Omenaa Mensah, Małgorzata Rozenek, Ewa Chodakowska i Joanna Przetakiewicz w odważnej sesji z mężami

Akcja Omeny Mensah

Akcja Omeny Mensah

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska, Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan, Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens, Ewa Chodakowska i Lefteris Kavoukis pokazali się w odważnych sesjach, gdzie główną rolę grają kobiece piersi. Te zdjęcia mają zwrócić uwagę na profilaktykę raka piersi oraz pokazać jak ważną rolę ma partner.

Kobiety często myślą, że ich zdrowie to tylko ich prywatną sprawa, a ich rolą jest opiekowanie się innymi – napisała Omenaa Mensah na profilu.

Tymczasem kobiety są ważne dla swoich najbliższych. Kobiecy biust to nie tylko kobieca sprawa. Dotyczy w tym kontekście
wszystkich bliskich.

Październik to miesiąc budowania świadomości raka piersi – „Breast Cancer Awarness Month” tzw. Różowy Październik. W tym roku ponownie do międzynarodowej akcji dołączyła Purella i Ewa Chodakowska, organizując kampanię społeczną #ThinkPink. Jej celem jest zachęcenie kobiet w każdym wieku do regularnych badań profilaktycznych, a także zainspirowanie do rozmów o relacjach i dbaniu o zdrowie.

Omenaa Mensah została ambasadorką akcji, poza misją, także ze względu na swoją przyjaciółkę Kasię, która walczyła kilka lat z rakiem piersi.

Kasia walczyła do samego końca. Chorobę wykryto, gdy była w ciąży. Urodziła synka i rozpoczęła leczenie. Niestety rak po pewnym czasie wrócił. Nierefundowany wówczas lek kosztował ją ok. 20 tysięcy złotych miesięcznie. – opowiada Omenaa – Była jedną z nas, współpracowała z Omenaa Foundation, działała na rzecz tolerancji i akceptacji. Jej dzieci mają egzotyczną urodę, córka Sami od samego początku była atakowona ze względu na kolor skóry. Wtedy wraz z moją fundacją zainicjowała Akademię Tolerancji, czyli warsztaty, z którymi jeździła po przedszkolach i szkołach, gdzie edukowała wraz z córką inne dzieci jak akceptować różnorodność. Wiem, że Kasia bardzo by się ucieszyła, że biorę udział w kampanii. Nie ukrywam, że robię to z myślą o niej.

Dodaje:

Potrzebujemy edukacji od najmłodszych lat. Zdrowie powinno być tematem, o którym się swobodnie rozmawia. Jeśli dziecko zapyta: „Mamo, a czy ty badasz piersi?” to ma to ogromną siłę oddziaływania. Podobnie jeśli chłopak, mąż zachęca i pilnuje, byśmy się badały. Aż 80% guzków w piersi zostaje wykrytych przez same kobiety lub ich partnerów.

Dlatego Omenaa Mensah zaproponowała kilku parom, aby zrobiły sesję, na której mężczyzna kładzie dłonie na piersiach swojej partnerki.

Omenaa Mensah zapozowała z Rafałem Brzoską, Małgorzata Rozenek z Radosławem Majdanem, Joanna Przetakiewicz z Rinke Rooyensem, Ewa Chodakowska z Lefterisem Kavoukisem. Wszystkie zdjęcia wrzuciły równolegle na swoje konta social mediowe.

Rak piersi jest jedną z najczęściej diagnozowanych chorób nowotworowych kobiet, która może pojawić się niezależnie od wieku i prowadzonego stylu życia. Sama diagnoza jednak to nie wyrok. Rak piersi w I i II stadium choroby jest uleczalny w 90% przypadków.

Każdy kolejny stopień zaawansowania choroby zmniejsza szanse na wyleczenie o 25%. Dane te potwierdzają, że pokonanie choroby wykrytej na początkowym etapie jest możliwe, dlatego tak ogromne znaczenie ma profilaktyka – regularne badanie USG i comiesięczne samobadanie piersi.


Omenaa Mensah i Rafał Brzoska – Wielka Aukcja Charytatywna Top Charity 2022

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska – Wielka Aukcja Charytatywna Top Charity 2022

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens - Bal Fundacji TVN 2022

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens - Bal Fundacji TVN 2022

Ewa Chodakowska całuje się z Lefterisem

Ewa Chodakowska całuje się z Lefterisem

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×