Szukaj
Szukaj
Dziś poniedziałek, 23.04.2018

To nie żart! Leo Messi pozwał polską gazetę! Którą?

Leo Messi pozwał Gazetę Wyborczą


Leo Messi pozywa Gazetę Wyborczą  

To nie żart! Najsłynniejszy piłkarz na świecie, Leo Messi, wraz z ojcem skierowali do sądu sprawę o pomówienie przeciwko redakcjom, które zrzeszone są w Międzynarodowym Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych. Okazuje się, że wśród pozwanych znajdują się dziennikarze takich gazet jak: Le Monde, Guardian czy Gazeta Wyborcza.

O tym, że będzie taki proces, poinformowały dzienniki ukazujące się w Hiszpanii: Sport i El Mundo Deportivo. Ich zdaniem Leo Messi wraz z ojcem mają dość niezliczonych artykułów pojawiających się w mediach traktujących o tym, że piłkarz wraz z całą swoją rodziną mieli dopuścić się przestępstw podatkowych. Mowa o kwocie ponad 4 milionów euro! Postanowiono więc skierować pozew uderzający w redakcje, które zrzeszone zostały w Międzynarodowym Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych.

Wszystko wskazuje na to, że posądzonych jest setki dziennikarzy z 76 krajów. Sprawa jest pokłosiem tzw. dokumentów panamskich, czyli gigantycznego wycieku danych świadczących o tym, że wiele znanych osób miało wyprowadzać swoje interesy do rajów podatkowych.

Póki co, nie ustalono jeszcze terminu pierwszej rozprawy.

Zobacz: Leo Messi w Białym Domu! Niemożliwe? A jednak!

Leo Messi pozywa Gazetę Wyborczą

Leo Messi pozywa Gazetę Wyborczą

Leo Messi

Proces Leo Messi z Gazetą Wyborczą

Którego z tych piłkarzy lubisz najbardziej?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×