Szukaj

Bill Gates przewidział COVID-19, a teraz ostrzega przed kolejnym zagrożeniem. Koronawirus to dopiero początek

Bill Gates przed koronawirusem przestrzegał już 5 lat temu. Niedawno ostrzegł świat przed kolejnym zagrożeniem. Jakim?
Bill Gates

Bill Gates

Bill Gates pięć lat temu próbował przestrzec świat przed pandemią koronawirusa. W swoich przemówieniach podkreślał, że to wcale nie wojny i konflikty zbrojne są zagrożeniem dla ludzkości, a wirus, na przyjście którego lepiej przygotować się w porę. Podczas jednego z wykładów w 2015 roku przyznał wprost:

Jeśli coś zabije 10 mln ludzi w ciągu najbliższych dekad, najprawdopodobniej będzie to wysoce zakaźny wirus, a nie wojna. Nie pociski, a mikroby. Częściową przyczyną są ogromne inwestycje w nuklearne straszaki przy znikomych nakładach na powstrzymanie epidemii. Nie jesteśmy gotowi na kolejną epidemię.

Bill Gates przewiduje kolejne zagrożenie. Kiedy nastąpi?

Gdy wirus SARS-CoV-2 zaczął rozprzestrzeniać się na świecie, niektóre media przypomniały słowa miliardera. Bill Gates, wykorzystując zainteresowanie prasy, zwrócił uwagę na kolejne zagrożenie. Uważa, że powinniśmy przygotować się na atak bioterrorystów:

Do dobrych wiadomości warto zaliczyć tę, że sporą część pracy, którą wykonamy teraz po to, by poradzić sobie z Pandemią 1, sprawi, że będziemy lepiej przygotowani do Pandemii 2 i zminimalizujemy zagrożenie, jakim może być bioterroryzm – powiedział w programie The Late Show with Stephen Colbert.

Bill Gates – założyciel firmy Microsoft

Bill Gates – założyciel firmy Microsoft walczy z koronawirusem. W jaki sposób?

Warto wspomnieć, że Gates aktywnie angażuje się w walkę z trwającą pandemią. Fundacja Billa i jego żony Melindy czuwa nad wynalezieniem leku na wywoływaną przez koronawirusa chorobę COVID-19. Na ten cel przeznaczyli ok. 125 mln dolarów.

Na czym polega bioterroryzm?

Bioterroryzm polega na świadomym użyciu czynników biologicznych, takich jak m.in. bakterie, wirusy, grzyby w celu doprowadzenia do choroby lub śmierci. Terroryści stosujący tę broń, chcą osiągnąć określone cele polityczne, religijne czy społeczne. Sięgają po nią dlatego, że m.in. jest skuteczna, najtańsza w produkcji, a jej produkcję i przechowywanie można łatwo zataić.

Zobacz także: Córka najbogatszego człowieka świata zaręczyła się! Piękna Jennifer Gates jest już zajęta


Bill Gates

Bill Gates

Bill Gates z żoną

Bill Gates z żoną

Bill Gates – założyciel firmy Microsoft

Bill Gates – założyciel firmy Microsoft

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Przewidział bo go zaplanował!

 • Gość pisze:

  A może brał w tym udział ?

 • Gość pisze:

  Człowiek które budzi się rankiem i ma problem że za dużo ludzi jest na świecie…The Bill zdepopuluj się pierwszy … najlepiej własną szczepionką

 • Evaa pisze:

  Przewidział… człowiek który zarabia na szczepionkach przewidział pandemię…
  A czy wiecie że na coronavirusa jest patent? Tak samo jak na swinską grype, ptasia grypę… Fundacja Billa i Melindy jest również głównym fundatorem brytyjskiego Instytutu Pirbrighta – właściciela patentu na śmiertelnego wirusa. Wiosek o patent na żywego kronowirusa został złożony 19 czerwca 2015 roku a zatwierdzony 20 listopada 2018. I teraz najważniejsze fundacja Gatesów pracuje nad szczepionką w celu rozwiązania kryzysu… Tak się dzisiaj robi pieniądze, niestety…na nas stadzie baranów.

 • Jozek pisze:

  Mason…

 • Gość Bubu pisze:

  Skoro to przewidział już kilka lat temu, to dlaczego przez ten czas nie szukał lekarstwa tylko dopiero teraz?

  • Gość pisze:

   Jak miał stworzyć szczepionke na wirus którego jeszcze nie było?pomysl

 • Gość pisze:

  Ameryki nie odkrył, teraz to wiemy na 100%

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×