ImprezyGwiazdy na gali fundacji charytatywnej: Barbara Kurdej-Szatan, Małgorzata Foremniak, Joanna Przetakiewicz

Gwiazdy na gali fundacji charytatywnej: Barbara Kurdej-Szatan, Małgorzata Foremniak, Joanna Przetakiewicz

Gwiazdy na inauguracji Omenaa Art Foundation
Gwiazdy na inauguracji Omenaa Art Foundation
Elwira Szczepańska
09.05.2023 21:20, aktualizacja: 09.05.2023 23:43

We wtorek 9 maja odbyła się uroczysta inauguracja fundacji Omenaa Art Foundation. Omeny Mensah nie trzeba nikomu przedstawiać, bo widzowie TVN pamiętają ją, jako osobowość telewizyjną. Na stronie fundacji z kolei czytamy:

Założycielką i Prezesem fundacji Omenaa Foundation jest OMENAA MENSAH. To przedsiębiorcza bizneswoman (Ambasadorka FORBES WOMEN POLSKA), producentka popularnych programów telewizyjnych (tj. Wyjątkowe domy), jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości telewizyjnych w Polsce, ale przede wszystkim to filantropka i kobieta wielkiego serca...

Na inauguracji jej kolejnego projektu charytatywnego nie zabrakło gwiazd.

Gwiazdy na inauguracji Omenaa Art Foundation. Kto się pojawił?

Jak doszło do powstania nowego dziecka Omeny? Na stronie internetowej czytamy:

Fundacja została powołana, żeby sprawować pieczę nad wszystkimi projektami artystycznymi realizowanymi przez Omenaa Foundation oraz Rafał Brzoska Foundation. Pomysł, by stworzyć OmenaArt Founadation, narodził się jako naturalne następstwo zainteresowań założycielki – Omeny Mensah, która od jest miłośniczką oraz kolekcjonerką sztuki, designu i architektury.

We wtorek miała miejsce uroczysta inauguracja nowego projektu znanych małżonków. Nie zabrakło ich przyjaciół i osób z show-biznesu: Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Małgorzata Foremniak, Joanna Przetakiewicz, Rinke Rooyens, Jaga Hupało, Małgorzata Socha, Omenaa Mensah, Rafał Brzoska, Bartek Jędrzejak, Grażyna Kulczyk, Łukasz Jemioł, Tomasz Iwan, Milena Sadowska, Beata Wiśnicka-Zawierucha, Rafał Zawierucha...

Zdjęcia w naszej galerii.

Omenaa Mensah organizuje aukcję charytatywną

Dzięki staraniom nowo powstałej fundacji Omena Art Foundation udało się sprowadzić na inaugurację wystawy jedną z najpiękniejszych hiszpańskich rzeźb, słynną Reina Mariana hiszpańskiego artysty Manolo Valdésa. Po raz pierwszy Polacy będą mieli okazję zobaczyć dzieło artysty, które prace gościły w wielu kolekcjach w tym: w Paryżu, w Barcelonie, w Nowym Jorku czy na biennale w Wenecji.

Wszystko w słusznej sprawie, gdyż zgromadzone dzieła zostaną wylicytowane już 3 czerwca podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2023, najpiękniejszej inicjatywy filantropijnej w Polsce łączącej świat dużego biznesu, artystów i ludzi wielkiego serca.

Wierzę, że po tej wystawie ludzie z jeszcze większym szacunkiem, będą podchodzić do artystów i do świata sztuki. Przez ostatnie dziesięć miesięcy pracowaliśmy nad tym, by pozyskać wyjątkowe dzieła sztuki stworzone przez wybitnych artystów z Polski i ze świata. Udało się! Jestem dumna, ponieważ po raz pierwszy do naszego kraju udało nam się sprowadzić monumentalną rzeźbę Reina Mariana Manolo Valdésa, inspirowaną obrazem Diego Velázqueza „Królowa Maria Anna z Austrii”. Wierzę też, że jakość wszystkich pozostałych dzieł i obecność znamienitych gości przełożą się na genialny wynik Wielkiej Aukcji Charytatywnej - mówiła o wystawie jej pomysłodawczyni Omenaa Mensah.

Reina Mariana to jedna z najsłynniejszych prac Manolo Valdésa i zarazem jedna z czterech dostępnych na świecie takich rzeźb. Szacuje się, że jej wartość to około czterech miliony złotych! Na wystawie pojawiły się prace koreańskiego artysty Chun Kwang Younga oraz ganijskiego: Patricka Tagoe Turksona, które to również po raz pierwszy są zaprezentowane w Polsce.

Zdjęcia i informacje o ubiegłorocznej gali Top Charity tutaj.

 • Joanna Przetakiewicz, Rinke Rooyens - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
 • Łukasz Jemioł - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
 • Grażyna Kulczyk - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
 • Bartek Jędrzejak - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
 • Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
 • Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja - (fot. AKPA)
 • Małgorzata Socha - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
 • Jaga Hupało - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
 • Antoni Smykiewicz - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
 • Beata Wiśnicka-Zawierucha, Rafał Zawierucha - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
 • ogna Sworowska, Rafał Olbiński, Wojciech Grzybała - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
 • Omenaa Mensah, Rafał Brzoska - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
 • Tomasz Iwan - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
 • Małgorzata Foremniak - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
[1/14] Joanna Przetakiewicz, Rinke Rooyens - inauguracja Omenaa Art Foundation (fot. AKPA)
Zobacz także