Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego. Kompozytora pożegnał tłum gwiazd

Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego

Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego

Andrzej Korzyński zmarł 18 kwietnia w wieku 82 lat. 11 maja w Warszawie odbył się pogrzeb kompozytora. W ostatniej drodze towarzyszyło mu mnóstwo gwiazd. 

Andrzej Korzyński  był scenarzystą, kompozytorem i pianistą związanym z Polską Akademią Filmową. To właśnie on był autorem muzyki do takich kinowych hitów jak: W pustyni i w puszczy, Kochaj albo rzuć, czy Akademii Pana Kleksa. Współpracował także z gwiazdami muzyki rozrywkowej a przeboje jego autorstwa wykonywali między innymi: Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, czy Violetta Villas. On też stworzył słynną postać Franka Kimono, w którą wcielał się Piotr Fronczewski.

Korzyński zmarł w Poniedziałek Wielkanocny, 18 kwietnia w wieku 82 lat. Tę smutną wiadomość jako pierwszy przekazał fanom Program 1. Polskiego Radia. Dopiero w środę 11 maja odbył się jego pogrzeb. Żałobnicy tłumnie spotkali się, by przebyć z nim ostatnią drogę. Oprócz najbliżej rodziny i przyjaciół pożegnało go także wiele gwiazd. Kto pojawił się na ceremonii?

Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego. Zdjęcia i relacja z ceremonii

Andrzej Korzyński był bardzo ważną postacią w branży. Dzięki niemu polska muzyka wzbogaciła się o wiele pamiętnych utworów. W czasie swojej kariery współpracował z największymi gwiazdami rodzimego show-biznesu. Nic więc dziwnego, że w ostatniej drodze towarzyszył mu spory tłum znanych nazwisk.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się 11 maja, w Kościele Środowisk Twórczych Pw. św. Andrzeja Apostoła i Brata Alberta w Warszawie, gdzie zgromadzili się żałobnicy. Po wzruszającej mszy, podczas której przemawiał Piotr Fronczewski urnę z prochami odprowadzono na miejsce pochówku. Dokładnie o godzinie 13.00 kondukt żałobny wyruszył spod bramy głównej na Powązkach Wojskowych. Grób kompozytora znajduje się w alei zasłużonych, obok pomników: Jerzego Osiatyńskiego, Marii Janion i Władysława Bartoszewskiego.

W ostatniej drodze towarzyszyli mu: Piotr Fronczewski, Stefan Friedmann, Wojciech Gąssowski, Andrzej Olechowski, Robert Rozmus, Joanna Dark, Dariusz Michalski, Andrzej Rosiewicz, Maria Szabłowska, Janusz Fogler, Stanisław Trzciński, Marek Dutkiewicz, Mieczysław Jurecki, Hirek Wrona, Ksawery Żuławski.

Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.


Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego

Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego

Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego

Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego

Robert Rozmus - Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego

Robert Rozmus - Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×