Szukaj
Dziś czwartek, 18.04.2019

Nie żyje słynna polska aktorka. Była gwiazdą największych seriali i kinowych hitów

Maria Bujas nie żyje

“Dlaczego tak nagle i wcześnie” – piszą pogrążeni w żałobie przyjaciele

Maria Bujas nie żyje

Maria Bujas-Łukaszewska nie żyje. Zmarła aktorka znana z filmów Planeta singli, Korowód czy Próba mikrofonu. Informację o śmierci przekazały córki w nekrologu opublikowanym 25 maja na łamach Gazety Wyborczej.

Pogrzeb Marii Bujas odbył się wczoraj. 29 maja spoczęła na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. W ceremonii pożegnalnej uczestniczyli tylko najbliżsi przyjaciele, rodzina i znajomi aktorki. Zgodnie z prośbą rodziny, uczestnicy pogrzebu ubrali się na biało, a zamiast kwiatów przekazali datki na Hospicjum dla Dzieci.

O odejściu gwiazdy najpopularniejszych seriali na swoim Facebooku napisał aktor teatralny, Łukasz Maciejewski:

Dzisiaj na Cmentarzu Rakowickim pożegnaliśmy aktorkę i cudownego, zawsze promiennego i życzliwego człowieka, Marysię Bujas. Za wcześnie, Marysiu, dlaczego tak nagle i wcześnie…

Maria Bujas miała 62 lata.

Kim była Maria Bujas?

Maria Bujas urodziła się 25 kwietnia 1956 roku w Krakowie, gdzie ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Zadebiutowała rolą w miniserialu lat 80. – Z biegiem lat, z biegiem dni… Ostatnim filmem z jej udziałem jest Perfect Match z 2017 roku, w którym wcieliła się w postać cioci Błażeja. Marię doskonale kojarzą także fani polskich seriali – zagrała w takich hitach jak: Klan, Prawo Agaty, Szpilki na Giewoncie, Przyjaciółki, Komisarz Alex czy Na dobre i na złe. Bujas była wykładowcą savoir-vivre’u, a także autorką tekstu piosenki Zbigniewa Wodeckiego Miłości jak ze snu, którą wykorzystano w filmie Jan z drzewa. Zmarła 22 maja 2018 roku w Krakowie.

Tragiczna śmierć tuż przed ślubem Meghan i Harry’ego. Ceniony książę zginął w wypadku

16-letni syn znanego aktora popełnił samobójstwo! Cierpiał na depresję

Nie żyje jedna z głównych gwiazd serialu „Ranczo”. Miał tylko 42 lataOglądasz seriale?

×