Joanna Przetakiewicz kocha luksus i mówi o tym otwarcie: „Pieniądze szczęście dają”. Przygotowała coś ekstra dla fanek

Joanna Przetakiewicz kocha luksus

Joanna Przetakiewicz kocha luksus

Joanna Przetakiewicz o pieniądzach i luksusie. Nie ukrywa, że kocha bogactwo i chce przekonać do tego jak najwięcej kobiet. Gwiazda pracuje nad drugą książką, o której opowiedziała naszej reporterce.

Joanna Przetakiewicz bez dwóch zdań jest kobietą sukcesu. Stworzyła własną markę premium, w której ramach oferuje luksusowe kreacje na uroczyste gale. Suknie z metką La Mania można było kupić w najbardziej luksusowym domu towarowym na świecie – w Harrodsie w Londynie. Polka znalazła się wśród czołowych światowych projektantów i szybko zaskarbiła sobie sympatię fanów mody. Kciuki za jej powodzenie trzymał sam Karl Lagerfeld.

Swoim przepisem na sukces Joanna regularnie dzieli się z Polkami, które zrzesza w ramach projektu Era Nowych Kobiet. Gwiazda odwiedza mniejsze miejscowości, by edukować kobiety w zakresie pewności siebie i łamać stereotypy, z jakimi mierzą się od lat. Sama ma za sobą rozmowy z najbardziej wpływowymi kobietami na świecie – Michelle Obamą czy Victorią Beckham.

Joanna Przetakiewicz o luksusie i pieniądzach

Obecnie Przetakiewicz pracuje nad drugą książką, którą wyda w ramach wspomnianego projektu. Tym razem nie będą to poruszające rozmowy z Polkami, a poradnik o tym, jak odnieść sukces. Projektantka nie ukrywa, że najwyższa pora obalić mit, że pieniądze szczęścia nie dają. O szczegółach opowiedziała reporterce Jastrząb Post:

To jest druga moja książka, która powstaje w ramach Ery Nowych Kobiet. Tym razem jest to poradnik, mówiący o tym, jak zdobyć bezpieczeństwo finansowe. To jest książka o tym, że pieniądze szczęście dają. O pieniądzach warto mówić, ponieważ stanowią jeden z najsilniejszych filarów naszego życia. Właśnie poczucia bezpieczeństwa, wolności, szczęścia, zdrowia, przyszłości. Ja chcę tą książką raz na zawsze zaprzeczyć starym stereotypom, które mają swoje korzenie jeszcze z czasów PRL-u, gdzie mówiło się, że pieniądze psują. Oczywiście, czasami mogą psuć osoby niedojrzałe, lub te, które mają złe intencje. Natomiast generalnie pieniądze w życiu są niezbędne.

Joanna zamierza uświadamiać kobiety w zakresie praw jakie im przysługują. Sama z wykształcenia jest prawnikiem, więc doskonale zna się na poruszanej tematyce:

Chciałabym zaprzeczyć również temu, jak w dalszym ciągu krzywdzi się kobiety. Ta filozofia w ogóle nie przystaje do 2021 roku. Jak bardzo krzywdzi się kobiety, które chcą robić karierę, chcą się rozwijać, chcą się uczyć i chcą zostać niezależne. Z drugiej strony, są również kobiety, które zostają w domu, bo decydują się zostać z dziećmi i to też jest wspaniała decyzja. Tym kobietom chcę powiedzieć, jakie są ich prawa. Chcę namówić rodziny do tego, żeby stały się bardziej transparentne i nie bały się mówić. Żeby ludzie nie krępowali się między sobą wyjaśniać pewnych rzeczy, które niepotrzebnie czasami z latami przynoszą ogromne obciążenie i frustrację.

Czy gwiazda nie krępuje się epatować szczęściem, jakie daje jej bogactwo?

