Gwiazdy na Gali Zamknięcia 47. FPFF w Gdyni: Joanna Opozda, Weronika Rosati, Maria Dębska, Katarzyna Figura

Gala zamknięcia 47. FPFF w Gdyni

Gala zamknięcia 47. FPFF w Gdyni

Joanna Opozda, Weronika Rosati, Maria Dębska, Katarzyna Figura... Gwiazdy na Gali Zamknięcia 47. FPFF w Gdyni. Zdjęcia.

17 września miała miejsce Gala Zamknięcia 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych  w Gdyni. Nie zabrakło gwiazd, które pięknie wystylizowane pozowały fotoreporterom. Kto się pojawił?

Gwiazdy na Gali Zamknięcia 47. FPFF w Gdyni

Gdyński festiwal to niewątpliwie święto polskiego kina. Gwiazdy tłumnie przybywają wówczas do tego pięknego nadmorskiego miasta. Także w tym roku nie zawiodły.

Fotoreporterom chętnie pozowały gwiazdy: Joanna Opozda, Weronika Rosati, Maria Dębska, Katarzyna Figura, Filip Bajon, Beata Poźniak-Daniels, Małgorzata Potocka, Sandra Drzymalska, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Boczarska, Matylda Damięcka, Margaret, Dawid Ogrodnik.

47. FPFF w Gdyni. Wyniki

Laureatów konkursu głównego 47. FPFF wyłoniło jury w składzie: reżyser i scenarzysta Jerzy Domaradzki (przewodniczący), aktorka Ewa Dałkowska, montażystka, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi Milenia Fiedler, scenarzysta i aktor Cezary Harasimowicz, operator Grzegorz Kędzierski, reżyserka i scenarzystka Dorota Kędzierzawska, kompozytorka Teoniki Rożynek, producentka Agata Szymańska i scenograf Wojciech Żogała.

Platynowe Lwy za całokształt twórczości otrzymał Filip Bajon.

Nagroda „Złote Lwy” dla najlepszego filmu powędrowała do twórców filmu „The Silent Twins”. Otrzymały ją reżyser Agnieszka Smoczyńska oraz producenci Klaudia Śmieja-Rostworowska i Ewa Puszczyńska.

„Srebrne Lwy” za film „Filip” przyznano reżyserowi Michałowi Kwiecińskiemu i producentom Joannie Snochowskiej-Majer, Pawłowi Rzewuskiemu, a także Krystianowi Świecy.

Jacek Bławut otrzymał podczas sobotniej gali zamknięcia 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodę za najlepszą reżyserię za „Orzeł. Ostatni patrol”. Statuetka w kategorii najlepszy scenariusz powędrowała do Jacka Lusińskiego i Szymona Augustyniaka za „Śubuk”.

Dorota Pomykała i Piotr Trojan odebrali podczas sobotniej gali zamknięcia 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrody za najlepsze role główne. Jury konkursu głównego doceniło ich za kreacje w – kolejno – „Kobiecie na dachu” i „Johnnym”.

Złotym Pazurem w kategorii inne spojrzenie wyróżniono „Apokawixę” Xawerego Żuławskiego. Nagrodę publiczności otrzymał Daniel Jaroszek za „Johnny’ego”. W konkursie filmów krótkometrażowych zwyciężyła „Victoria” Karoliny Porcari.

Nagrodę specjalną w konkursie filmów mikrobudżetowych przyznano „Obudź się” Filipa Dzierżawskiego. Najlepszym obrazem mikrobudżetowym okazał się „Słoń” Kamila Krawczyckiego. Statuetkę w kategorii najlepszy debiut reżyserski lub drugi film odebrała Beata Dzianowicz za „Strzępy”. Natomiast za debiut aktorski uhonorowano Martę Stalmierską za kreacje w „Johnnym” i „Apokawixie”.

Zdjęcia z gali zamknięcia w naszej galerii.


Weronika Rosati - Gala Zamknięcia 47. FPFF w Gdyni

Weronika Rosati - Gala Zamknięcia 47. FPFF w Gdyni

Joanna Opozda - Gala Zamknięcia 47. FPFF w Gdyni

Joanna Opozda - Gala Zamknięcia 47. FPFF w Gdyni

Sonia Bohosiewicz - Gala Zamknięcia 47. FPFF w Gdyni

Sonia Bohosiewicz - Gala Zamknięcia 47. FPFF w Gdyni

Komentarze

 • Gość pisze:

  Myślę,że pomylono imprezę z balem przebierańców…

 • Gość5 pisze:

  Stanąć i płakać. Przegląd „sekend handów” w całej krasie, z klientkami włącznie. Większość dzidzie iernik. Opozda w koszuli nocnej, mam taką, to pożyczyłabym, nie musiałaby kupować. O reszcie szkoda gadać….

 • Gość Doti pisze:

  Bakuła, Sosna-Sarno, Margaret , Damięcka-SZOK.
  Ubierali się sami! Dlatego tak wyszło!

 • Gość pisze:

  Zdrowia klub samotnych matek twoje koleźanki pani agnieszko moźesz im podziękować dzięki nim teź nie masz nic oprócz sławy pieniedzy i ferrari a po ch..j im ten pies do zdjec bo z krodylem cięzko robi się fotki

 • Gość pisze:

  Chryste Panie a skąd oni wytrzasneli te kreacje z kontenerów PCK. Kreacje okropne twarze też.

 • Alex pisze:

  Piękna kobieta Maria Dębska wystąpiła w koszmarze bazarkowym, który wyglada jak sprany a raczej niedoprany ciuch cudem uratowany z powodzi z lat 70’ ubiegłego wieku Kto jej coś tak masakrycznego doradził???😱

 • Gość pisze:

  Kasia Figura bomba

  • Stara kobieta pisze:

   Figura wyrusza na podboj Arizony?! I do tego te azurowe kozaczki na szpilkach 😆

 • Gość pisze:

  Czy Bakuła przed wyjściem z domu widziała się w lustrze ?Kasia Figuraubrała się w to co pod ręką miała ,Margaret potrzebuje psychiatry

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×