NewsyTo, co się stało z ciałem Michaela Jacksona budzi kontrowersje. Jak król popu wyglądał po śmierci?

To, co się stało z ciałem Michaela Jacksona budzi kontrowersje. Jak król popu wyglądał po śmierci?

Michael Jackson
Michael Jackson
Tila Nowak

25.06.2019 15:49, aktual.: 25.06.2019 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michael Jackson był jednym z największych i najbardziej charyzmatycznych artystów na świecie. Niestety za jego popularnością unosiła się też chmura kontrowersji i spraw sądowych o molestowanie nieletnich. Wiele osób nawet zmyślało swoje zarzuty, aby zaistnieć w mediach i liczyło w głowie zyski z ugody zawartej w zamian za wycofanie oskarżeń. Film Leaving Neverland miał przyćmić dobre imię króla popu i stał się jednym z najbardziej kontrowersyjnych filmów dokumentalnych w USA. W czerwcu 2009 roku Michael Jackson szykował się do swojej największej trasy koncertowej This Is It, która miała obejmować aż 50 występów w Londynie. Niestety nikt nie przypuszczał, że kilka godzin po ostatniej próbie wydarzy się coś strasznego.

10 lat po zagadkowej śmierci Michaela Jacksona światło dzienne ujrzał kolejny dokument Killing Michael Jackson, który odnosi się do wydarzeń z sypialni króla popu. Głównymi bohaterami tego filmu są przede wszystkim detektywi z Los Angeles, którzy badali sprawę śmierci muzyka. Najbardziej szokujące są wspomnienia policjantów opowiadające o widoku, jaki zastali pojawiając się w jego wynajętej posiadłości. Jeden z nich widział łysą głowę Jacksona pokrytą bliznami i zadrapaniami! Większość znała go wyłącznie z telewizji, gdzie grono zaufanych specjalistów dbało o jego wizerunek, dlatego też widok, który zastał na miejscu był dla niego szczególnie szokujący.

Muzyk w 1984 roku doznał poparzeń głowy podczas udziału na planie reklamy Pepsi. Jak donoszą media, od tamtej pory miał nosić peruki i uzależnić się od przyjmowania leków uspakajających. Jakcson miał także swojego prywatnego lekarza – doktora Conrad Murray, którego później osądzono o przepisywanie nadmiernej ilości leków przeciwbólowych oraz nie udzielenie pomocy umierającemu królowi popu. Pojawiły się nawet przypuszczenia, że Michael Jackson został zamordowany!

Był stosunkowo zdrowy. To nie był człowiek, który powinien umrzeć – mówił jeden z bohaterów.

Po śmierci Michaela rodzina i dr Conrad Murray toczyli zaciekłą batalię sądową, której wynikiem był zakaz wykonywania zawodu przez lekarza oraz pozbawienie go wolności na 4 lata. Po wyjściu z zakładu karnego Murray postanowił odegrać się za zmarnowanie dobrej reputacji i przytoczył w swojej biografii, że ojciec Michaela, Joe miał podawać synowi hormony, mające na celu wyleczyć młodzieńczy trądzik oraz zahamować mutację głosu.

  • Lisa Marie Presley i Michael Jackson
  • Madonna i Michael Jackson
  • Michael Jackson śmierć
  • Slider item
  • Killing Michael Jackson – zdjęcia z sypialni Michaela Jacksona
  • Killing Michael Jackson – zdjęcia z sypialni Michaela Jacksona
  • Killing Michael Jackson – zdjęcia z sypialni Michaela Jacksona
  • Slider item
[1/8] Lisa Marie Presley i Michael Jackson
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także