Ja już napisałam kilka postów na ten temat jako taki papierek lakmusowy. Wiedziałam, że one wywołają burzę. Chociażby to, że powiedziałam, że kocham pieniądze z wzajemnością, kocham luksus z wzajemnością i ja się tego nie krępuję. Wiem, że to wzbudza kontrowersję, że to wzbudza niechęć niektórych. Trudno. Ja wiem, że to są hasła, które na pewno wzbudzą dyskusję. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy to zrozumieją, nie wszyscy to poczują. To jest dla mnie oczywiste. Każdy ma prawo myśleć tak jak chce. Natomiast im większą dyskusję to wywoła, tym lepiej. Mam nadzieję, że ta akcja przekona tysiące kobiet do tego, żeby przestały krępować się mówić o tym, że nie czują się do końca bezpiecznie z niewiedzą na temat pieniędzy w rodzinie.

Cała rozmowa poniżej:


Joanna Przetakiewicz na Gali Marki Roku

Joanna Przetakiewicz na Gali Marki Roku

90039100_143654127143834_8385406945477365682_n

Joanna Przetakiewicz pokazała apartament

90969978_105193804374106_1759715800798013923_n

Joanna Przetakiewicz pokazała apartament

Komentarze

 • Gość pisze:

  Aśka gdyby Jan żył nie brylowałabyś tak na salonach ,to był facet z klasą a ty byś sie wstydziła być zwykłą celebrytką mimo że już nie byliście razem

 • GośćBogacz pisze:

  Nic głupszego dawno nie czytałam. Miłość daje szczęście,a nie pieniądze. Pieniądze niszczą ludzi,pchają do złego, demoralizują. Na początku jest euforia, dobrostan, rozrzutność. Później zaczyna się staczanie.

 • Gość Betti pisze:

  Jeżeli to prawda to bardzo brzydko z jej strony że zostawiła rodziny bez pieniędzy a tu święta nadchodzą.Zresztą osobiście tej kobiety nie lubię zbyt zadufana w sobie co to nie ona a tylko radcy prawny ,rady niech sobie odpuści bo one nas nie interesują i zachowa sobie dla siebie.

 • Gość Nela pisze:

  Pewnie że pieniądze są potrzebne,a kobiety powinny wiedzieć jak stoją finanse męża,rodziny ,żeby potem nie było brzydkich niespodzianek.Powinny też mieć własne dochody .Aśka ma rację a to że Kulczyk jej pomógł to jej fart.Kazdy by skorzystał.Skad wiecie że go nie kochała.Miala wtedy kasę gdy go poznała.Nie znoszę głupiego hejtu na osobę która jest miła,grzeczna,nikomu krzywdy nie robi.Chodzi tylko o to żeby zepsuć jej humor?Co do niewypłaconych pieniędzy to radzę uważać z tekstami jeśli nie ma się konkretnych dowodów.Łatwo oskarżyć za pomówienia.

 • Gość pisze:

  Zdrowie i pieniądze szczęście dają Aśka wie o czym mówi.W makijażu bardziej powinna podkreślać dolną powieke oka czerwień ust zdecydowanie nie

 • Gość pisze:

  „Jak zdobyc bezpieczenstwo finansowe”-jekonomistka kulczykowa

 • Gość pisze:

  Taka cwana teraz, jakby nie Kulczyk, nie miała by nic. Jadłaby chleb ze smalcem

 • Gość pisze:

  Ja bym bardzo chciała śmierdzieć pieniędzmi … i to serio

  • Jola pisze:

   Zdrowie tak,pieniądze nie. Stać ją na wszystko,to prawda,ale czy ona naprawdę jest szczęśliwa??? Czy szczęściem można nazwać to, że od zawsze poszukuje partnerów z kasą, by opływać w luksusie? Mnie się wydaje,że szczęściem jest być z jedną ukochaną osobą, bez względu na grubość jego portfela. Pani Joanna musi być osobą pustą, niedowartościowaną.

 • Gość pisze:

  To może popłacicie z mężem długi ?! Ludzie na święta bez pieniędzy zostali w Waszych firmach! Hipokrytka

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×