Szukaj

Dziw bierze, jak dziś wygląda Diana Ross. Ona naprawdę jest tuż przed 80-tką?

Diana Ross

Diana Ross

Jej życie to historia kopciuszka. Diana Ross wychowywała się w ubogiej wielodzietnej rodzinie, a dziś to jedna z największych ikon światowej muzyki pop. 

Diana Ross naprawdę nazywa się Diane Ernestine Earle Ross, urodziła się 76 lat temu w Detroit w wielodzietnej, biednej rodzinie. Jej matka była nauczycielką, a ojciec żołnierzem.  Nadano jej imię “Diane”, jednak w wyniku “literówki” w certyfikacie urodzenia, jej imię zmieniono na Diana. Marzyła by zostać projektantką mody, ale jako 15-latka, wpadła w oko muzycznego impresario, menedżera lokalnych grup. Dziś solowa dyskografia artystki liczy 22 albumy studyjne. Płyty z jej piosenkami kupiło ponad 100 mln miłośników muzyki na całym świecie.

Piosenkarka karierę rozpoczęła w zespole wokalnym Supremes. To wtedy wylansowała takie hity jak Stop! In the Name of Love czy You Keep Me Hangin’ On, który w latach 80. z powodzeniem zaśpiewała także Kim Wilde. Od początku jednak członkinie Supremes czuły się mało ważne, gdyż wszystko kręciło się wokół Ross. Atmosfera sukcesywnie w grupie się pogarszała, aż w 1969 roku Diana postanowiła opuścić koleżanki i rozpocząć karierę solową.

Diana Ross – kariera solowa

Lata 70. i początek 80. były dla niej wyjątkowo łaskawe. Jej piosenki nie schodziły z list przebojów, a artystka wystąpiła nawet w filmie Lady Sings the Blues, w którym zagrała słynną amerykańską wokalistkę jazzową Billie Holiday. Kryzys przyszedł dopiero w latach 90. Nie pomogła nawet przyjaźń z Michaelem Jacksonem ani duety, które razem nagrali.

Ich przyjaźń była wyjątkowo silna. Diana zawsze stawała w obronie Michaela gdy ten był oskarżany o pedofilię.

Wierzę i ufam, że był i jest niesamowitą inspiracją dla mnie i dla wielu innych. Stop w imię miłości – napisała po atakach na Michaela.

Jackson ufał jej w 100 %. W testamencie zaznaczył, że pierwszym opiekunem dzieci wokalisty ma zostać jego matka, na jej następcę artysta nie wyznaczył nikogo z rodzeństwa, tylko właśnie przyjaciółkę Dianę Ross.

Diana Ross i Michael jackson

Diana Ross i Michael Jackson

Sława Diany Ross spowodowała, że uderzyła jej woda sodowa. Słynne były jej humory i zachcianki. Zabroniła na przykład swoim współpracownikom zwracania się do siebie inaczej niż per „Miss Ross”. Nie godziła się także, by w jej obecności ktokolwiek odzywał się nieproszony, a nawet patrzył wprost na nią.

Nie obyło się także bez skandalu związanego z alkoholem. Diana przez wiele lat nadużywała różnych trunków. Jej problemy alkoholowe wyszły na jaw dopiero w 2002 roku, gdy została zatrzymana przez policję, za jazdę po pijanemu. 47-godzinny pobyt w areszcie Diany Ross relacjonowały media na całym świecie.

Diana Ross obecnie

Diana jest spełnioną żoną i matką. Ma pięcioro dzieci: córki: Rhondę, Tracee i Chudney oraz synów: Rossa i Evana. Wciąż koncertuje, choć od 2006 roku nie nagrała żadnej nowej płyty.

Nie towarzyszy mi już żadna presja. Robię to, co kocham i otaczam się ludźmi, których kocham – mówi w wywiadach.

Rok temu, z okazji 75-lecia pokazała fanom film dokumentalny Diana Ross: Her Life, Love, & Legacy, w którym zaprezentowała wszystkie wzloty, upadki i wyzwania, jakich doświadczyła w swojej karierze.

Tego lata miała wystąpić z dużą trasą koncertową w Wielkiej Brytanii, niestety w ostatnich dniach artystka odwołała swoje koncerty w związku z koronawirusem. Jak wszystko dobrze pójdzie, artystka wystąpi w Europie w przyszłym roku.

Zobaczcie, jak Diana prezentowała się tuż przed pandemią na początku 2020 roku. Wciąż niesłychanie błyszczy.


Diana Ross z dziećmi

Diana Ross z dziećmi

Diana Ross 2020 rok

Diana Ross

Diana Ross z synem

Diana Ross z synem

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×