Szukaj

Górniak, Szpak, Kozidrak… Ile gwiazdy straciły przez koronawirusa? Rekordzistka odwołała 20 koncertów [WIDEO]

Ile gwiazdy straciły przez koronawirusa?

Ile gwiazdy straciły przez koronawirusa?

Edyta Górniak, Michał Szpak, Majka Jeżowska… Gwiazdy, ze względu na epidemię koronawirusa, odwołały koncerty zaplanowane na kwiecień. Ile przez to straciły?

Koronawirus powoduje coraz większe zachwiania na światowych giełdach. Rosną straty ekonomiczne, a kolejne branże zaczynają coraz mocniej odczuwać skutki epidemii. Rząd podjął decyzję o zakazie organizacji wydarzeń publicznych, a to oznacza, że wszystkie gwiazdy musiały odwołać zaplanowane na marzec i kwiecień koncerty. Nasza reporterka, Karolina Motylewska, sprawdziła, jak odbije się to na zarobkach artystów z pierwszych stron gazet.

Ile gwiazdy straciły przez koronawirusa?

Edyta Górniak  musiała zrezygnować z aż 10 występów. Biorąc pod uwagę fakt, że za każdy miała zainkasować aż 50 tysięcy złotych, łatwo wyliczyć, że polska diwa straciła aż pół miliona. Z kolei Beata Kozidrak w kwietniu miała zaśpiewać dla publiczności w Elblągu i Koszalinie. Za jeden występ gwiazda otrzymuje 50 tysięcy złotych, a to oznacza, że na chwilę obecną straciła aż 100 tysięcy.

Roksana Węgiel za koncert otrzymuje 20 tysięcy złotych. Przez pandemię koronawirusa młoda gwiazda musiała odwołać aż 9 koncertów, co pozbawiło ją zarobku 180 tysięcy złotych. 7 shows anulował Quebonafide, a to oznacza, że artysta stracił blisko 70 tysięcy złotych.

Michał Szpak za każdorazowy występ dostaje 30 tysięcy złotych. W kwietniu podczas swojej trasy miał zagrać w Warszawie i Krakowie. Niestety, na razie nie zobaczymy go na scenie, a co za tym idzie – Michał, póki co, musi pogodzić się ze stratą 60 tysięcy złotych.

Na kwiecień sporo, bo aż 20, występów zaplanowała Majka Jeżowska, która za każdy występ inkasuje od 15 do 20 tysięcy złotych. Łatwo można obliczyć, że w tym sezonie wokalistka straciła już ponad ćwierć miliona. Pod znakiem zapytania stoją także jej koncerty dla dziecięcej publiczności, która zaplanowane są na maj i czerwiec.


Sylwester TVN 2019 - Edyta Górniak zmieniła fryzurę

Sylwester TVN 2019 - Edyta Górniak zmieniła fryzurę

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel

Michał Szpak z I Will Always Love You – Sylwester 2019 Polsat

Michał Szpak z I Will Always Love You – Sylwester 2019 Polsat

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×