Pogrzeb królowej. Jedno zdjęcie księżniczki Charlotte poruszyło cały internet. Widok, który ciężko wymazać z pamięci

Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Rozrywające serce zdjęcia księżniczki Charlotte obiegły media. Wzruszające sceny.

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbył się 19 września w Londynie. Podzielono go na dwie części – nabożeństwo w Opactwie Westminsterskim i pogrzeb w Kaplicy Świętego Jerzego w Windsorze. Za trumną szli najbliżsi monarchini, m.in. król Karol III, Meghan Markle i książę Harry. Nie zabrakło głów wielu państw, w tym prezydenta Andrzej Dudy z żoną.

Mszę poprowadził ks. David Hoyle, a przemówienia wygłosiły: premier Liz Truss i sekretarz generalna Wspólnoty Narodów Patricia Scotland. Potem trumnę z ciałem królowej złożono w Kaplicy św. Jerzego w Windsorze, obok jej ojca, Jerzego VI.

Wśród żałobników był także pierwszy obecnie w kolejce do tronu książę William. W tym smutnym wydarzeniu towarzyszyła mu nie tylko żona Kate, ale także dwoje ich starszych dzieci, czyli: 9-letni George i 7-letnia Charlotte. Nie pojawił się najmłodszy z rodzeństwa, czyli 4-letni Louis. Chłopiec na informację o śmierci prababci zareagował w dojrzały jak na swój wiek sposób:

Kate powiedziała dzieciom o królowej, Louis stwierdził, że przynajmniej babcia jest teraz z pradziadkiem – przekazała mediom Banita Rainbow.

Zdjęcia małej księżniczki rozrywają serce. Tak rozpaczała po odejściu prababci.

Księżniczka Charlotte na pogrzebie królowej Elżbiety II. Wzruszające zdjęcia

Córka brytyjskiej pary książęcej – Charlotte 2 maja tego roku obchodziła swoje siódme urodziny. Mała księżniczka została wówczas zasypana życzeniami urodzinowymi przez fanów rodziny królewskiej z całego świata, którzy dopatrują się w niej niezwykłego podobieństwa do zmarłej monarchini. Dziewczynka coraz częściej towarzyszy swoim rodzicom, gdy ci spełniają obowiązki względem korony. Wystąpiła na przykład w wideo z Williamem, kiedy ten zagrzewał do walki zawodniczki żeńskiej drużyny piłkarskiej, a teraz towarzyszyła im podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów.

Potem także godnie reprezentowała rodzinę na obchodach Platynowego Jubileuszu w czerwcu, gdzie ganiła młodszego brata, kiedy ten zachowywał się zbyt energicznie. Tym razem jednak księżniczka wzięła udział w smutnym wydarzeniu. Razem z mamą, ojcem i bratem wzięła udział w pogrzebie ukochanej prababci, którą razem z rodzeństwem nazywała Gan-Gan. Dziewczynka nie ukrywała emocji. Choć protokół zabrania okazywania uczuć publicznie, tym razem nikt specjalnie się tym nie przejmował i nie tylko ona rozpaczała.

Zdjęcia w naszej galerii.


Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×