Michał Witkowski o śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. To, co napisał rozrywa serce. „Najpiękniejszy tekst o tej tragedii”

Michał Witkowski pożegnał Piotra Woźniaka-Staraka

Michał Witkowski wydał felieton. Upamiętnił w nim Piotra Woźniaka-Staraka. Tekst poruszył internautów, którzy licznie komentują wpis w sieci. 

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. W czwartek, 22 sierpnia, po pięciu dniach poszukiwań, służby odnalazły ciało zaginionego. Producent filmowy, w nocy, z soboty na niedzielę, uległ wypadkowi, z którego niestety nie wyszedł żywy. Wiadomość ta wstrząsnęła światem polskiego show biznesu. W mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać wpisy, w których gwiazdy żegnały się z milionerem.

Zobacz: Jasnowidz o poszukiwaniach Piotra Woźniaka-Staraka. Rodzina zwolniła Jackowskiego z tajemnicy. Co ujawnił?

Michał Witkowski: felieton ku czci Piotra Woźniaka-Staraka

Do grona gwiazd dołączył Michał Witkowski. Felieton, który opublikował w sieci, poruszył sieć. W tekście przyznał, że poza Likusami, Kulczykami czy Starakami, w Polsce jest niewiele bogatych rodzin, które kiedyś można by zaliczyć do inteligencji.

Tym większy żal, gdy w sile wieku ginie człowiek, który był dla mnie właśnie symbolem tych „inteligenckich” bogaczy. Inteligenckich i inteligentnych. Po raz pierwszy zacząłem się zastanawiać, kim naprawdę jest Piotr Woźniak – Starak, kiedy umarł Janusz Głowacki i zwróciło moją uwagę, jak olbrzymią ilość nekrologów wykupił w gazetach. Człowiek młodszy ode mnie, który śmiercią Głowy właściwie wcale nie musiał się przejąć, a nawet – w skrajnym przypadku – mógł o Nim wcale nie słyszeć, przeżywa tę śmierć tak bardzo.(…). Pogrzeb wielkiego pisarza był smutny z definicji, ale smutny jeszcze podwakroć dlatego, że – wbrew szumnym oświadczeniom – pokazywał, że Głowa jednak umierał zapomniany. (…) Na tym pogrzebie Głowy z młodych ludzi pojawili się właściwie wyłącznie Starakowie – Piotr z żoną. To dla mnie coś znaczy – podkreślał Witkowski.

Zobacz: Sebastian Kulczyk pożegnał Piotra Woźniaka-Staraka. Już samo zdjęcie wyciska łzy

Michał zaznaczył też, że Piotr był człowiekiem, który robił filmy z pasji do filmowania. Było tak m.in. w przypadku hitów takich jak m.in. Bogowie czy Sztuka Kochania: 

Jest więc to człowiek, który robi dużo dobrego dla polskiej kultury, który właściwie dopiero zaczął działać i mógłby ze swoimi środkami właściwie góry przenosić w świecie filmu. Tak przy okazji zaczynał u Wajdy, przy Katyniu. Bardzo żałuję, że byliśmy tylko na „cześć” i nigdy nie wdałem się z Nim w dłuższą rozmowę. Miała rację Nałkowska: „umiera się w byle jakim miejscu życia. I dzieje człowieka zawarte między urodzeniem jego a śmiercią wyglądają niekiedy jak nonsens. Któż bowiem jest w możności o każdej chwili przemijającej pamiętać, by mogła ona być na wszelki wypadek jego gestem ostatnim?

Poza Likusami i Kulczykami jest w tym kraju naprawdę bardzo niewiele bogatych rodzin, które należałyby do tego, co…

Opublikowany przez Michał Witkowski Piątek, 23 sierpnia 2019

Internauci komentują felieton Michała Witkowskiego

Na wpis zareagowali internauci, którzy w komentarzach przyznawali zachwyt nad tym tekstem. Pojawiło się mnóstwo wpisów:

  • Michaś strasznie mi żal Piotrka. Życie jednak jest do bani czasami.
  • Piękne słowa. Wreszcie coś mądrego na ten temat.
  • Najpiękniejszy tekst dotyczący tej tragedii.
  • Niezwykła i skromna osobowość. Słyszeliśmy więcej o jego produkcjach niż o nim samym. Szkoda, ze tak wspaniali ludzie odchodzą zbyt wcześnie.

Trudno nie zgodzić się z tymi słowami.

Zobacz: Piotr Woźniak-Starak kochał prędkość i adrenalinę. Znany muzyk pokazał, jak spędzali razem czas na jachcie

 


Michał Witkowski – jesienna ramówka TVP 2019

Michał Witkowski – jesienna ramówka TVP 2019

Michał Witkowski – Wielka Gala Gwiazd 2019

Michał Witkowski – Wielka Gala Gwiazd 2019

Michał Witkowski – Słodki koniec dnia, premiera filmu

Michał Witkowski – Słodki koniec dnia, premiera filmu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×