Urodzinowe zdjęcie George’a zawiera subtelny hołd dla zmarłego księcia Filipa. Kate i William pięknie dali znać, że pamiętają

Książę Filip - hołd

Książę Filip - hołd

Kate i William ukryli hołd dla zmarłego księcia Filipa na zdjęciu z okazji 8. urodzin George'a. W jakie sposób pokazali, że pamiętają?

Książę William i Kate udostępnili nowy portret swojego najstarszego syna tuż przed jego ósmymi urodzinami. To zdjęcie, zrobione przez księżną na początku tego miesiąca w Norfolk. Pokazuje księcia George’a uśmiechającego się do kamery, siedzącego na masce samochodu. Okazuje się, że to nie jest przypadek.

Hołd dla księcia Filipa na urodzinowym zdjęciu George’a

Brytyjska marka motoryzacyjna fanom monarchii natychmiast przywodzi na myśl księcia Filipa, który zmarł w kwietniu w wieku 99 lat. Mąż królowej Elżbiety II przez całe życie kochał Land Rovery, co odzwierciedlało jego zainteresowanie inżynierią i technologią. Jeden pogrążonych w smutku obywateli zostawił nawet zabawkę-samochodzik wśród kwiatów i listów kondolencyjnych umieszczonych w pobliżu Pałacu Buckingham po śmierci królewskiego małżonka.

Również zamiast zwykłego karawanu książę Filip chciał, aby jego ciało zostało przewiezione do kaplicy św. Jerzego zmodyfikowanym land roverem. Według pałacu, prace projektowe rozpoczął w firmie produkującej samochody 18 lat temu. Oparty na Land Rover Defender TD 130, pojazd został zmodyfikowany, miał otwartą tylną część zgodnie z życzeniem księcia. Został również pomalowany w barwy, których brytyjska armia używa w wielu Land Roverach.

Tak więc wybór samochodu, na którym pozował ich syn do portretu z okazji 8. urodzin, nie jest przypadkowy. Książę George zapowiada się na kolejnego królewskiego fana Land Rovera, podobnie jak jego pradziadek, książę Filip.

Książę William i Kate podobnie uhonorowali księcia Filipa podczas majowej wycieczki po Szkocji. Para królewska przybyła na plenerowy pokaz filmu Disneya Cruella w Land Roverze 2A z 1966 roku, który kiedyś należał do męża królowej.

Przypomnijmy, że po śmierci księcia Filipa książę William opublikował nigdy wcześniej niewidziane zdjęcie swojego dziadka z najstarszym synem. Słodka fotka, na której książę George czyta książkę, siedząc obok pradziadka w powozie, została zrobiona przez Kate w Norfolk w 2015 roku.

Wraz ze ujęciem William opublikował post:

Wiek życia mojego dziadka został określony przez służbę – jego krajowi, jego żonie i królowej oraz naszej rodzinie. Czuję się szczęśliwy, że nie tylko miałem jego przykład, który mnie prowadził, ale także jego trwałą obecność w moim dorosłym życiu – zarówno w dobrych czasach, jak i w najtrudniejszych dniach. […] Mój dziadek był niezwykłym człowiekiem i częścią niezwykłego pokolenia. Kate i ja będziemy nadal robić to, czego on chciał, i będziemy wspierać królową w nadchodzących latach. Będę tęsknić za moim dziadkiem, ale wiem, że chciałby, abyśmy brali się do roboty.

Jak widać, pamięć o Filipie jest ciągle żywa wśród członków rodziny królewskiej.


Książę George - 8. urodziny

Książę George - 8. urodziny

książę Filip i książę George

książę Filip i książę George

Książę William żegna księcia Filipa

Książę William żegna księcia Filipa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×