Szukaj

Oscary 2017 zdominował film “La La Land”. Kto stoi za jego sukcesem? To bardzo młody reżyser…

Damien Chazelle - kto to? Kim jest reżyser La La Land? Zdjecia

Oscary 2017: Kim jest Damien Chazelle, reżyser La La Land?

Film La La Land był pewniakiem do Oscara 2017. Produkcja w mig stała się hitem, a widzowie pokochali ją od samego początku. Film dostał najwięcej, bo aż 14 nominacji. Jedna ze statuetek trafiła za reżyserię do Damiena Chazelle.

Zobacz: Oscary 2017: Znamy laureatów! Kto zdobył najwięcej statuetek? [PEŁNE WYNIKI]

Wszyscy zastanawiali się, kto stoi za tą wspaniałą produkcją, jaką jest bez wątpienia La La Land. Teraz już wszystko stało się jasne, a my zdradzamy rąbka tajemnicy.

Kim jest Damien Chazelle, reżyser filmu La La Land?

Damien Chazelle to amerykański reżyser i scenarzysta. 19 stycznia tego roku skończył 32 lata. Mimo swojego młodego wieku, ma na koncie mnóstwo sukcesów. Przypomnijmy, że Damien wyreżyserował Whiplash, który w 2015 roku otrzymał nominacje do Oscarów aż w pięciu kategoriach. Teraz z kolei jego La La Land miał szansę na nagrodę w 14 dziedzinach.

Chazelle urodził się w stanie Rhode Island. Jego rodzicami są nauczyciele akademiccy – Celia i Bernard. Co ciekawe, Damien ma francuskie pochodzenie. Jeszcze w szkole interesował się muzyką jazzową. Ostatecznie jednak postawił na reżyserię. Damien zadebiutował w tej branży w 2009 roku. To wtedy powstał Guy and Madeline on a Park Bench. Spory sukces odniósł dopiero z filmem Whiplash. Uzyskał pięć nominacji do Oscara i wygrał w trzech kategoriach: Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepszy Montaż oraz Najlepszy Montaż Dźwięku.

Kolejnym sukcesem okazał się być musical La La Land. Najpierw otrzymał on siedem statuetek Złotych Globów 2017, a potem sześć Oscarów. Prywatnie jednak Damien przez pewien czas był związany z Jasmina McGlade, którą poznał na Uniwersytecie Harvarda. Para pobrała się w 2010 i następnie wzięła rozwód w 2014 roku.  Teraz jest on w szczęśliwym związku z aktorką Olivią Hamilton, w której – jak przyznał odbierając Oscara 2017 – zakochał się podczas kręcenia filmu.

Coś nam się wydaje, że Damien nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Zobacz: Oscary 2017 – najpiękniejsze kreacje: Emma Stone, Meryl Streep, Dakota Johnson, Jessica Biel, Justin Timberlake [DUŻO ZDJĘĆ] 

Damien Chazelle - Lunch przed Oskarami 2017

Kim jest Damien Chazelle, reżyser filmu La La Land?

Damien Chazelle- Festiwal w Wenecji 2016

Damien Chazelle – reżyser filmu La La Land – kto to?


Jak oceniasz listę zwycięzców Oscarów 2017?

×