Szukaj

Gwiazdy o spektaklu „Czarno to widzę”. Terrazzino: „Mamy wiele mniejszości na jednej scenie” [WIDEO]

Czarno to widzę

Czarno to widzę

Gwiazdy o spektaklu Czarno to widzę Omeny Mensah. O czym jest? Kto w nim gra? Zobacz relację naszej reporterki z przygotowań do premiery.

Czarno to widzę – czyli wymieszani, posortowani, to spektakl, który powstał z inicjatywy Omenaa Foundation na rzecz budowy szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Już 23 stycznia odbędzie się jego premiera. Produkcja dotyka bardzo poważnych problemów z jakimi borykają się osoby wyróżniające się z tłumu swoim wyglądem. Historie głównych bohaterów zaprezentowano w sposób humorystyczny.

Spektakl traktuje o tematach poważnych, ale w sposób lekki. Czyli o braku tolerancji, o akceptacji, o szacunku do inności, o różnorodności, o tym, że ona jest fajna i można się w niej trochę w teatrze pośmiać i nic się nikomu nie stanie. Ale też możemy się troszkę pośmiać z tych, którzy są skrajnie prawicowi. To wszystko się ze sobą w słusznej sprawie miesza, po to, aby w tym roku skończyć budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Mogę o tym śmiało opowiedzieć i pochwalić się, że w tym roku kończymy budowę. Stacja TVN kupiła licencję od Marcina Szczygielskiego, który napisał tekst sztuki na potrzeby mojej fundacji – powiedziała Omenaa w rozmowie z reporterką Jastrząb Post.

W spektaklu zagrają m.in. Ewa Kasprzyk, Dorota Stalińska, Anna Korcz, Lesław Żurek, Ifi Ude i Patricia Kazadi, która nie ukrywa, że na próbie medialnej poczuła odrobinę adrenaliny:

Zawsze takie próby medialne są śmieszne, bo jeszcze nie jesteśmy gotowi, musimy się odnaleźć. Gramy w różnych obsadach, a zazwyczaj ćwiczymy w konkretnych. Fajnie było zobaczyć wszystkich aktorów. To daje troszkę adrenaliny, stresu, można się bardziej skupić.

Ifi Ude - próba spektaklu Czarno to widzę

Ifi Ude – próba spektaklu Czarno to widzę

Stefano Terrazino, wcielający się w postać Timura, który nieustannie pada ofiarą prześladowań z racji swojego koloru skóry, podkreśla, jak ważne tematy zostały poruszone w sztuce:

To będzie śmieszny, fajny, ale ważny spektakl traktujący o tematyce tolerancji. To jest dotykanie tego tematu, bo mamy wiele mniejszości na jednej scenie – mamy czarnoskórych, mamy transseksualistę, mamy kobietę na wózku inwalidzkim i mamy muzułmanina. Więc to są tematy ważne w dzisiejszych czasach.

Autorem spektaklu jest Marcin Szczygielski, a reżyseruje go Ewa Kasprzyk:

Aktorzy to są zwierzęta. W momencie porannej próby są jeszcze zdekoncentrowani. Natomiast o godzinie 19, 20 będą gotowi – wyznała Ewa.

Patricia Kazadi - próba spektaklu Czarno to widzę

Patricia Kazadi – próba spektaklu Czarno to widzę

Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za premierę. Czarno to widzę można będzie obejrzeć w następujących miastach:

  • Wrocław – Teatr Polski
  • Warszawa – Teatr Palladium
  • Gdynia – Teatr Muzyczny
  • Rzeszów – Filharmonia Podkarpacka

 


Stefano Terrazzino - próba spektaklu Czarno to widzę

Stefano Terrazzino - próba spektaklu Czarno to widzę

Wojciech Medyński - próba spektaklu Czarno to widzę

Wojciech Medyński - próba spektaklu Czarno to widzę

Dorota Skalińska - próba spektaklu Czarno to widzę

Dorota Skalińska - próba spektaklu Czarno to widzę

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×