Szukaj

Blanka Lipińska tłumaczy się z niefortunnego komentarza. Julii Wieniawie mogła podnieść ciśnienie

Blanka Lipińska, Julia Wieniawa

Blanka Lipińska, Julia Wieniawa

Blanka Lipińska podczas wakacji na Malediwach poruszyła na Instagramie bardzo ważny temat, jakim jest robienie sobie zdjęć z morskimi zwierzętami. Internauci szybko wywnioskowali, że chciała nawiązać do zdjęcia Julii Wieniawy z rozgwiazdą. Autorka 365 dni wydała oficjalne oświadczenie.

Blanka Lipińska kilka dni temu wybrała się na słoneczne Malediwy. To tam postanowiła naładować akumulatory przed kolejnym pracowitym rokiem. Na Instagramie dzieli się z fanami kadrami z malowniczej wyspy.

Upały służą gwieździe, która chętnie zażywa kąpieli słonecznych. Na plaży prezentuje się nieskazitelnie, a to za sprawą strojów kąpielowych, które zaprojektował sam Michele Morrone.

Blanka Lipińska ma konflikt z Julią Wieniawą?

Blanka nie ukrywa, że uwielbia swoje życie. Dzięki jej literackiemu debiutowi w krótkim czasie zyskała niemałą rzeszę fanów. Lipińska jest bardzo wrażliwa na piękno natury, dlatego też nie raz już odnosiła się do kwestii związanych z ochroną środowiska. Podczas urlopu na Malediwach zwróciła uwagę na panujący w sieci trend robienia zdjęć ze zwierzętami morskimi. Niektórzy traktują to jako zabawę, nie zdając sobie sprawy z tego, że wielokrotnie organizmy wodne taką rozrywkę przypłacają życiem.

Podczas jednego z nagrań autorka 365 dni odniosła się do kadrów robionych z rozgwiazdami. Fani od razu wywnioskowali, że jej wypowiedź została skierowana w stronę Julii Wieniawy, która podczas urlopu na Zanzibarze dodała zdjęcie z tymi drapieżnikami. W internecie w krótkim czasie rozpętała się prawdziwa burza. Blanka postanowiła wydać oficjalne oświadczenie, w którym ujawniła, do kogo skierowała swoje słowa:

Cieszę się, że media zwracają uwagę na to, co mówię, przykro mi jednak, że w kategorii poszukiwania sensacji, a nie wartości płynącej z wypowiedzi.

Mówiąc o rozgwiazdach (tu Was rozczaruje) nie miałam na myśli TYLKO celebrytów. Wielu moich znajomych jest teraz na wakacjach, wielu fotografuje się z morskimi ,,zdobyczami”… Na Instagramie hasztag starfish jest użyty 1,6 miliona razy. Myślicie, że to wszystko celebryci? NIE! To po prostu ludzie.

Problemem jest niewiedza, więc może media uświadomiłyby ludzi, a nie szukały kolejnych, fikcyjnych zatargów? – napisała.

Blanka poruszyła bardzo ważną kwestię. Wykonywanie zdjęć z rozgwiazdami jest bardzo złym pomysłem. Organizmy wodne znajdujące się poza swoim naturalnym środowiskiem cierpią i są narażone na dodatkowe zagrożenia, w tym na śmierć. Wiele państw na świecie wprowadziło już w tym kierunku pewne restrykcje.

W Polsce ustawa o ochronie przyrody zakłada możliwość wprowadzenia zakazu wykonywania zdjęć, filmowania lub obserwacji, mogących powodować płoszenie lub niepokojenie zwierząt gatunków objętych ochroną gatunkową.

Czy waszym zdaniem wykonywanie takich zdjęć powinno być surowo zakazane? Zobaczcie też, co na ten temat powiedziała nam Joanna Krupa.


Oświadczenie Blanki Lipińskiej w sprawie rozgwiazd

Oświadczenie Blanki Lipińskiej w sprawie rozgwiazd

Julia Wieniawa pozuje z rozgwiazdami

Julia Wieniawa pozuje z rozgwiazdami

Julia Wieniawa pozuje z rozgwiazdami

Julia Wieniawa pozuje z rozgwiazdami

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×