Pracowała z Anną Wintour, a teraz ujawniła pikantne kulisy współpracy. To lepsze niż historia z „Diabeł ubiera się u Prady”

Asystentka Anny Wintour

Asystentka Anny Wintour

Była asystentka Anny Wintour zdradza kulisy pracy w Vogue. To lepsze niż historia z Diabeł ubiera się u Prady. Będziecie zaskoczeni.

Historia z filmu Diabeł ubiera się u Prady na podstawie powieści Lauren Weisberger pod tym samym tytułem, była hitem w 2006 roku. Mimo upływu czasu losy Andy Sachs są nadal uważane za przykład tego, jak wygląda praca wielkich magazynach świata mody. Pierwowzorem demonicznej szefowej głównej bohaterki miała być naczelna Vogue Anna Wintour. Podobno tak właśnie wygląda praca u wymagającej guru w branży.

Przypomnijmy. Andrea jest świeżo po studiach dziennikarskich i pragnie rozpocząć pracę, najlepiej w magazynie The New Yorker. Gdy trafia na próbne kwalifikacje do słynnego Elias-Clark, czuje się małą, nic nieznaczącą osobą pośród miliona pięknych i eleganckich kobiet. W mgnieniu oka dostaje pracę, za którą miliony dziewczyn dałoby się zabić. Staje oko w oko z redaktor naczelną ekskluzywnego pisma o modzie Runway – Mirandą Priestly (w tej roli świetna Meryl Streep), która, zniechęcona przykrymi doświadczeniami z poprzednimi, pięknymi, lecz niezbyt rozumnymi asystentkami, postanawia przyjąć Andreę. Inteligenta i ambitna dziewczyna stara się sprostać wyśrubowanym wymaganiom szefowej. Nie kończy się to dla niej najlepiej. W ostatniej chwili wycofuje się, by odzyskać dawne życie.

A jak wygląda współpraca z Anną Wintour tak naprawdę? Właśnie zdradziła to jej asystentka.

Jak wygląda praca dla Anny Wintour?

Lily Stav Gildor, artystka zajmująca się tekstyliami i projektantka, była zatrudniona jako asystentka redaktorki Vogue US Anny Wintour od stycznia 2014 do maja 2015.

Niedawno jej filmy stały się viralami na TikToku po tym, jak podzieliła się kilkoma rzeczami, które nazywa Opowieściami z Diabeł ubiera się u Prady. W serii nagrań opowiedziała, jak układała się jej współpraca w redakcji. Zaskakujące co wyznała.

Pierwszy film nosi tytuł Czego nauczyłam się asystując Annie Wintour? Tutaj pojawia się kilka wskazówek. Na przykład Lily mówi, jak ważne są koneksje.

Najważniejsze są powiązania i nie mówię o nepotyzmie. Utrzymuj i pielęgnuj swoje relacje, wyślij pie***ny odręczny list z podziękowaniami, ludzie to lubią – mówi dziewczyna.

W kolejnych filmach zaskakuje. Zdradza między innymi to, że praktykowane i nawet pochwalane w Vogue jest to, żeby mieć np.tylko pięć letnich stylizacji:

Jeśli masz pięć naprawdę modnych i eleganckich letnich stylizacji, noś je od poniedziałku do piątku przez kilka miesięcy, aż do końca sezonu. W ten sposób naprawdę maksymalnie wykorzystujesz swoje ubrania, nie uczestniczysz w cyklu nadmiernej konsumpcji, wyglądasz naprawdę szykownie i nie stresujesz się ciągłym wymyślaniem nowych strojów. I powiem ci sekret – wszyscy w Vogue to robią – wyjaśnia Lily.

Tutaj filmowa Andrea przeżyłaby szok. Fani pamiętają, jakie katusze przeżywała, obmyślając kolejne stylizacje. Lily wyjaśniła także, że pracy nie dostała, wysyłając CV. Takich pikantnych szczegółów nie da się wyczytać w przewodnikach, jak szukac pracy.

[…] nie będę kłamała i nie powiem, że dostałem tę pracę, aplikując na stronie internetowej, to nieprawda. Znałem kogoś, kto znał kogoś, kto pracował w dziale HR w Conde Nast i mogłam wysłać swoje CV i umówić się z nim na rozmowę kwalifikacyjną. […] W tym samym czasie pracowałam w modowym PR i stylizacji jako stażystka za darmo, po prostu nie zarabiając pieniędzy, to było straszne. To się działo przez cztery miesiące i byłam bardzo zniechęcona, ale w końcu otworzyło się stanowisko w biurze Anny i mogłam przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną i myślę, że czas był odpowiedni, ponieważ dostałam pracę.

Tysiące ludzi obejrzało i polubiło filmy. Historia Lily nieco odbiega od tej z Diabeł ubiera się u Prady, ale pewne mechanizmy są podobne.


Lily Stav Gildor była asystentką Anny Wintour

Lily Stav Gildor była asystentką Anny Wintour

Diabeł ubiera się u Prady

Diabeł ubiera się u Prady

Anna Wintour – CFDA Fashion Awards 2019

Anna Wintour – CFDA Fashion Awards 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×