ExclusiveJoanna Przetakiewicz o "dziecku" swojego syna: "Bardzo się wahałam". Czego obawiała się najbardziej?

Joanna Przetakiewicz o "dziecku" swojego syna: "Bardzo się wahałam". Czego obawiała się najbardziej?

Joanna Przetakewicz o La Mania Home
Joanna Przetakewicz o La Mania Home

05.12.2020 19:10, aktual.: 05.12.2020 21:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rok temu marka Joanny Przetakiewicz poszerzyła swoją ofertę o produkty do domu. Marka La Mania Home w krótkim czasie znalazła spore grono sympatyków, którzy zakochali się w stylowych dodatkach, które wprowadzają we wnętrzach powiew luksusu. Za nowy biznes gwiazdy w dużej mierze odpowiada jej najstarszy syn, Alex.

Joanna Przetakiewicz o La Mania Home. Jak idzie jej biznes?

Przetakiewicz w rozmowie z reporterką Jastrząb Post podsumowała to, co działo się w ciągu ostatnich 12 miesięcy działalności firmy. Nie ukrywa, że miała sporo wątpliwości, zanim podjęła ostateczną decyzję o podboju rynku wnętrzarskiego.

To był rok bardzo trudny, bardzo skomplikowany. Natomiast to jest dziecko głównie Alexa – mojego syna, a ja tutaj asystuje kreatywnie. Bardzo się wahałam, bo wiedziałam, że to będzie bardzo dużo pracy. Ale z drugiej strony prawdą jest, że wtedy my wypełniamy całą przestrzeń i możemy zaproponować kobiecie, klientce dużo więcej niż do tej pory. To się wydarzyło w bardzo trudnym momencie, bo niedługo przed rozpoczęciem największego kryzysu współczesnego świata, jakim jest pandemia, lockdown i zamknięcie sklepów.

Pandemia zweryfikowała plany Joanny. Po wprowadzeniu ograniczeń w branży handlowej bizneswoman zrezygnowała z pomysłu otworzenia kolejnych sklepów:

Ale z drugiej strony cały ten czas przeniósł koncentrację życia na dom, a nie na biuro czy podróże. W związku z tym to była taka sytuacja, że my zaczęliśmy zmieniać swój pewien plan, jak i co należy robić. Przede wszystkim przenieśliśmy się bardziej do on-line'u. Zdajemy sobie sprawę, że nie ma sensu rozbudowywać sieci butików, tak jak wstępnie mieliśmy w planach. Podwoiliśmy ilość asortymentu od początku roku, zrobiliśmy jedenaście kolekcji, wypracowaliśmy siedem kooperacji z innymi markami, bo chcemy być concept store.

Jak wygląda współpraca Joanny z synem?

U nas jest cudownie. Dlatego nazwaliśmy swoje kolekcje made with love. U nas nie ma kłótni, my się nie szarpiemy ze sobą. Mamy bardzo jasny podział pracy i obowiązków. On jest prezesem tej firmy, a cała strategia i zarządzanie z dnia na dzień jest na jego głowie. Na mojej głowie jest kreacja, estetyka i planowanie. My jesteśmy rodzinną domową firmą. Na zebraniach są nasze psy, rurki z bitą śmietaną. U nas atmosfera jest bardzo luźna. To nie ma nic wspólnego z korporacją.

Cała rozmowa poniżej.

Joanna Przetakiewicz
Joanna Przetakiewicz
Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens - urodziny La Manii
Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens - urodziny La Manii
Joanna Przetakiewicz z synami – Alexem, Filipem i Jakubem
Joanna Przetakiewicz z synami – Alexem, Filipem i Jakubem
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także