Roksana Węgiel wspomina najtrudniejszy moment w karierze. Było ciężko. „Teraz bardziej wszystko doceniam”

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel jako nastolatka podbiła show-biznes. Jej kariera od samego początku nabrała mocnego rozpędu. W pewnym momencie postanowiła nieco zwolnic. Czy myślała o tym, aby zawiesić konto na Instagramie?

Roksana Węgiel to jedna z najmłodszych gwiazd sceny muzycznej w kraju. Do show-biznesu trafiła dzięki programowi The Voice Kids. Gdy pojawiła się na przesłuchaniach w ciemno, zachwyciła wszystkich jurorów. Po tym, jak wykonała piosnkę Beyonce Halo, każdy z nich chciał ją mieć w swojej drużynie. 12-letnia wówczas dziewczynka w dalszą drogę w programie zdecydowała się iść z Edytą Górniak. Pod jej czujnym okiem diwy dotarła do finału, gdzie była bezkonkurencyjna.

Po wygraniu muzycznego show otworzyła się jej droga do dalszej kariery. Kolejnym wielkim przełomem był udział w Eurowizji Junior. Na scenie w Mińsku wystąpiła z hitem Anyone I Want to Be i podbiła serca Europejczyków. Od tamtej pory nie mogła narzekać na brak kolejnych propozycji.

Roksana Węgiel o przerwie w karierze

Roksana wkroczyła do show-biznesu jako nastolatka i od samego początku spotkała się z wielką sympatią fanów. Dzięki temu zaczęła występować na największych wydarzeniach muzycznych w kraju i regularnie grać koncerty. Często pojawiała się też w mediach i udzielała kolejnych wywiadów. W pewnym momencie postanowiła odpocząć i nieco zwolnić.

Wokalistka nadal musi łączyć karierę sceniczną z nauką, a natłok obowiązków zdecydowanie jej w tym nie pomaga. Wraz z nadejściem pandemii i obostrzeń nieco usunęła się w cień.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, czy w kryzysowych momentach myślała o usunięciu konta na Instagramie – tak jak to ostatnio zrobiła Britney Spears. Młoda piosenkarka zdradziła, że było jej na tyle ciężko, że potrzebowała przerwy od social mediów:

Miałam moment, w którym chciałam odpocząć od tego wszystkiego, ale wtedy zazwyczaj robiłam sobie krótką przerwę od social mediów. Ale żeby usunąć konto na Instagramie, to raczej nie myślałam.

Teraz wszystko wróciło z podwójną mocą. Jak w ferworze pracy radzi sobie Roksana?

Brakowało mi tego, nie ukrywam, że pandemia była dla mnie przydatna. Taki odpoczynek mi się przydał i bardzo skorzystałam z tego okresu lockdownu. Ale po paru miesiącach było to uciążliwe i chciałam wrócić do normalnego funkcjonowania, więc cieszę się, że koncerty ruszyły i z tego korzystam. Teraz doceniam wszystko bardziej.

Cała rozmowa poniżej.


Roksana Węgiel - Wielki Finał akcji Sprzątanie Świata, Lato w mieście z Eco Studio

Roksana Węgiel - Wielki Finał akcji Sprzątanie Świata, Lato w mieście z Eco Studio

Roksana Węgiel - Wielki Finał akcji Sprzątanie Świata, Lato w mieście z Eco Studio

Roksana Węgiel - Wielki Finał akcji Sprzątanie Świata, Lato w mieście z Eco Studio

Roksana Węgiel – Opole 2021

Roksana Węgiel – Opole 2021

Komentarze

 • Arek pisze:

  Na pierwszym zdjęciu kurtka z Caritasu, na trzecim rękawice do czyszczenia kibla i na ostatnim zmutowaną wrona. 🙆

 • Tomek pisze:

  Różowa sukienka super, reszta nie w jej stylu. Postarzają ją te dziwaczne ciuchy. Takie trochę lumpeksowe.

 • Talent.muzyczny pisze:

  Roksana to śliczna, wybitnie utalentowana i niezwykle inteligentna dziewczyna. Wspaniale śpiewa, jej najnowsze piosenki – 👑 KORONA, Kanaryjski czy Przyjdź po mnie – to rewelacyjne utwory. Roksana mimo natłoku zajęć pilnie się uczy, jest już w trzeciej klasie szkoły średniej. Bardzo dobrze zna język angielski, zamierza uczyć się hiszpańskiego, lubi język polski co widać i słychać w licznych wywiadach, których udziela. Chętnie czyta książki co nie jest takie powszechne wśród współczesnej młodzieży. Za dwa lata matura, która jest dla niej bardzo ważna. Potem planuje zrobić roczna przerwę aby skupić się na karierze wokalnej a potem być może studia wyższe. Roksana jest osobą niezwykle pracowita i ambitna, jest autentycznym wzorem dla innych mlodych ludzi.

  • Tomek pisze:

   Różowa sukienka super, reszta nie w jej stylu. Postarzają ją te dziwaczne ciuchy. Takie trochę lumpeksowe.

 • Talent.muzyczny pisze:

  Roksana to śliczna, wybitnie utalentowana i niezwykle inteligentna dziewczyna. Wspaniale śpiewa, jej najnowsze piosenki – 👑 KORONA, Kanaryjski czy Przyjdź po mnie to rewelacyjne utwory. Roksana mimo natłoku zajęć pilnie się uczy, jest już w trzeciej klasie szkoły średniej. Bardzo dobrze zna język angielski, zamierza uczyć się hiszpańskiego, lubi język polski co widać i słychać w licznych wywiadach, których udziela. Chętnie czyta książki co nie jest takie powszechne wśród współczesnej młodzieży. Za dwa lata matura, która jest dla niej bardzo ważna. Potem planuje zrobić roczna przerwę aby skupić się na karierze wokalnej a potem być może studia wyższe. Roksana jest osobą niezwykle pracowita i ambitna, jest autentycznym wzorem dla innych mlodych ludzi.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×