Wirtualna Polska

Na zachodzie wyszła kompromitująca biografia żony Romana Polańskiego

Na zachodzie wyszła kompromitująca biografia żony Romana Polańskiego

Roman Polański i Sharon Tate

Sharon Tate o Romanie Polańskim w swojej książce

Wirtualna Polska

Niedawno zakończyła się sprawa Romana Polańskiego. Sąd w Krakowie uznał, że reżyser nie zostanie wydany stronie amerykańskiej i nie zostanie ukarany za gwałt na 13-latce. Jak się okazuje to nie koniec rewelacji z jego mrocznej przeszłości.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz: Ostateczny koniec sprawy Romana Polańskiego. Zostanie odesłany do USA, czy będzie bezpieczny w Polsce?

Na zachodzie ukazała się szokująca książka na temat życia tragicznie zmarłej Sharon Tate o tytule Sharon Tate: A Life. Zebrano w niej niepublikowane wcześniej wyznania ludzi z otoczenia aktorki. Okazuje się, że pojawia się wiele nowych faktów również o Romanie Polańskim. Według przepytanych osób reżyser miał wciągnąć żonę w narkotyki oraz namawiać do seksu grupowego. Według autora książki Eda Sandersa, Roman Polański miał przejąć całkowitą kontrolę nad życiem swojej ówczesnej żony, co za tym idzie – ośmieszał ją często przed znajomymi po to, aby nie poczuła się zbyt pewna.

Autor wyjawia również, że Polański zmuszał Sharon do udziału w orgiach z prostytutkami organizowanych w ich domu, które następnie nagrywał. Według zeznań rozmówców, taśmy pokazywał kolegom. 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kiedy pojawiała się gdzieś publicznie z Romanem, nigdy nie czuła się wystarczająco na miejscu,żeby odezwać się słowem. Mogła rozmawiać z nim tylko w domu. Jej problemem było to, że była piękna. Ludzie zatracali się w fantazjach na jej temat. Wybierali ją swoją królową, wyobrażali jako żonę, marzyli o czułościach. Większość ludzi miała fantazje. Ale tylko kilku, w tym Polański, je zrealizowało.

Kiedy Sharon Tate zaszła w ciążę bała się reakcji reżysera, zwlekała z poinformowaniem go do czasu, w którym ewentualna aborcja będzie już niemożliwa. Prawdopodobnie odkryła nagrania, na których zdradzał ją z innymi kobietami. Spodziwana reakcja reżysera na wieść o ciąży sprawdziła się. W książce napisano, że chciał ją wysłać do Brazylii, gdzie była możliwość usunięcia zaawansowanej ciąży.Kiedy odmówiła Roman Polański przestał ją szanować całkowicie: 

Tego lata traktował ją, jakby była dodatkowym, zbędnym bagażem. Był dla niej wyjątkowo okrutny. Nazywał ją „durną babą” i krytykował za każdym razem, gdy wygłaszała opinię – wspomina jeden ze znajomych.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sharon Tate miała rozwieść się z Romanem Polańskim po porodzie.  Nie zdążyła, ponieważ będąc w 8 miesiącu ciąży – 9 września 1969 roku została zamordowana przez rodzinę psychopatycznego mordercy, Charlesa Mansona. Zadano jej 16 ran kłutych nożem.

Roman Polański nie odniósł się jeszcze do faktów opisanych w publikacji. Czy zdecyduje się na oficjalny komentarz?

Wirtualna Polska
Sharon Tate i Roman Polański, Hollywood, 1968 rok

Sharon Tate i Roman Polański, Hollywood, 1968 rok

Sharon Tate, 1965r.

Sharon Tate, 1965r.

Roman Polański

Roman Polański

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×