Andrzej i Agata Dudowie przed wizytą u Papieża Franciszka wybrali się na romantyczny spacer. Były też bardzo luksusowe zakupy

Andrzej Duda i Agata Duda

Andrzej Duda i Agata Duda

Andrzej Duda i Agata Duda wybrali się w miniony czwartek z wizytą do Watykanu. Przed audiencją u Papieża Franciszka zdążyli pójść na romantyczny spacer i luksusowe zakupy.

Andrzej Duda od 2015 roku pełni rolę prezydenta Polski. Kolejne wybory wygrał w 2020 roku. Od kilkudziesięciu dni jego urząd przechodzi bardzo trudną próbę. 24 lutego rozpoczęła się bowiem zbrojna agresja Rosji na Ukrainę. Za naszą wschodnią granicą toczy się bardzo okrutna wojna, która pochłonęła już wiele cywilnych ofiar. Prezydent Wołodymyr Zełenski pozostał w kraju i otrzymał ogromne wsparcie od prezydenta Polski. Nasz kraj przyjął już kilka milionów uchodźców, którzy schronili się przed wojną.

Głowa państwa polskiego włączyła się działania dyplomatyczne na rzecz Ukrainy. Kilka dni temu razem z żoną udali się do Rzymu, gdzie spotkali się z Papieżem Franciszkiem. Tam rozmawiali między innymi o wojnie u naszych wschodnich sąsiadów, a także o uchodźcach znajdujących się Polsce.

Andrzej Duda i Agata Duda na romantycznej randce w Rzymie

Głównym celem wizyty pary prezydenckiej w Watykanie było spotkanie i rozmowa z papieżem Franciszkiem. Małżonkowie znaleźli jednak chwilę dla siebie. Jak podaje Fakt, wybrali się razem do jednej ze znanych kawiarni. Przed audiencją u głowy kościoła katolickiego spacerowali urokliwą uliczką Via del Babuino w stolicy Włoch. Towarzyszyła im liczna grupa ochroniarzy, jednak Pierwszej Damie udało się też zajrzeć do jednego z luksusowych butików.

Małżonkowie weszli do sklepu Gente Roma, który sprzedaje ekskluzywne ubrania. Z butiku wyszli z niewielką torebką z napisem Pucci. Prezydentowa wybrała dla siebie drobiazg włoskiego projektanta Emilio Pucciego. Dziennikarze Faktu sprawdzili, że w tym sklepie dostępne są: bielizna, stroje kąpielowe i sukienki od projektanta. Chociaż nie wiadomo, co znalazło się w pakunku Pierwszej Damy, to zapewne nie były to tanie zakupy, ponieważ jednoczęściowy strój kąpielowy od Pucciego to koszt około 400 euro.

Być może był to kolejny z prezentów dla ukochanej żony od prezydenta. Agata Duda 2 kwietnia świętowała swoje 50. urodziny, a dziennikarze Super Expressu przyłapali go z ogromnym koszykiem tulipanów. Jedno ze zdjęć pary prezydenckiej trafiło na okładkę Faktu. Zobaczycie ją w naszej galerii.


Andrzej Duda i Agata Duda w Rzymie - okładka Faktu 04.04.2022

Andrzej Duda i Agata Duda w Rzymie - okładka Faktu 04.04.2022

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×