Szukaj
Szukaj
Dziś poniedziałek, 23.04.2018

Znany piłkarz i jego ojciec wyprowadzili fortunę do raju podatkowego. Stanęli przed sądemLeo Messi i jego ojciec odpowiedzą za oszustwa podatkowe

Kilka tygodni temu media z całego świata obiegły materiały z afery Panama Papers. Zespół składający się z dziennikarzy z całego świata – także z Polski – udowodnili wyprowadzanie znacznej ilości gotówki do tzw. rajów podatkowych. Dzięki temu znani, wpływowi – a przede wszystkim – bogaci ludzie, mogli uniknąć płacenia ogromnych podatków.

Jak się okazało, w całą sprawę zamieszany jest także Leo Messi Jorge Messi. Ten drugi oskarżony jest o zdefraudowanie prawie 4,2 miliona euro poprzez niepłacenie podatków. Do tej pory piłkarz pozostawał tylko świadkiem w sprawie. Po wycieku materiałów stał się oskarżonym! Argentyńczyk pozwał 109 redakcji biorących udział w ujawnieniu przekrętów.

Wczoraj napastnik FC Barcelony wraz z ojcem stawili się przed sądem w Barcelonie. Barceloński sąd w akcie oskarżenia zarzuca tej dwójce „zorganizowaną działalność mającą na celu oszustwa podatkowe”. Zarzuca się im wykorzystywanie fałszywych firm zarejestrowanych w Urugwaju i Belize, aby uniknąć płacenia kolosalnych podatków.

W sądzie pojawili się fani piłkarza, którzy chcą, aby ich idol pozostał na wolności.

Jak długo będzie się ciągnęła ta sprawa? Sądzicie, że Leo mógł robić jeszcze większe przekręty?

ZOBACZ: Robert Lewandowski kupił apartament warty miliony!

Leo Messi w szpitalu. Co się stało? Jak się czuje?

Leo Messi wyprowadził miliony do rajów podatkowych

 

 Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×