Szukaj

„Grateful” czy „Cool Me Down”? Wybraliście piosenkę na Eurowizję 2016!

Eurowizja 2016 wyniki głosowania Jastrząb Post

Eurowizja 2016 wyniki głosowania Jastrząb Post

Czytelnicy Jastrząb Post wybrali Grateful na Eurowizję 2016

Finał polskich preselekcji do Eurowizji 2016 coraz bliżej. Uczestnicy eliminacji są już po pierwszych próbach i za kilka godzin dowiemy się, kto swój występ z holu TVP powtórzy w Sztokholnie podczas majowego 61 Konkursu Piosenki Eurowizji 2016. Światowe media podkreślają, że poziom polskich piosenek jest jednym z najwyższych w całej Europie. To tylko zwiększa apetyt widzów, którzy chcą zobaczyć dziś wieczorem wspaniałe show.

Na wielu stronach internetowych trwają próbne eurowizyjne głosowania, których zadaniem jest określenie nastrojów fanów konkursu przed ostatecznym wieczornym werdyktem widzów TVP 1. My też postanowiliśmy sprawdzić, komu kibicują czytelnicy Jastrząb Post. W naszej sondzie, walka o pierwsze miejsce trwała do samego końca. W sumie oddano prawie 13 tysięcy głosów.

Teraz możemy oficjalnie ogłosić, że zwyciężczynią naszego głosowania została Edyta Górniak z piosenką Grateful, która zdobyła 25% wszystkich głosów. Serdecznie gratulujemy! .

To nie pierwszy sukces wokalistki, która zaskarbiła sobie także największą sympatię w dwóch innych plebiscytach.

Zobacz: Polscy fani Eurowizji wybrali piosenkę na konkurs! Edyta Górniak czy Margaret? Trzecie miejsce zaskakuje

Zobacz: Zagraniczne jury oceniło szanse Edyty Górniak na Eurowizji 2016. Wszyscy typują ją na zwyciężczynię konkursu

Zobaczcie w naszej galerii, kto przegrał z Edytą jedynie o 2% głosów oraz które miejsca zajęli pozostali artyści. Komu będziecie kibicować dziś wieczorem?

Piosenka na Eurowizję 2016 – wybór redakcji Jastrząb Post

Swoje głosowanie zorganizowaliśmy również w naszej redakcji 🙂 Trzy najwyższe eurowizyjne noty (12, 10, 8) przyznało ośmiu redaktorów. Podobnie jak czytelnicy, najchętniej na Eurowizji 2016 widzielibyśmy Edytę Górniak (118 pkt.). Drugie miejsce przypadło Michałowi Szpakowi (92 pkt.), a trzecie Margaret (70 pkt.).

Edyta Górniak z Grateful powalczy o Eurowizję 2016

Edyta Górniak z Grateful wygrała głosowanie czytelników Jastrząb Post na najlepszą polską piosenkę eurowizyjną


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×