NewsyKatarzyna Bosacka zacznie od swoich córek. Rozstania z politykiem nauczyło ją jednego

Katarzyna Bosacka zacznie od swoich córek. Rozstania z politykiem nauczyło ją jednego

Katarzyna Bosacka się rozwodzi
Katarzyna Bosacka się rozwodzi
Źródło zdjęć: © KAPIF
23.02.2024 13:13

Katarzyna Bosacka rozwodzi się z mężem, który zostawił rodzinę dla innej kobiety. Na Regionalnym Kongresie Kobiet dziennikarka udzieliła ważnej lekcji, choć zwróciła się nie tylko do kobiet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Katarzyna Bosacka się rozwodzi

Latem 2023 roku gruchnęła plotka, że dziennikarka rozstała się z mężem, politykiem i senatorem. Plotka okazała się prawdziwa. Katarzyna Bosacka po 26 latach małżeństwa weźmie rozwód.

Początkowo Bosacka nie chciała komentować całej sprawy. Dziękowała jednak fanom za wsparcie i miłe słowa, które kierowali do niej za pomocą mediów społecznościowych.

Dziennikarka przyznała, że rozstanie z mężem było dla niej ogromnym stresem, przez który schudła kilkanaście kilogramów. Wkrótce jednak rzuciła się w wir pracy. Nagrywała kolejne odcinki programów "Eko Bosacka" i "Bosacka daje radę".

Rady Katarzyny Bosackiej dla kobiet

Bosacka została zaproszona na III Regionalny Kongres Kobiet. Tam z dobrą radą zwróciła się do kobiet, które pozostają w związkach.

Będę uświadamiać moim córkom to, że my kobiety powinnyśmy być niezależne. Bo chociażby w takiej sytuacji, w jakiej jestem w tej chwili – rozstaję się z mężem po 26 latach – proszę sobie wyobrazić, gdybym była kurą domową, zostaję w wieku ponad 50 lat bez pracy, bez zawodu, bez finansów, bardzo często bez prawa jazdy, bez własnego kąta, bez własnych pasji - wyznała.

Katarzyna Bosacka tłumaczyła także, że zarobkowa praca kobiety jest ważna także z punktu widzenia mężczyzn.

Mało tego, ona jest też ważna dla mężczyzn, dlatego, że jeżeli cokolwiek się w życiu stanie w rodzinie, to ja jestem w stanie utrzymać rodzinę i pomóc, bo jesteśmy jak naczynia połączone - mówiła dziennikarka.

Zgadzacie się z jej zdaniem?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także