Polski laureat Oscara zapadł na nieuleczalną chorobę. Zrozpaczona rodzina błaga o pomoc: „Tata nie jest w stanie pracować”

Polski laureat Oscara walczy o życie. Jego córka prosi o pomoc

Polski laureat Oscara walczy o życie. Jego córka prosi o pomoc

Smutne wieści. Polski laureat Oscara walczy o życie. Jego córka zorganizowała zbiórkę pieniędzy. Każdy może okazać mu wsparcie. 

Jan A.P. Kaczmarek to jeden z najbardziej cenionych polskich kompozytorów. Stworzył muzykę do ponad 70 filmów. W 2005 roku powędrowała do niego Nagroda Akademii Filmowej (Oscar) za ścieżkę dźwiękową dramatu Marzyciel. Za pracę przy tym obrazie otrzymał również nominację do Złotego Globu i nagrody BAFTA. Mój przyjaciel Hachiko, Magnezja, Bracia Karamazow, Wojna i pokój, Kto nigdy nie żył…, Quo Vadis – to inne znane fabuły, za których warstwę dźwiękową jest odpowiedzialny.

Niestety, 69-letni artysta zachorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. Jest to nieuleczalne schorzenie neurologiczne, którego leczenie jest bardzo kosztowne. Córka Jana, Anastazja David, zwróciła się do fanów z prośbą o pomoc.

Polski laureat Oscara walczy o życie. Jego córka prosi o pomoc

Kobieta założyła zbiórkę na potrzeby leczenia taty na platformie crowdfundingowej.

Jak wielu z was wie, mój pozornie niestrudzony tata, Jan, od dłuższego czasu ciężko choruje. Ma zanik wieloukładowy lub MSA, na który nie ma prawdziwego leczenia ani lekarstwa. Choroba uszkadza zakończenia nerwowe, aż zawiodą płuca. To jest horror dla nas, gdy patrzymy, jak ten niesamowity człowiek toczy walkę, której nie wygra. Wszystkie próby pomocy mu w poprawie nie powiodły się, a teraz celem jest zapewnienie mu jak największego komfortu w domu — napisała Anastazja.

Choroba Jana sprawiła, że jego żona, Aleksandra Twardowska-Kaczmarek, musiała rzucić pracę, a na utrzymaniu ma jeszcze 7-letnie dziecko.

Tata nie jest już również w stanie pracować, a jego żona musiała zawiesić swoją pracę, ponieważ jest jego głównym opiekunem, co jest pracą na pełny etat. Opiekuje się także ich 7-letnim synem. Stworzyło to dla nich duże obciążenie finansowe, ponieważ walczą o utrzymanie taty tak długo, jak to możliwe, a jego potrzeby rosną. Ja, moje rodzeństwo i jego żona wykorzystaliśmy każdą możliwość i zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby pomóc finansowo, ale jego potrzeby nas przerosły — dodała córka mężczyzny.

Anastazja prosi, by fani wpłacili łącznie 10 tysięcy dolarów — aż 8,855 USD już udało się zebrać.

Rodzina przeznaczy pieniądze na opłacenie fachowej opieki, terapii i sprzętu leczniczego dla laureata Oscara. Artystę może wesprzeć każdy, kto ma taką chęć i środki.


Jan A.P. Kaczmarek na gali

Jan A.P. Kaczmarek na gali

Jan A.P. Kaczmarek z żoną

Jan A.P. Kaczmarek z żoną

Jan A.P. Kaczmarek z żoną

Jan A.P. Kaczmarek z żoną

Komentarze

 • Gośćnax pisze:

  Udało się uzebrac .tak bo żebranina .niby nie mają 10 tys .wstyd żenada .miliony w domach oni żebrze

 • Gość pisze:

  Pierwsza zona na starosc nie musi sie meczyc niech go sobie druga trzyma. A co do zbiorki to wstydu nie maja.

 • Gość pisze:

  Choremu zawsze trzeba pomóc. Zawsze.

 • Gość-ówa pisze:

  jest w kraju

 • Gość pisze:

  Jak inni kaźdy robi uwaźa niestety repry żenua bogaci tyle nakradli nagwałcili nasr..li i jeszcze żebrzą i kradną następne pokolenia jakby zamiast strzelnicy wykorzystali te przywileje uprawnienia pozwolenia inaczej ale to niestety trzeba mieć honor godność i być europejczykiem a biedny podatnik do kostnicy bo wstyd mu płaszczyć się jak świnia o 1zł i to tyle

 • Gość pisze:

  życzę mu dużo zdrowia .Jestem wstrząśnięta tym ,że dla takiego artysty jest organizowana zbiórka na leczenie. I ,że chodzi tylko o 10000 tyś dolarów. Czy pan Kaczmarek nie dysponuje żadnym ubezpieczeniem ,majątkiem ?Przecież tyle lat mieszka i pracuje w USA. A może niech wróci do kraju. W końcu leczenie u nas i opieka jest dużo tańsza niż w Stanach. Naprawdę mu współczuję.

  • Gość pisze:

   Też tego nie rozumiem.Dotychczas media często informowały o aktywnosci twórczej,sukcesach i nagrodach Pana Kaczmarka a co za tym idzie możnaby przypuszczać dobrej sytuacji finansowej.Dlatego ta zbiórka trochę dziwi, co nie zmienia faktu że bardzo współczuję artyście i życzę siły do walki z tą ciężką chorobą.

 • Joanna pisze:

  Wstyd tak żebrać mając nieruchomości warte miliony.
  Taka gwiazda nie ma 10k USD?

 • Mike pisze:

  Karma wraca zostawił pierwszą żonę Elżbietę z trójką dzieci dla młodszej

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×