Andrzej i Agata Dudowie u Papieża Franciszka. Pierwsza Dama postawiła na koronki. Czy tak wypada?

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie. Jaką stylizację wybrała Pierwsza Dama RP na tę wyjątkową okazję? Zdjęcia.

Andrzej Duda zanim został prezydentem, przez kilka lat pracował w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Później był też posłem na Sejm i Parlament Europejski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku prawicowe ugrupowanie wystawiło go w wyborach prezydenckich, w których odniósł zwycięstwo. W 2020 roku uzyskał reelekcję, wygrywając w drugiej turze z kandydatem opozycji, Rafałem Trzaskowskim.

W życiu prywatnym Andrzej Duda jest szczęśliwym mężem Agaty Dudy, która wspiera go w realizacji zadań głowy państwa. Para doczekała się jednego dziecka: dorosłej już dziś córki Kingi.

Obecnie para prezydencka przebywa z wizytą w Watykanie. Mamy zdjęcia.

Agata Duda i Andrzej Duda w Watykanie

Prezydent Andrzej Duda ma obecnie gorący czas. Wszystko za sprawą wojny, która toczy się za naszą wschodnią granicą. Rosja 24 lutego zaatakowała Ukrainę i nie widać końca konfliktu. Przywódca Polski dokłada wszelkich starań, żeby chronić nasz kraj. Niedawno spotkał się z prezydentem USA Joe Bidenem, który po raz pierwszy odwiedził nasz kraj. Panowie rozmawiali, jak ochronić państwa NATO przed agresją, ale także jak pomóc uchodźcom wojennym i co zrobić, żeby jak najszybciej zapanował pokój.

Z kolei na początku kwietnia Andrzej Duda wraz z małżonką udali się do Watykanu. Do spotkania prezydenta RP z papieżem doszło pięć tygodni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Opisywałem ojcu świętemu sytuację w naszym kraju związaną z kryzysem uchodźczym, który wynika z agresji rosyjskiej na Ukrainę. Opowiadałem ojcu świętemu, jak przyjmujemy uchodźców, których nazywamy naszymi gośćmi z Ukrainy, bo to są nasi sąsiedzi, którzy znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji, którzy uciekają przed wojną, przed śmiercią, przed bombami rosyjskimi, które spadają na ich domy, którym staramy się ze wszystkich naszych sił i możliwości udzielić pomocy – powiedział Andrzej Duda dzienniakrzom.

Po audiencji u papieża Franciszka prezydent udał się na rozmowę z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem. Para prezydencka złożyła także wiązankę kwiatów przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra. Przypomnijmy – w sobotę przypada 17. rocznica śmierci papieża z Polski.

Na ważnym spotkaniu nie zabrakło odpowiednio do sytuacji ubranej Agaty Dudy. Pierwsza dama prezentowała się bardzo dostojnie w klasycznym czarnym komplecie ze spódnicą za kolano, szpilkach i koronkowym nakryciu głowy, który jak najbardziej wpisuje się w dress code spotkań z papieżem.

Protokół wizyt u papieża od zawsze ma swoje własne reguły, które były przestrzegane od setek lat. Mężczyzna powinien założyć garnitur uszyty na miarę, a kobieta czarną sukienkę, koniecznie z długim rękawem oraz czarną woalkę zasłaniającą włosy. Obecnie jednak można założyć także chustę a nie woalkę. Kobieta absolutnie nie powinna odsłaniać dekoltu ani zakładać bardzo krótkich spódnic. Przyjmuje się, że idealna długość sukienki czy spódnicy to sięgająca od kolan w dół. Biżuteria powinna być bardzo skromna i najlepiej jeśli będą to perły. Obuwie zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, powinno być skromne i zasłaniające całkowicie stopy. Kobiety mogą założyć buty na obcasach, ale niezbyt wysokich. Makijaż zdecydowanie delikatny, a kolor paznokci jak najbardziej w naturalnych kolorach – powiedział SE ekspert Daniel Jacob Dali.

Zdjęcia w galerii.


Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×