Szukaj

Bursztynowy Słowik 2019 przyznany! Wygrał Szwed, którego dobrze znacie. Pokonał nawet zwycięzcę Eurowizji

Tradycją festiwalu w Sopocie jest konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika. Statuetka wręczana jest od 1984 roku i jest marzeniem każdego artysty, występującego na deskach Opery Leśnej w Sopocie. W tym roku o grand prix zmierzyło się sześcioro młodych i uzdolnionych artystów.
Frans - wygrał Bursztynowego Słowika 2019

Frans - wygrał Bursztynowego Słowika 2019

W ramach 2. dnia festiwalu Top of the Top w Sopocie, odbył się konkurs o Bursztynowego Słowika. Statuetka wręczana jest od 1984 roku i jest marzeniem każdego artysty, występującego na deskach Opery Leśnej w Sopocie. W tym roku o grand prix zmierzyło się sześcioro młodych i uzdolnionych zagranicznych artystów.Wśród uczestników nie zabrakło artystów znanych z udziału w Eurowizji.

Zobacz: Roksana Węgiel mroczna jak Agnieszka Chylińska! W Sopocie zaprezentowała swój nowy image!

Bursztynowego Słowika Top of the Top Sopot Festiwal 2019 

Uczestnikami konkursu byli: Frans ze Szwecji, Lake Malawi z Czech, Alma z Bułgarii, Luca Hanni ze Szwajcarii, Duncan Laurence z Holandii oraz  Christopher z Danii. Spośród nich najlepszym okazał się twórca If were sorryFrans

Laureata Bursztynowego Słowika podczas Top of the Top Sopot Festival 2019 w głosowaniu SMS wybrali widzowie. Środowy koncert poprowadzili: Agnieszka Woźniak-Starak, Gabi Drzewiecka, Filip Chajzer i Olivier Janiak. 

Zobacz: Edyta Górniak w Sopocie zaśpiewała nową piosenkę i wyglądała obłędnie! KRÓL był najpilniej strzeżonym sekretem ostatnich tygodni! Będzie hit! [WIDEO]

Kim jest Frans – laureat Bursztynowego Słowika 2019 ?

Frans, to reprezentant Szwecji w sopockim konkursie. Brał też udział Konkursie Piosenki Eurowizji 2016 w Sztokholmie. Z utworem If I Were Sorry zajął wtedy 5. miejsce. Jego eurowizyjny przebój szybko zyskał uznanie nie tylko wśród europejskiej publiczności, ale również wśród słuchaczy na całym świecie m.in. w Tajwanie, Urugwaju. W Polsce singiel If I Were Sorry pokrył się podwójną platyną, a teraz dał Fransowi Bursztynowego Słowika na Top Of The Top Sopot Festival 2019.

Zobacz: Drugi dzień TOP of Top Sopot Festival 2019 z udziałem gwiazd: Cleo, Roksana Węgiel, Ewa Farna

 


Frans - laureat Bursztynowego Słowika 2019

Frans - laureat Bursztynowego Słowika 2019

Frans - wygrał Bursztynowego Słowika 2019

Frans - wygrał Bursztynowego Słowika 2019

Frans - laureat Bursztynowego Słowika 2019

Frans - laureat Bursztynowego Słowika 2019

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×