Szukaj

Agata Duda w tajemnicy włączyła się w akcję charytatywną. Podarowała luksusowy przedmiot na aukcję

Agata Duda

Agata Duda

Agata Duda w tajemnicy włączyła się w akcję charytatywną na rzecz chorego na rdzeniowy zanik mięśni Mikołaja. Podarowała na aukcję bardzo osobisty przedmiot.

Agata Duda włączyła się w akcję charytatywną. Po cichu wsparła starania rodziców dwuletniego Mikołaja, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni, żeby zdobyć dla niego najdroższy lek świata. Rodzice chłopca nie mają pieniędzy na ten cel. Pierwsza dama postanowiła, że dołoży cegiełkę od siebie.

Agata Duda po ciuchu wsparła akcję charytatywną

Pierwsza dama z racji swoich obowiązków włącza się w działania charytatywne. Jednak o ty konkretnym nie poinformowała w social mediach. Okazało się, że zdecydowała się wesprzeć ciężko chorego Mikołaja z Białegostoku i jego rodziców. Jego historia jest przejmująca, a na zdobycie leku pozostało niewiele czasu. Internauci ruszyli na ratunek i robią, co mogą, by wspomóc rodzinę w trudnej walce o fundusze.

Mikołaj ma obecnie 22 miesiące. Nie chodzi. Nie potrafi nawet stanąć. Jeszcze niedawno sprawnie raczkował, ale choroba próbuje odebrać mu tę zdolność. Jest intensywnie rehabilitowany oraz leczony farmakologicznie, jednak to wciąż za mało, aby zatrzymać zanik mięśni. Takiej możliwości upatrujemy w terapii genowej, która jest niestety strasznie droga – mówiła mama Mikołaja, Natalia Karelus, w rozmowie z Faktem.

Zaskakującą inicjatywą wykazały się córki sąsiadów państwa Karalus. Napisały do Agaty Dudy na FB. Ku zdziwieniu wszystkich, do domu rodziców Mikołaja dotarła przesyłka wprost od żony prezydenta RP.

Córki naszego sąsiada przez Facebooka wysłały prośbę do Pani Prezydentowej Agaty Dudy, żeby pomogła zbierać nam pieniądze na leczenie Mikołaja. Takich próśb do znanych osób wysyłamy naprawdę wiele. Zwykle z marnym skutkiem. Ku naszemu zaskoczeniu Pani Prezydentowa zwróciła na nas uwagę i wysłała nam swój naszyjnik. Otrzymanie paczki z Kancelarii Prezydenta RP było dla nas naprawdę wielkim szokiem – dodał ojciec dziecka.

Eleganckie pudełko i ozdobna torebka z emblematem Kancelarii Prezydenta, została opatrzona osobistym podziękowaniem pierwszej damy. Od razu trafiła na licytację. Cena wywoławcza została podbita dziesięciokrotnie. Naszyjnik można kupić klikając tutaj. Aukcja kończy się 7 grudnia o godzinie 20:00, więc należy mieć to na uwadze, jeśli ktoś chciałby wspomóc Mikołaja, jak zrobiła to Agata Duda.


Agata Duda na Litwie

Agata Duda na Litwie

Agata Duda wręcza upominki kombatantom

Agata Duda wręcza upominki kombatantom

Andrzej Duda i Agata Duda - obchody Święta Niepodległości

Andrzej Duda i Agata Duda - obchody Święta Niepodległości

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×