Piłkarz dokonał głośnego coming outu w sieci: „Było mi wstyd”. Gerard Pique natychmiast zareagował na jego słowa

Josh Cavallo dokonał coming outu

Josh Cavallo dokonał coming outu

Jeden z piłkarzy zdecydował się na bardzo odważne wyznanie. W social mediach pojawiło się nagranie, w którym otwarcie opowiedział o swojej orientacji, dokonując coming outu. Gerard Pique zareagował na jego słowa.

Świat piłki nożnej rządzi się swoimi prawami. Od zawsze był to typowo męski sport, w którym brakowało miejsca na słabości. Nie poruszało się też tematu orientacji seksualnej piłkarzy. Ewentualne doniesienia o tym, że któraś z gwiazd sportu jest homoseksualna, były zamiatane pod dywan.

Długo na piłkarskich boiskach nie było tolerancji dla społeczności LGBT. W ostatnim czasie zaczęło się to zmieniać. Jako pierwszy odwagą wykazał się bramkarz reprezentacji Niemiec – Manuel Neuer, który z tęczową opaską na ramieniu wystąpił podczas Euro 2020.

Również kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, wyznał, że nie miałby z tym najmniejszego problemu i mógłby postąpić identycznie jak lider rywali:

Nie miałbym z tym problemu. Każdy jest człowiekiem, każdy ma emocje. Każdy jest osobą, którą warto i trzeba wspierać, więc pod tym względem nie byłoby dla mnie większego problemu – mówił na konferencji prasowej emitowanej w TVP Info.

Piłkarz Josh Cavallo jest gejem. Poruszający coming out

Josh Cavallo jest znany kibicom futbolu z australijskiej A-League. Jego popisy na boisku mogą oglądać kibice klubu Adelaide United. Chociaż zawodnik odnosił spore sukcesy, to do tej pory na arenie międzynarodowej był raczej anonimowy. Wszystko zmieniło się po jego odważnym wyznaniu. W social mediach opublikował on nagranie, w którym dokonał coming outu.

Sportowiec zdradził, że do tej pory się ukrywał, bo wie, że w świecie piłki nożnej nie ma miejsca dla gejów. Przyznał, że przez 6 lat walczył ze swoją seksualnością, aż w końcu podjął decyzję o tym, żeby się ujawnić.

Prowadziłem podwójne życie i ukrywałem to, kim naprawdę jestem. Jest coś osobistego, z czym muszę się podzielić ze wszystkimi. Jestem piłkarzem i gejem. Nie mogę być bardziej zadowolony z mojej decyzji o ujawnieniu się. Walczę ze swoją seksualnością od sześciu lat i cieszę się, że mogę to odłożyć na bok – wyznał.

Nagranie pojawiło się na Twitterze należącym do klubu, w którym Josh gra na co dzień. Widać, że ma on pełne poparcie od pracodawców i kolegów z drużyny.

Josh przyznał też, że odkąd dowiedział się, że jest gejem, starał się to ukrywać przed całym światem. Nie tylko było mu wstyd, ale zdawał sobie sprawę z tego, że w piłce nożnej może nie być dla niego miejsca:

Dorastając, zawsze czułem potrzebę ukrywania się, ponieważ było mi wstyd. Wstydziłem się, że nigdy nie będę w stanie robić tego, co kocham i być gejem. Gra w piłkę i bycie homoseksualistą to dwa światy, których drogi wcześniej się nie krzyżowały – mówił Cavallo.

Odważne wyznanie spotkało się z ogromną reakcją internautów, którzy pod filmem zostawili tysiące komentarzy. Wśród nich znalazły się też słowa partner Shakiry – Gerarda Pique, który jest kapitanem reprezentacji Hiszpanii, a na co dzień gra FC Barcelonie:

Nie miałem przyjemności poznać cię osobiście, ale dziękuję za ten krok, który podejmujesz. Świat futbolu jest daleko w tyle, a Ty pomagasz nam iść naprzód – napisał lider Katalończyków.

Trzeba przyznać, że takie wyznanie wymagało od Josha Cavallo nie lada odwagi. Już teraz widać jednak, że było to bardzo potrzebne, a inni piłkarze popierają jego coming out.


Josh Cavallo dokonał coming outu

Josh Cavallo dokonał coming outu

Josh Cavallo dokonał coming outu

Josh Cavallo dokonał coming outu

Josh Cavallo dokonał coming outu

Josh Cavallo dokonał coming outu

Komentarze

 • Matka geja pisze:

  Jeśli pisząc o znanej tenisistce, miałaś na myśli Martinę Navratilową, to się bardzo mylisz. Poczytaj sobie, jaki ostracyzm ją spotkał, gdy to wyszło na jaw. Poza tym nie powtarzaj pisowskiej narracji, że osoby LGBT mają jakieś wyjątkowe wymagania i żądania. One po prostu nie chcą być prześladowane ,kiedy się z tym nie kryją. Chcą normalnie żyć i mieć takie same prawa jak każdy obywatel.

 • Ewa pisze:

  Czegoś nie rozumiem!!!, albo jest ta wypowiedz zupełnym fałszem.Bo przecież od wielu lat wiedzieliśmy np ,ze bardzo znana tenisistka jest lesbijką i co z tego,przyjęte zostało to normalnie po ludzku! To pewien mit powielany dla celów politycznych i ideologicznych dla pozyskania przez te grupy specjalnych przywilejów, jakich inne grupy nie mają.Jest to zwykły brak tolerancji dla innych poglądów i sztuczne,nachalne wciskanie ludziom kłamstw o rzekomym złym traktowaniu homoseksualistow!!!A poza tym czy widzieliście aby jakiś katolik bądź innej wiary piłkarz zakładał opaski z Matką Boską!!!, no nie!, to jest prywatna sprawa każdego człowieka i nie powinien być zmuszany do klękania w imie żadnej ideologii. Jest to zwykła propaganda ideologiczna!!!

  • Gość pisze:

   O jakich to specjalnych przywilejach piszesz?

  • Gość pisze:

   Homoseksualizm nie jest religią. Porównanie tęczowej opaski do Matki Boskiej nijak się ma do siebie. Za mało sportu w Twoim życiu, skoro nigdy nie widziałaś sportowców z medalikami na piersi lub wznoszących ręce do Boga.

  • Gość pisze:

   Dziwi mnie to co piszesz. Nigdy nie widziałaś sportowca ze złożonymi rękami? Trochę więcej obiektywizmu.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×