Szukaj

Królowa Elżbieta II powiedziała dość. Harry i Meghan stracą to, co najcenniejsze.

Królowa Elżbieta II: oświadczenie ws. Meghan i Harry'ego

Królowa Elżbieta II: oświadczenie ws. Meghan i Harry'ego

Królowa Elżbieta II ma już dość zachowania Meghan Markle i księcia Harry'ego. Para już kilkukrotnie złamała postanowienia umowy zawartej w chwili Megxitu. Tym razem monarchini wyciągnie konsekwencje ich niesubordynacji. Zabierze im to, co jest dla nich najcenniejsze.

Książę Harry i Meghan Markle w zeszłym roku postanowili zrezygnować z pełnienia funkcji w rodzinie królewskiej i po negocjacjach, otrzymali pozwolenie królowej na opuszczenie Wielkiej Brytanii. Z końcem marca przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych. Od niemal roku wiodą szczęśliwe życie z dala od blasku fleszy i żyją na własny rachunek.

Sussexowie nie spotkali się z aprobatą królowej Elżbiety II. Monarchini była rozwścieczona ich postępowaniem. Meghan od pojawienia się w rodzinie królewskiej nie cieszyła się sympatią krewnych Harry’ego, ani prasy. Sytuacja stała się tym gorsza, gdy ogłosili, że rezygnują ze swoich funkcji. Z końcem marca małżonkowie stracili tytuły książęce oraz wszystkie przywileje, które przysługiwały im w czasie, gdy mieszkali na królewskim dworze. Para jednak nie do końca przestrzegała warunków umowy, co dodatkowo rozwścieczyło królową. Teraz już na pewno wyciągnie konsekwencje ich niewłaściwego zachowania.

Królowa Elżbieta II odbierze wszystkie tytuły Harry’emu i Meghan

Harry i Meghan otrzymali pozwolenie na przeniesienie się do Stanów Zjednoczonych po ustąpieniu ze stanowiska seniorów królewskich w 2020 roku. Warunek był jeden – muszą przestrzegać zasad, które zostały określone przez królową.

Para została oskarżona o to, że posłużyła się swoim statusem, aby zabezpieczyć transakcje z Netflixem i Spotify. Obie przyniosły im bardzo duże korzyści finansowe, dzięki czemu mogli w pełni się usamodzielnić. Eksperci twierdzą jednak, że ten fakt rozwścieczył królową, która planuje dokładnie przejrzeć warunki umowy Megxitu w marcu. Dla niej niedopuszczalne jest, aby wykorzystywać tytuły honorowe do wzbogacania się.

Królowa zawsze ceniła sobie godność i klasę w rodzinie królewskiej i skupiała się na robieniu dobrych uczynków, a nie na zdobywaniu bogactwa – powiedział jeden z pracowników pałacu w ostatnim wydaniu Globe.

Harry przez lata był bardzo zaangażowany w swoją pracę. Zawsze z rodziną reprezentował królową podczas wszystkich najważniejszych wydarzeń dla Wielkiej Brytanii. Ma on tytuł kapitana generalnego Royal Marines oraz honorowego dowódcy lotnictwa RAF Honington oraz komandora naczelnego Royal Navy,  Small Ships and Diving. Królowa będzie nie tylko przyglądać się temu, w jaki sposób para nadużywała tytułu księcia i księżnej, ale i zastanawia się, czy nie odebrać Harry’emu również tytułów wojskowych, o czym pisaliśmy wcześniej.

Jego praca wojskowa jest dla niego jedną z najważniejszych rzeczy i oczywiście chciałby ją zatrzymać – donosi jeden z przyjaciół Harry’ego.

Teraz, jednak gdy wnuk królowej wiedzie życie w Stanach Zjednoczonych, jeden z informatorów twierdzi, że nadal wspomaga akcje charytatywne, szczególnie dla wojska i zagrożonych zwierząt, jednak tym razem robi to bardziej osobiście.

Nie ma mowy, żeby Jej Wysokość pozwoliła Meghan i Harry’emu zachować swoje tytuły, aby egoistycznie uzupełniać swoje konta bankowe – powiedział informator w rozmowie z dziennikarzami New Idea.

Elżbieta II już wkrótce podejmie ostateczną decyzję, jednak na niekorzyść Sussex’ów działa również to, że okazują oni niechęć do powrotu do Wielkiej Brytanii. To może wpłynąć na ostateczny werdykt, który przesądzi ich losy. Jeżeli faktycznie utracą tytuły, wówczas  najprawdopodobniej, trafią one do Williama i Meghan.

 


Meghan i Harry zaprosili fanów do swojego domu

Meghan i Harry zaprosili fanów do swojego domu

Meghan i Harry

Meghan i Harry

Meghan i Harry

Meghan i Harry

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×