NewsyBosacka już po rozwodzie. Wyszły na jaw szczegóły. Chodzi o majątek

Bosacka już po rozwodzie. Wyszły na jaw szczegóły. Chodzi o majątek

Katarzyna Bosacka rozwiodła się z mężem (fot. KAPiF)
Katarzyna Bosacka rozwiodła się z mężem (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPIF
20.03.2024 10:38, aktualizacja: 20.03.2024 11:01

Katarzyna Bosacka rozstała się ze swoim mężem podczas rozprawy online. Kwestia ich wspólnego majątku wciąż pozostała jednak nierozwiązana. Czy byli małżonkowie będą musieli wrócić do sądu?

Wieść o rozstaniu Katarzyny Bosackiej z jej mężem Marcinem zrobiła mnóstwo szumu w sierpniu zeszłego roku. W świetle plotek o zdradzie polityka małżeństwo po 26 latach wspólnego życia postanowiło się rozejść. Kwestię rozwodu para sfinalizowała podczas krótkiej rozprawy online.

W wywiadzie z "Pani" gwiazda wyznała jednak, że najgorsze za nią. Powiedziała nawet, że jest gotowa na kolejny związek z odpowiednią osobą:

Dziś jestem silniejsza. Wyszłam z dołka i przestałam w nim kopać. Oczami duszy widzę siebie w otoczeniu dzieci i wnuków na werandzie jakiegoś domu na Mazurach. Pies szczeka, jest gwarno i wesoło, a obok mnie znów jest ktoś bardzo mi bliski. Czuję się naprawdę szczęśliwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak Katarzyna i Marcin Bosaccy podzielą się majątkiem?

Podczas spotkania małżonków nie rozwiązano jednak pewnej istotnej kwestii. Chodzi o podział ich wspólnego majątku. "Faktowi" udało się dotrzeć do zakulisowych informacji z rozprawy. Okazuje się, że była ona zdecydowanie za krótko, aby rozstrzygnąć ostatecznie wątek majątkowy.

Podział majątku wspólnego jest co do zasady możliwy po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami - przekazała mec. Agnieszka Dębowska-Szymańska.

Oznacza to, że jeżeli Bosacka i jej były już mąż nie dogadają się w tej sprawie, będą musieli powrócić na drogę sądową. Takie działanie będzie wymagało podpisania specjalnego wniosku.

Można ją podpisać u notariusza w każdej chwili trwania małżeństwa, ale także tuż przed rozwodem. Odbywa się to na jednym spotkaniu u notariusza - wyjaśniła prawniczka w rozmowie z "Faktem".

Bosaccy dysponują niemałym majątkiem

Oświadczenie majątkowe Marcina Bosackiego zdradza, że razem z żoną wciąż dysponują dużym majątkiem. Wartość ich domu wyceniona została na 1,6 miliona zł i dwóch mieszkań: jednego o wartości 650 tys. zł i drugiego o wartości 700 tys. zł (Bosacki zrzekł się jednak do niego prawa).

Oboje zgromadzili na swoich kontach IKE 150 tys. zł. Oszczędności polityka opiewają natomiast na 12 tys. zł.

Co teraz z majątkiem Bosackich? (fot. KAPiF)
Co teraz z majątkiem Bosackich? (fot. KAPiF)© KAPiF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także