Nikt nie miał pojęcia o chorobie Lidii Kopani. Właśnie przerwała milczenie. Opowiedziała o osobistej tragedii, w której trakcie wyśmiano ją za występ na Eurowizji

Lidia Kopania

Lidia Kopania

Lidia Kopania ma za sobą koszmarny występ w preselekcjach na Eurowizję i walkę z ciężką chorobą. Dopiero teraz opowiedziała o dramacie, jaki rozgrywał się w jej życiu przez kilka ostatnich miesięcy. 

TVP w lutym zorganizowało preselekcje na Eurowizję 2022, w których wystąpiło dziesięciu kandydatów. Wśród uczestników znaleźli się Krystian Ochman, Daria, Kuba Szmajkowski i była reprezentantka Polski z 2009 roku – Lidia Kopania. To właśnie w niej wielu fanów konkursu upatrywało czarnego konia eliminacji. Lidia ze sceną związana jest od lat 90., a do tego ma na swoim koncie występy na największych festiwalach muzycznych.

Sceniczna prezentacja Lidii okazała się jedną wielką klapą. Piosenkarka nie znała tekstu swojego utworu Why does it hurt, błądziła wzrokiem po pustej scenie i sprawiała wrażenie mocno przygnębionej. Po występie zdradziła, że wszystko było dokładnie zaplanowane i nic by nie zmieniła, gdyby miała możliwość powtórnego zaśpiewania. W ten sposób chciała oddać hołd zmarłemu ojcu. Twierdziła też, że wiedziała, iż nie wygra konkursu, dlatego postanowiła pokazać coś, co sprawi, że zostanie zapamiętana przez widzów na dłużej i poniekąd przyćmi zwycięzcę show, czyli Krystiana Ochmana.

Chciałam w inny sposób zinterpretować ten utwór. I wydaje mi się, że mi się to udało. Zrealizowałam to, co chciałam zrealizować. Nie zapomniałam tekstu i z największą przyjemnością wkrótce wykonam ten utwór acapella. Po prostu chciałam go zinterpretować w inny sposób – powiedziała Jastrząb Post.

Jej artystyczny przekaz nie został wystarczająco dobrze doceniony przez widzów i jurorów, którzy przyznali jej ostatnie miejsce. Na szczęścia Lidka widziała szklankę do połowy pełną:

Uważam, że muzyka, to nie jest sport. Ja się cieszę, 10 miejsce to jest bardzo dobre miejsce. Spośród ponad 300, które były. To 10 uważam, że super – pocieszała się przed naszą kamerą.

Lidia Kopania o walce z chorobą

Pięć miesięcy po osławionym występie Lidia znów zabrała głos, opowiadając o tragedii, z jaką mierzyła się od jakiegoś czasu. Okazuje się, że piosenkarka ma za sobą walkę z ciężką chorobą, która miała mieć wpływ na to, co zaprezentowała podczas koncertu wyłaniającego reprezentanta Polski na Eurowizję w Turynie.

Na łamach Super Expressu gwiazda wyznała, że w ciągu roku straciła cztery bliskie osoby, w tym ukochanego tatę. Sprawy osobiste odbiły się na jej działalności zawodowej. Jakby tego było mało, rodzinną tragedię Kopania przypłaciła poważnymi problemami zdrowotnymi. Gdy Lidia śpiewała Why does it hurt, zmagała się z silną depresją:

Przeszłam depresję i chwilowe załamanie. Do dziś trudno mi się pogodzić ze śmiercią taty oraz innych osób z rodziny. To również miało wspływ na mój nie najlepszy występ w preselekcjach. Myślę, że już poradziłam sobie z pewnymi sprawami. Znów zaczynam cieszyć się życiem – powiedziała w rozmowie z tabloidem.

44-latka w trudnym czasie znalazła pocieszenie w muzyce. Zaszyła się w studiu nagraniowym, gdzie pracowała nad nowym materiałem. Oprócz eurowizyjnej propozycji nagrała jeszcze jeden singiel Różowe zorze, który właśnie miał swoją premierę. Piosenkę, o której mowa, możecie wysłuchać poniżej.

Życzymy dużo zdrowia.


Lidia Kopania - Gala Osobowości i Sukcesy Roku 2022

Lidia Kopania - Gala Osobowości i Sukcesy Roku 2022

Lidia Kopania

Lidia Kopania

Lidia Kopania - Eurowizja 2022, preselekcje

Lidia Kopania - Eurowizja 2022, preselekcje

Komentarze

 • Gość pisze:

  Jak inni w kościele jest wszystko syf bałagan smr..d tylko boga nie ma ale basiura wie lepiej jak we jelczu laskow4ce a potem zdziwienie źe za gwałty i kradzieze sąd polowy i to tyle

 • Gość pisze:

  U niej nie ma depresji tylko jest jakaś poważna choroba psychiczna. Ktoś powinien się nią w końcu zając bo marnie skończy

 • Gość pisze:

  Współczuję, ale jeśli się nie jest w pełnej dyspozycji, trzeba odpuścić.

 • Basia pisze:

  Depresja,to bardzo poważna choroba. Trzymaj się Lidia,wszystko wróci do normy.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×