Szukaj

Żona po śmierci Krzysztofa Krawczyka nie zgarnie fortuny. Już wiadomo, co otrzymała w spadku

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk zostawił po sobie majątek, który podzielił między rodzinę. Co po jego śmierci otrzyma ukochana żona Ewa?

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Niespodziewana śmierć muzyka była szokiem dla jego fanów. Chociaż kilka dni wcześniej opuścił szpital po wygranej walce z koronawirusem, to nikt nie spodziewał się, że może dojść do najgorszego.

Pogrzeb muzyka odbył się 10 kwietnia. W ostatniej drodze towarzyszyła mu najbliższa rodzina. Przy trumnie z ciałem artysty stali jego żona, menadżer Andrzej Kosmala, oraz adoptowane córki. Rodzina pogrążyła się w wielkiej żałobie, a małżonka, z którą spędził niemal 40 lat, nie mogła pogodzić się z jego odejściem i do ostatnich chwil tuliła trumnę. Przed świątynią oraz na cmentarzu pojawiły się tłumy fanów, którzy chcieli oddać hołd swojemu idolowi.

Krawczyk ostatnie 30 lat swojego życia spędził razem z żoną w domu w Grotnikach. Małżonkowie kupili posiadłość w bardzo okazyjnej cenie i wiadomo, że sami również starali się żyć oszczędnie.

Co Krzysztof Krawczyk zapisał żonie w testamencie?

Krzysztof Krawczyk ze względu na liczne choroby już 10 lat temu postanowił spisać testament. Muzyk zadbał w nim o wszystkich swoich bliskich i oto, by sprawiedliwie podzielić swój dorobek.

Oczywiście testament został złożony u notariusza. Ustaliliśmy, że połowę majątku dostanie moja rodzina, czyli brat i syn, drugą połowę rodzina żony, czyli jej siostra i córki siostry. Wierzymy, że będziemy żyć długo i szczęśliwie, ale wszystko może się zdarzyć – mówił Krawczyk w 2011 roku w rozmowie z Super Expressem.

W latach 90., gdy był u szczytu sławy, Krzysztof miał podjąć wiele błędnych biznesowych decyzji, które spowodowały kłopoty finansowe. O wszystkim mówił w Super Expressie Andrzej Kosmala:

Zaczęli do niego przychodzić różni biznesmeni. I podpisywał takie dokumenty, że zaczęło być w jego życiu niebezpiecznie. Ja byłem przerażony. Krzysztof, niestety, nikogo nie słuchał… – wspominał menedżer artysty.

Muzyk popadł w długi, a sytuacja była na tyle poważna, że jego honoraria z ZAIKS zajął komornik. Odbił się od dna po nagraniu płyty z Goranem Bregovicem, którą promował wielki hit Mój przyjacielu. Zaczął nieźle zarabiać, ale tym razem nauczony błędami przeszłości sporo oszczędzał. Opłacał składki ZUS i mógł liczyć na emeryturę:

Mam bardzo dobrą emeryturę, 1700 zł, z czego połowę oddaję synowi i właściwie nie oglądam tych pieniędzy. Mogę liczyć tylko na to, co w trakcie mojego, wcale nieoszczędnego trybu życia, uda się zaoszczędzić, ale koszty utrzymania są bardzo duże. Jednak, jak wyliczyłem, do końca życia powinno nam wystarczyć na podstawowe rzeczy. Przyzwoitość nakazuje równać się do średniej krajowej, bo niby dlaczego miałbym być faworyzowany – mówił w 2016 roku.

Największym majątkiem Krzysztofa Krawczyka był jego dom, który po śmierci odziedziczyła jego żona. Kobieta ma też prawo do renty rodzinnej i przysługuje jej 85% wysokości emerytury męża. Niestety chcąc pobierać świadczenie po mężu, będzie musiała zrezygnować ze swoich świadczeń.

Jak wyliczył Super Express, biorąc pod uwagę waloryzację, Krawczyk mógł otrzymywać około 2 tys. złotych z ZUS, oznacza to, że jeżeli Ewa zdecyduje się na przysługującą jej rentę, otrzyma około 1700 zł każdego miesiąca.


Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka - kim jest dziewczynka u boku Ewy Krawczyk?

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka - kim jest dziewczynka u boku Ewy Krawczyk?

