Off Camera 2017: Oto zwycięzcy! Najważniejsze nagrody trafiły do…

Netia OFF Camera 2017 – laureaci

10 Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Netia Off Camera 2017 dobiegł końca. Od 28 kwietnia w Krakowie można było obejrzeć najlepsze, najwyżej oceniane filmy niezależne, spotkać się z reżyserami, aktorami, scenarzystami i dziennikarzami, podyskutować o sytuacji i kondycji polskiego kina w kraju i na świecie, ale przede wszystkim – doskonale się bawić.

Najwięcej jednak emocji, nic zresztą dziwnego, wzbudzały dwa filmowe konkursy, odbywające się podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji OFF Camery.

Off Camera 2017 – kto wygrał konkurs główny?

Konkurs główny Wytyczanie Drogi to prestiżowa i najważniejsza nagroda festiwalu.  W tym roku w jury zasiadała sama Agnieszka Holland, wspierana przez Oscara Dante Ferretti oraz producentka filmowa Emma Tillinger Koskoff.

W tym roku, nagroda główna powędrowała do Jana P. Matuszyńskiego, twórcy filmu Ostatnia Rodzina, opowiadającego o rodzie Beksińskich. Wyróżnienie, które otrzymał, to nie lada gratka dla każdego rozpoczynającego karierę filmowca – Krakowska Nagroda Filmowa jest bowiem jedną z najwyższych takich nagród na świecie. Reżyser najlepszego filmu oprócz nagrody w wysokości 100 tys. dolarów, otrzymuje też dofinansowanie od PISFu na produkcję kolejnego dzieła – oczywiście pod warunkiem, że zdjęcia do niego choć częściowo powstaną w Polsce.

Dla kogo nagroda Kulczyk Fundation na Off Camera 2017?

W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, w którym w składzie jury znajdowali się Walter Fasano, Victoria Thomas i Joanna Johston zwyciężyli Wojciech Smarzowski i Andrzej Smoleń. Wołyń został przez międzynarodową komisję okrzyknięty najlepszą polską produkcją. To właśnie w ręce jego twórców trafiła nagroda z Kulczyk Fundation – 300 tysięcy złotych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz:Gwiazdy na finale festiwalu Off Camera 2017 w Krakowie: Agnieszka Woźniak-Starak, Kinga Rusin, Weronika Rosati, Magdalena Boczarska

Jan P. Matuszyński na premierze filmu Ostatnia rodzina

Jan P. Matuszyński na premierze filmu Ostatnia rodzina

Wojciech Smarzowski - Orły 2017

Wojciech Smarzowski – Orły 2017


Wojciech Smarzowski - Orły 2017

Wojciech Smarzowski - Orły 2017

Jan P. Matuszyński na premierze filmu Ostatnia rodzina

Jan P. Matuszyński na premierze filmu Ostatnia rodzina

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016:

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: "Wołyń"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×