronie gwiazdy, ponieważ dla kobiet zawsze jest rycerski.

Te zapewnienia wydają się mocno na wyrost, kiedy przypomnimy zachowanie Donatana względem Edyty podczas festiwalu w Opolu w 2018 roku. Złapał ją publicznie za pośladek, a ona wymierzyła mu policzek i zdecydowała się definitywnie zerwać współpracę.

Okazuje się jednak, że umiejętność promocji i głośne nazwisko powoduje, że Donatan otrzymuje ciekawe propozycje współpracy.

Donatan otrzymał propozycję od upadającej gwiazdy

Producent na swoim Facebooku opublikował screen wiadomości, którą otrzymał od artysty, który chciałby dzięki jego znajomościom wypromować swój utwór.

Siema! Mordo, pomóż mi w promocji singla, czasy są ciężkie z koncertami jest jak jest, do programów TV nie biorą już tak łatwo a dzieciaki wolą słukać influenserów niz dobry przekaz z ulicy – pisze twórca.

W zamian za pomoc obiecuje, że oznaczy Donatana w swoim dziele. Podkreśla, że producenta nic to nie będzie kosztować, jemu mogą wzrosnąć wyświetlenia na YouTubie. Jest też nadzieja na propozycję występu w Fame MMMA.

Opublikowaną na FB wiadomość producent podpisał:

Zawsze pomogę!  Ostatnią płytę zrobiłem prawie 10 lat temu, tym bardziej miło mi że jestem dalej potrzebny i istotny. Zawsze możecie na mnie liczyć.

Zawsze pomogę! 🙂 Ostatnią płytę zrobiłem prawie 10 lat temu, tym bardziej miło mi że jestem dalej potrzebny i istotny. Zawsze możecie na mnie liczyć <3 😎

Posted by Donatan on Saturday, May 8, 2021

Pod postem zaroiło się od komentarzy. Wielu internautów sądzi, że maila spreparował sam Donatan, i jest jego odpowiedzią na słowa Pei, który uderzył w producenta w jeden z linijek swojego nowego singla Ricardo.

 • Wujku Donatanie, coś czuję, że to prowokacja w stronę Rycha.
 • Donatan, zapraszam do mojej psychoterapeutki, moge dac namiary. To jak reagujesz po jednej linijce Rycha i silisz sie na HEHE „smieszne” zarciki jak ten mail, to znaczy ze zabolalo tak jak mialo zabolec. jakbys szanowal i akceptowal sam siebie (wlacznie z wygladem) to mialbys to w dupie po prostu albo raz cos dla beki napisal. a Ty wziales i oszalales i nonstop o tym myslisz i nonstop wrzucasz kolejne glupoty zamiast olac temat (…).
 • Czekamy na komentarz TEDE, myślę że nie przejdzie obok tego bokiem.
 • Ciekawy jestem kto jeszcze wierzy, że to prawdziwy mail od Rysia.
 • Że niby w rok tak zbiedniał ? No nie wydaje mi się Panie Ferment. Ale niezła odpowiedź na disa.

Co wy na to?


Donatan

Donatan

Donatan

Donatan

Donatan

Donatan

Komentarze

 • Gość pisze:

  Przez rodziców naprawde???

 • Gośćjan pisze:

  Ale wiocha .czapeczka z odpustu, niech sobie jeszcze grzebień w kieszeń włoży

 • P pisze:

  Przecież Rysiek wciągnie tego smiesznego Donatana nosem.

 • Gość pisze:

  Brzydki strasznie..

 • Baśka pisze:

  Inteligętny manipulator, który uzależnia od siebie ludzi, używa ich , poniża , po czym każe sie nazywac ojcem sukcesu. Dokladnie to sie dzieje z Cleo! Kiedy wreszcie donatan podpisze jej akt wolności i Cleo przestanie być jego niewolnikiem, to może wtedy naprawde rozwinać skrzydla!!!! Kiedyś widzialam kilka ich wspólnych rozmów na yt, nie ogarniam jak Cleo, która jest niby taka silna, pozwala sobie na takie traktowanie….tyle razy kazał Ci publicznie ” całować stopy „, a Ty dalej go bronisz…. to się napewno jakoś nazywa…. Donatan wie dokładnie jak używać ludzi jednak kłamstwo nie trwa wiecznie….w sumie szkoda mi go….

 • Geakaość pisze:

  biedny , skrzywdzony w dzieciństwie przez rodziców

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×