Szukaj

Jerzy Owsiak ofiarą hejtu. Wszystko przez przedmiot, który oddał na aukcję WOŚP

Jerzy Owsiak

Jerzy Owsiak

Jerzy Owsiak spotkał się z falą niezadowolenia w sieci po tym, jak ruszyła jego aukcja na WOŚP 2021. Zobacz, co przekazał na szczytny cel.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Ze względu na pandemię i obostrzenia związane z próbami jej zatrzymania, została zmieniona data wydarzenia, na które cały rok czeka wielu ludzi nie tylko w Polsce. O fakcie poinformował Jerzy Owsiak na stronie fundacji:

Ja, Jurek Owsiak, je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach one już były wprowadzone wcześniej, w związku z tym, jeżeli chcemy się dobrze ustawić do tej skutecznej walki z koronawirusem – zróbmy to. Przetrzymajmy to. Ale 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku będziemy znowu razem ze sobą. (…) 31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie. Póki co, grając z Orkiestrą na całym świecie, słyszeliśmy bardzo wspaniałe opinie na nasz temat. To jesteśmy właśnie my, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Tegoroczna zbiórka w zasadzie w całości przeniosła się do sieci. To tam odbywają się aukcje i online można wesprzeć WOŚP. Jerzy Owsiak także przekazał dzieło własnego autorstwa. Spotkała go za to niemała krytyka.

Co Jerzy Owsiak przekazał na WOŚP 2021? Mieszane reakcje internautów

Jerzy Owsiak na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 przekazał obraz własnego autorstwa. Namalował na nim czerwoną błyskawicę, która stała się symbolem Strajku Kobiet w Polsce. Przypomnijmy, że po tym, jak Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że ustawa antyaborcyjna nie jest w pełni zgodna z Konstytucją, wybuchły protesty, a na ulicach miast wielu ludzi głośno protestowało przeciwko orzeczeniu. Symbolem poparcia akcji protestacyjnej jest właśnie ten sam symbol, który pojawił się na dziele Jurka.

Owsiak na krótkim filmiku opublikowanym w sieci wyraźnie podkreśla, że namalował obraz „po pewnym wieczorze, kiedy wrócił już do domu”. Można się domyślać, że chodzi właśnie o powrót z protestu. W sieci zawrzało. Internauci zarzucili mu, że propaguje przemoc, a nawet oficjalne popieranie aborcji. Nie brakuje również hejterskich wpisów, których treść nie nadaje się do zacytowania.

 

W tym roku pieniądze zbierane przez WOŚP w 29. finale będą przekazane oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.


Jerzy Owsiak oddał obraz na aukcję WOŚP

Jerzy Owsiak oddał obraz na aukcję WOŚP

Kazik Staszewski, Kult, Jerzy Owsiak

Kazik Staszewski, Kult, Jerzy Owsiak

Jerzy Owsiak

Jerzy Owsiak

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Szanuję Cię Owsiak za to. Zawsze znajdą się Śmiecie niedorozwinięte tzw Hejterzy :] co rodzice na nich szczali i dlatego teraz są Hejterami

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×