Rodzina na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Rodzina na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Ewa Krawczyk na pogrzebie męża

Ewa Krawczyk na pogrzebie męża

Dodaj komentarz

 • TERESA pisze:

  Polski Elwis Preslej!

 • Do pisze:

  Spoczywaj w pokoju P.Krzysiu. Twój piękny śpiew pozostanie na długo w pamięci naszej- Twoich fanów. Wyrazy wspólczucia dla członków Rodziny.

 • Ja pisze:

  Ludzie dajcie na luz zmarł człowiek rodzina jest pogrążona w żałobie i smutku widać że co nie którym bije na mózg skoro piszą takie komentarze pod adresem rodziny Krzysztofa Krawczyka ale karma powraca

 • Gośćksgds pisze:

  Suoer facet wielką szkoda że odszedł

 • Gośćb j pisze:

  Był wspaniałym artysta i tyle w temacie

 • Gość pisze:

  Zby tak rzucac sie na trumne to trzeba miec nie pokolei w glowie widowisko na miare wies tanczy i spiewa

 • Krzysxtof D. pisze:

  K.Krawczyk mőj wzőr w muzyce.Pani Ewa to wspaniala kobieta.

 • Gość pisze:

  Super krxys żałuję że nie spotkałam giną swojej dridxr

 • anna pisze:

  Pokłon dla wielkiego artysty dla człowieka , który sam mówił o swoich błędach życiowych , po wielkiej tragedii – wypadku gdzie w ciężkim stanie leżał w szpitalu w Bydgoszczy wraz z synem ,to Ewa nie odstępowała ich na krok ,to Ewa opiekowała się juniorem Krzysztofem . Przyszedł czas nawrócenia docenił życie zmienił swój świat swoje życie . Stał się człowiekiem nawróconym głębokiej wiary , której się nie wstydził .( obojętnie jaka wiara ale dala mu sens życia) a że syn nie miał kontaktów z ojcem to dopiero odczuje teraz jak ojca już nie ma , przyjdzie żal i smutek ,że nie docenił ojca za życia . Ewa wychowała juniora a gdzie była matka biologiczna dlaczego oddała syna ojcu i została w Stanach ?? Nie oceniajmy ludzi spójrzmy na siebie . Każdemu można łatę doczepić i zrobić krzywdę .

 • Gość pisze:

  a ja go nie lubiłam, gardłowy, beczący głos. Nie pisał tekstów ani muzyki. Ta kobita owinęła się wokół niego. Niezła kombinatorka, dla niej krzywdził syna. taki to idol.

 • GośćAnna pisze:

  nie wiadomo na jakiej zasadzie ,bo ich ojciec biologiczny nie rzekł się ojcostwa
  podał to menadżer w jednym z wywiadów

 • Gość pisze:

  Adoptowal inne dzieciaki ona nie zaadoptowala jego jedynego syna ciekawe dlaczego dobry platnik !!!!

 • Gość pisze:

  Trafila na dobrego czlowieka

 • Gość pisze:

  Głupi tekst” niestety musi zrezygnować w własnej emerytury”.
  Każda wdowa musi wybierać, takie prawo.

 • Gość JF z Gdańska pisze:

  Kochany Piosenkarz – będziemy Go długo pamiętać. Śpiewał o nas i dla nas.
  Pokój Jego duszy,

 • Gość pisze:

  Ewa odstawiła nie zły spektakl na pogrzebie męza

  • Gość pisze:

   Ten komentarz jest zbędny

  • Gość pisze:

   Żal mi pani widocznie nie wie pani co miłości i utracenie jej.

  • Gość pisze:

   komentatorzy!!!cieszmy się ,że żona pozwoliła na pogrzeb państwowy ,bo nie moglibyśmy nawet zobaczyć ostatniej drogi ukochanego piosenkarza mojego dzieciństwa i nie tylko .Teraz chwile intymne z pogrzebu są wykorzystywane przeciwko Pani Ewie ,a ona go kochała całym sercem ,bo KRZYSZTOF był jej życiem.to wielka strata!!!!

  • Gość pisze:

   Wiesz co to znaczy stracić kogoś bardzo bliskiego ?

  • Alexa pisze:

   Mhm….trolli co prawda się nie karmi ale ten komentarz jest tak słaby, że aż mi przykro 🙁

  • Gość pisze:

   Teatr.