Agata Duda promuje Narodowe Czytanie w trzech kreacjach. Najlepszą zostawiła na koniec
Już w sobotę, 07.09.2019 r., w samo południe, na specjalnie przygotowanej scenie w warszawskim Ogrodzie Saskim odbyło się 8. Narodowe Czytanie 2019, które zainaugurowała Para Prezydencka: Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Jak co roku – zapraszają wszystkich rodaków na wspólne czytanie. Inicjatywa jest wielką kampanią promującą czytelnictwo oraz twórczość wybitnych polskich pisarzy.
07.09.2019 | aktual.: 07.09.2019 19:11
Jak wyglądała Agata Kornhauser-Duda podczas Narodowego Czytania?
Pierwsza Dama na tę okazję wybrała 3 kreacje. Do filmu promującego Narodowe Czytanie, opublikowanego na YouTube, ubrała kwiecistą sukienkę z przezroczystymi rękawkami. Na czarnym tle materiału były umieszczone kwieciste aplikacje. Bardzo dobrze prezentowała się kreacja w połączeniu z małymi, czarnymi kolczykami.
Na prezentację oprawy graficznej, Agata Duda ubrała klasyczny, czarno-biały garnitur. Najlepszą stylizację pozostawiła na sam koniec.
Biały to z pewnością kolor naszej Pierwszej Damy. Zjawiskowo zaprezentowała się w sukience tego właśnie koloru podczas wystąpienia w Ogrodzie Saskim. Prawdziwy majstersztyk w połączeniu z fioletowym paskiem i tegoż koloru szpilkami. Niewiarygodnie pięknie!
Co czytaliśmy w 8. edycji Narodowego Czytania?
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania polskie nowele. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru i zaproponowali osiem lektur, na ósme Narodowe Czytanie. Były to następujące pozycje.
Zobacz także
Prezydent Andrzej Duda w specjalnym liście uzasadnił taki, a nie inny wybór tekstów. Zachęcał też wszystkich do udziału w przedsięwzięciu.
Oprawa imprezy
Tegoroczna edycja była uświetniona również ilustracjami z komiksów, które zostały przygotowane specjalnie na tę akcję przez Marka Oleksickiego i Tobiasza Piątkowskiego, autorów słynnego Bradl w akcji. W tym roku mija 100 lat od wydania pierwszego cyklu komiksowego w niepodległej Polsce.
Jak wziąć udział w Narodowym Czytaniu?
Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Liczba uczestników, stale rośnie – zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.
W ubiegłym roku powieść Żeromskiego podczas wrześniowego finału akcji była czytana na wszystkich kontynentach – w blisko 3000 miejsc na całym świecie, w tym w 134 poza granicami Polski, w 33 krajach, nawet na Antarktydzie. Liczba tegorocznych zgłoszeń przekroczyła już 2,5 tys. miejsc – jednak stale rośnie. Aby przyłączyć się do inicjatywy należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.prezydent.pl