Nie żyje słynna polska aktorka. Była gwiazdą największych seriali i kinowych hitów

Maria Bujas nie żyje

Maria Bujas nie żyje

Maria Bujas nie żyje

Maria Bujas-Łukaszewska nie żyje. Zmarła aktorka znana z filmów Planeta singli, Korowód czy Próba mikrofonu. Informację o śmierci przekazały córki w nekrologu opublikowanym 25 maja na łamach Gazety Wyborczej.

Pogrzeb Marii Bujas odbył się wczoraj. 29 maja spoczęła na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. W ceremonii pożegnalnej uczestniczyli tylko najbliżsi przyjaciele, rodzina i znajomi aktorki. Zgodnie z prośbą rodziny, uczestnicy pogrzebu ubrali się na biało, a zamiast kwiatów przekazali datki na Hospicjum dla Dzieci.

O odejściu gwiazdy najpopularniejszych seriali na swoim Facebooku napisał aktor teatralny, Łukasz Maciejewski:

Dzisiaj na Cmentarzu Rakowickim pożegnaliśmy aktorkę i cudownego, zawsze promiennego i życzliwego człowieka, Marysię Bujas. Za wcześnie, Marysiu, dlaczego tak nagle i wcześnie…

Maria Bujas miała 62 lata.

Kim była Maria Bujas?

Maria Bujas urodziła się 25 kwietnia 1956 roku w Krakowie, gdzie ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Zadebiutowała rolą w miniserialu lat 80. – Z biegiem lat, z biegiem dni… Ostatnim filmem z jej udziałem jest Perfect Match z 2017 roku, w którym wcieliła się w postać cioci Błażeja. Marię doskonale kojarzą także fani polskich seriali – zagrała w takich hitach jak: Klan, Prawo Agaty, Szpilki na Giewoncie, Przyjaciółki, Komisarz Alex czy Na dobre i na złe. Bujas była wykładowcą savoir-vivre’u, a także autorką tekstu piosenki Zbigniewa Wodeckiego Miłości jak ze snu, którą wykorzystano w filmie Jan z drzewa. Zmarła 22 maja 2018 roku w Krakowie.

Tragiczna śmierć tuż przed ślubem Meghan i Harry’ego. Ceniony książę zginął w wypadku

16-letni syn znanego aktora popełnił samobójstwo! Cierpiał na depresję

Nie żyje jedna z głównych gwiazd serialu „Ranczo”. Miał tylko 42 lata


Maria Bujas nie żyje

Maria Bujas nie żyje

Maria Bujas nie żyje

Maria Bujas nie żyje

Maria Bujas nie żyje

Maria Bujas nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×