Księżna Diana – śmierć która wstrząsnęła światem. Przypominamy okładki, które ukazały się po tragicznym wypadku

Jaka była Księżna Diana? Historia jej życia i okoliczności śmierci

Obok tej tragicznej śmierci chyba nikt nigdy nie przejdzie obojętnie. Data 31 sierpnia 1997 roku już na zawsze pozostanie w pamięci całego świata. Wtedy czas jakby na chwilę zatrzymał się, a następnego dnia wszystkie okładki dzienników informowały o tym tragicznym wydarzeniu (odsyłamy do galerii).

Diana Frances Spencer zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu. Samochód, w którym jechała uderzył w 13 filar tunelu Alma – uciekał przed goniącymi ją paparazzi. Siedzący po lewej stronie pojazdu, kierowca Henri Paul i Dodi Al-Fayed – kochanek Księżnej zginęli na miejscu. Królowa ludzkich serc została ranna i przewieziona do szpitala. Tam zmarła o 4.00 nad ranem.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że Księżna była przytomna i do otaczających ją paparazzich powtarzała O mój Boże i Zostawcie mnie w spokoju. Do dziś nie cichną kontrowersje związane z jej śmiercią. Niektóre źródła twierdzą, że była to zaplanowana akcja, a za wszystkim stoi rodzina królewska, która chciała się pozbyć Diany, bo ta przynosiła im wstyd pokazując się z nowymi partnerami. Tym doniesieniom dwór kategorycznie zaprzeczał.

Księżną kochał cały świat, a prasa śledziła każdy jej ruch. Największe zainteresowanie wzbudzała po tym jak rozwiodła się z Księciem Karolem. Brukowce doszukiwały się nowych partnerów kobiety, a paparazzi czyhali na kompromitujące zdjęcia gwiazdy. Pomimo tego Diana wciąż była najpopularniejszym członkiem rodziny królewskiej. Zasłynęła z działalności dobroczynnej i charytatywnej, założyła fundację, która wspierała rodziny po starcie najbliższych.

Oprócz tego zapamiętamy ją z nienagannego stylu i zamiłowania do mody. Zdobiła okładki największych magazynów świata, była brana za przykład i chwalona za doskonałe wyczucie gustu i smaku. Jej postać do dziś jest jedną z najlepiej wspominanych. Może o tym przeprowadzony przez BBC plebiscyt w 2011 roku plebiscyt w 2011 „100 Najwybitniejszych Brytyjczyków” księżna Walii zajęła 3. miejsce.

Księżna Diana w filmach, książkach, teatrze

Historia Diany nie zakończyła się w chwili jej śmierci. Ona trwa do dziś i wciąż jest odgrzewana. Wszystko za sprawą kolejnych książek, autobiografii, tajemnic, które wychodzą na jaw, filmów i sztuk teatralnych. Jednym z ostatnich i najgłośniejszych produkcji o Księżej była ta, w której rolę główną zagrała Naomi Watts.

Wcześniej reżyser Jon Conway zrobił sztukę na podstawie materiałów zgromadzonych w czasie śledztwa, wywiadu z lokajem z lokajem Paulem Burrellem oraz kochankiem księżnej, Jamesem Hewittem. Insynuowano w niej, że Księżna, gdy zmarła była w ciąży.

Publikacje książkowe także nie oszczędzały gwiazdy. Na półkach pojawiło się mnóstwo tytułów: Diana. W pogoni za miłością, Diana. Moja historia. Pojawiły się także kontrowersyjne druki jak np. Diana – pilnie strzeżony sekret.

W tym roku minęło 18 lat od tej tragicznej śmierci. My, z okazji dnia Wszystkich Świętych przygotowaliśmy dla Was wspominkową galerię. Zobaczcie jak żyła księżna, która na zawsze pozostanie legendą wiecznie żywą…

Zobacz: Grób księżnej Diany jest zaniedbany. Skandal!


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×