Marek Kondrat dla córki poświęcił się bez reszty. Jego starsi synowie nie mieli tyle szczęścia. Jeden z nich gorzko to podsumował

Marek Kondrat

Marek Kondrat

Marek Kondrat nie był dobrym ojcem dla swoich synów? Uświadomiła mu to, opieka nad najmłodszą córeczką. Dziewczynka urodziła się kilka lat temu.

Marek Kondrat debiutował na ekranie w latach 60. Furorę zrobił jednak dopiero w 1975 roku dzięki głównej roli w Zaklętych rewirach. W kolejnych latach pojawił się w hitach, takich jak: Człowiek z żelaza, Danton, C.K. Dezerterzy, Psy, Zawrócony, Pułkownik Kwiatkowski, Kiler, Złoto dezerterów, Pan Tadeusz, Dzień świra, Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Występy w filmach Andrzeja WajdyKazimierza Kutza, Juliusza Machulskiego i Marka Koterskiego zapewniły mu status jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów.

Pierwszą żoną Kondrata była Ilona Ludgarda Gagajek. Para doczekała się dwójki dzieci: Mikołaja (ur. 1974) i Wojciecha (ur. 1980). Ich związek nie przetrwał próby czasu i zakończył się rozwodem w 2009 roku. W 2015 roku geniusz aktorstwa poślubił młodszą od 38 lat Antoninę Turnau, córkę wokalisty Grzegorza Turnaua, z którą ma jedno dziecko: córkę Helenę (ur. 2018). Dziewczynka od momentu narodzin jest oczkiem w głowie 71-letniego artysty i jego młodej współmałżonki.

Jestem szczęśliwym człowiekiem, jestem w dobrym momencie swojego życia. Mam wspaniałych bliskich ludzi, z którymi uwielbiam przebywać, i córeczkę, o której marzyłem przez całe życie. Cieszę się, że mam ją w chwili, gdy mam na nią czas – Kondrat powiedział swego czasu w wywiadzie dla „Tygodnika Powszechnego”.

Dziewczynka, jak każdy maluch jest ciekawa tego, co ją otacza, a szczególnym zainteresowaniem obdarzyła rośliny.

Okropnie lubię, kiedy wyciąga mnie na spacer i kiedy bieży do swoich ulubionych roślinek, bo też pasyjnie lubię je oglądać. Mówimy o kwiatkach, które rosną, dotykamy lawendy i rozcieramy ją w dłoni, by poczuć zapach. Jej reakcje uwielbiam, po prostu – wyznał w tej samej rozmowie.

Niestety świeżo upieczony ojciec uświadomił sobie też dość przykre rzeczy, a tak przynajmniej donosi pismo Dobry Tydzień. Co przekazali jego dziennikarze?

Marek Kondrat nie był wcześniej dobrym ojcem?

Tabloid przekazał, że Marek Kondrat uświadomił sobie, iż nie był najlepszym ojcem dla swoich synów, jednakże stara się im wynagrodzić dawne lata.

Syn aktora dziś zarządza firmą winiarską, a jego brat jest skrzypkiem w orkiestrze Polskiego Radia. Z tatą mają kontakt lepszy niż kiedykolwiek. Marek Kondrat zrozumiał swój błąd. Dziś już wie, ile miłości i uwagi potrzebuje dziecko. Starszym synom nie dawał ich tyle, ile mógł. Córce poświęcił się bezgraniczne – podał „Dobry Tydzień”.

Mikołaj i Wojciech podobno przez lata mieli do niego o to żal.

Miłość to nie jest japoński samochód. Ona zawsze prędzej czy później się popsuje, jak się o nią należycie nie dba – rzekomo skomentował ten pierwszy.

Nie jest tajemnicą, że dzieciństwo synów przypadło na czas  rozkwitu popularności Kondrata, z której ten korzystał pełnymi garściami, angażując się w nowe role. Dziś nadrabianie straconego czasu raczej nie jest łatwe m.in. ze względu na to, że mała Helena wymaga szczególnej opieki, a jej tata nie jest przecież najmłodszy.


Marek Kondrat i Antonina Turnau na otwarciu BARaWINO w Warszawie

Marek Kondrat i Antonina Turnau na otwarciu BARaWINO w Warszawie

Marek Kondrat z córeczką

Marek Kondrat z córeczką

Marek Kondrat i Antonina Turnau

Marek Kondrat i Antonina Turnau

Komentarze

 • Gość pisze:

  Skoro są ze sobą to coś ich łączy. Taki związki zawsze były i będą krytykowane dlatego życzę dużo siły i szczęścia.

 • Aleksandra pisze:

  Wspaniały aktor Życzę dużo szczęścia i gratuluję wspaniałych dzieci Każdy niech spojrzy w lustro i ocenia swoje życie pozdrawiam

 • Ktosik pisze:

  Dziadziuś i wnusia : to on i jego żona. Pradziadek i wnuczka: to on i jego dziecko . Hulaj dusza piekła nie ma

  • Gośćgosc kazio. pisze:

   Dziadek? W wieku 71 lat? To raczej pradziadek! A gowniarzowi tu gdzie rozum to d…a ! Tylko wstyd i ponizenie do rodzicow!

 • Ktosik pisze:

  Dziadziuś i wnusia : to on i jego żona. Pradziadek i wnuczka: to on i jego dziecko

  • GośBarbarać pisze:

   Odczepcie się od tych ludzi, żyją w szczęśliwym związku , mają dzieciątko i to jest piękne.Wielu ludzi się rozwodzi syn pana Konrada prowadzi jego winiarnię.Sa dorośli on ich nie zostawił jak byli mali.

  • Marta pisze:

   W życiu najważniejsza jest miłość. Wiek nie ma tu nic do rzeczy.

  • Gość pisze:

   No i???? Chyba najważniejsze że są szczęśliwi ze sobą

  • Gość pisze:

   No i co z tego?

 • Gość pisze:

  Dziadziuś i wnusia : to on i jego żona. Pradziadek i wnuczka: to on i jego dziecko

  • Gość pisze:

   Dopiero dorósł do dziecka…to prawda że rzadko który mężczyzna w młodym wieku jest 100% tatusiem.

  • Gość pisze:

   Ale duety czy durna jesteś żal Ci d… sciska

  • Gość pisze:

   Zazdrościsz???..
   Bądź szczęśliwy i daj innym być szczęśliwymi..

 • Gość Dareck pisze:

  Klamczuszek z ing.Stary zakłamany satyr.

  • GośćJur pisze:

   Przecież ty nawet nie znasz Pana Marka bo gdy on świecił sukcesy to śr…s w pampersy i lepiej zajmij się sobą krytyku

 • Gość pisze:

  Dziadzio i wnusia.

 • Gość pisze:

  Ma rację syn u mnie w rodzinie jest to samo mąż nie interesował się dziećmi a teraz dzieci nie interesują się nim

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×