Szukaj

Wojna! Sound’n’Grace oskarża wytwórnię o oszustwo. Jest odpowiedź. Bardzo dosadna

Sound'n'Grace

Sound'n'Grace

Chór Sound'n'Grace rozstał się ze swoją wytwórnia w atmosferze skandalu i wzajemnych oskarżeń. Co wywołało tę spektakularną wojnę miedzy artystami i menagmentem, w następstwie której z YouTube'a zniknęły przeboje popularnego chóru? 

Popularny chór Sound’n’Grace, który nagrał takie przeboje jak Dach, Na pewno czy Możesz wszystko, rozstał się z wytwórnią i menagmentem Gorgo Music. Efekt jest taki, że z YouTube’a zniknęły najpopularniejsze teledyski grupy wokalistów. Dlaczego tak się stało?

Czujemy się w obowiązku odnieść do sytuacji, z którymi zostaliśmy skonfrontowani, a które są następstwem naszego rozstania. Pierwszą, uderzająca nie tylko w nas, ale i w naszych fanów jest zablokowanie i odcięcie od publicznego dostępu oficjalnych teledysków  – napisali przedstawiciele Sound’n’Grace na FB.

Oświadczyli też, że bez ich wiedzy i zgody została zmieniona nazwa kanału YouTube z Sound’n’Grace na GORGO MUSIC z jednoczesnym przejęciem 165 tys subskrypcji.

Mimo podjęcia wielu starań dojścia do porozumienia, na dzień dzisiejszy pozostajemy bezsilni. Zmiana stanu rzeczy nie zależy od nas – dodają artyści.

Co na zarzuty chóru Sound’n’Grace wytwórnia Gorgo Music?

Firma Gorgo Music nie zaprzecza, że jest w trakcie rozstania z zespołem Sound’n’Grace. Ale według nich umowa między  Gorgo Music a Sound’n’Grace obowiązuje do 30 czerwca 2020 i do tego czasu wszelkie prawa do utworów Sound’n’Grace należą do Wydawcy i Producenta Gorgo Music.

Gorgo Music jest właścicielem wszystkich fonogramów i videogramów, które zostały ukryte na czas nieokreślony z powodu złamania przez zespól zapisów umowy. Pragniemy jedynie dodać, że Gorgo Music przyjęło zespół po kilku nieudanych działaniach z innymi wytwórniami, w momencie kiedy chór był na rozdrożu nie mając pomysłu na dalszą działalność i szersze zaistnienie. Po tym jak minęło kilka lat od Mam Talent i skończyło się zainteresowanie chórem. Uwierzyliśmy w ten zespół, zaangażowaliśmy się w tworzenie nowego wizerunku. Opracowaliśmy cały repertuar zespołu, a rolą zespołu było jedynie nagranie wokali w studio. Wyprodukowaliśmy i wylansowaliśmy wszystkie dotychczasowe hity zespołu – pisze w oświadczeniu Łukasz Barczak.

Przedstawiciel Gorgo Music zapewnia, że jako firma zainwestowali całą swoją umiejętność, pieniądze, czas i serce w kampanie promujące Sound’n’Grace i budowanie repertuaru. I właśnie dlatego nie godzą się na dalsze wykorzystywanie ich wkładu pracy – bez zachowania warunków zawartych w umowie. Właśnie to zmusiło ich do podjęcia działań, tj. usuniecie z YT klipów chóru.

Nie oczekujemy od zespołu niczego więcej niż zachowania warunków umowy, którą podpisali na początku współpracy – dodaje Barczak.

Co zarzuca firmie Gorgo Music nowy menadżer Sound’n’Grace?

Marcin Owczarek nowy menadżer Sound’n’Grace twierdzi, że styl i sposób komunikacji Gorgo z Sound’n’Grace oraz forma rozejścia i negocjacji jest daleka od jakichkolwiek standardów i przybiera formę mocno nieparlamentarną.

Pomimo chęci polubownego rozejścia, które zazwyczaj załatwia się „w kuluarach” – były management posuwa się do prób szantażu zarówno fizycznego (usunięcie twórczości zespołu z YouTube), jak i werbalnego (niecenzuralne maile i prywatne wiadomości do członków zespołu). Dodatkowo Gorgo działa na niekorzyść artysty i moją – rozsyłając po osobach z branży maile/wiadomości o braku prawa do reprezentowania zespołu Sound’n’Grace przez moją agencję oraz próbując wyłudzić od moich partnerów biznesowych ewentualnie podpisanych umów – co byłoby oczywiście złamaniem tajemnicy handlowej – informuje na Pudelku Marcin Owczarek.

Według Marcina Owczarka atmosfera w firmie jest na tyle zła, że w ostatnim czasie współpracę z wytwórnią rozwiązali również Sylwia Grzeszczak, Mrozu, Feel oraz Grzegorz Hyży.

Jak zwykle na tym konflikcie stracą fani, którzy zainwestowali swoje emocje w grupę, a teraz nie mogą nawet obejrzeć swoich ulubionych teledysków. Szkoda, że przed wyruszeniem na tę wojnę, nikt o tym nie pomyślał…

 

Zobacz: Kamil Mokrzycki z Sound’n’Grace ma spore obawy w związku z udziałem w „Tańcu z gwiazdami”


Sound'n'Grace- Kolędowanie z TVN 2017, kościół Bożego Ciała w Krakowie

Sound'n'Grace- Kolędowanie z TVN 2017, kościół Bożego Ciała w Krakowie

Sound'n'Grace -Sylwester TVP 2 we Wrocławiu

Sound'n'Grace -Sylwester TVP 2 we Wrocławiu

Sound'n'Grace na koncercie

Sound'n'Grace na koncercie "Cała Polska Śpiewa Kolędy z radiem ZET i TVP1" w Gdańsku

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×